Kas keegi oskab soovitada,arvustada, (voi mitte) seda ilma CO2 balloonita traatkeevitust? On teine nats odavam ja pole ka gaai ostmise muret, ainult spets traat.
tavaline co gaasiga aparaat keevitab ka seda spets traati, asi selles et see spets traat on mitu mitu korda kallim kui tavaline traat ja sinna juurde käiv balloon. kõik oleneb muidugi palju sa keevitad, sealt tuleb välja see odavuse vahe
See ilma CO keevitamist võimaldav traat on ette nähtud AINULT staatilist koormust taluma! Vahelduvad muutuvkoormused, temperatuuri ja vibratsoonkoormused nõuavad juba vähemalt( näiteks ESAB 12.51) tasemel traati. Omaette teema on segugaasid mis võimaldavad puhtamat keevisõmblust(näit. M21) aga...ei võimalda samasuurt voolu(kadu ca 20%) sest ei suuda samaväärselt suudmiku jahutada. Seega ainult gaasikeskonnas ja kolmefaasiline. Ühe ja kahefaasilised on mänguasjad - ei suuda sinusoidi vastavalt siluda ja tagada stabiilset kaart.
omal selline olemas, tegin traktorile kühvli ja praegu teen lastele kiiget.ajab asja ära küll.tõsi on et traat on kallim ja pikalt lasta ei saa.kui väike ventikas sisse ehitada,saab ka kauem järjest keevitada.
Mull 200A-ne keevitus ,vene 30kg baloon renti ei ole. AGA balooni rent vist 550EEK. aastas +gaasi hind.Oma tarbeks küllalt kõik tööd sellega ära teinud juba palju aastaid.
Siis on ilmselt targem inverterkeevitus osta?
Mõte on, aga ei oska otsustada, kumb parem. Vahel harva tuleb miskit kokku suristada ja seepärast ka kallimat hinnaklassi ei vaata- paari-kolmesaja eurone peaks vist asja ära ajama?
Inverter on vooluallika tüüp - see võib olla nii MMA, MIG kui TIG puhul nii.
Sa pead mõtlema, mida sul keevitada vaja on ja selle järgi siis ostad. Elektroodiga plekki ei keevita, kui masin annab 90A maksimum välja, siis jälle paksemat rauda ei keevita (õigemini keevitad küll, aga pead kõvasti faasima ja mitu läbimit tegema.
Mul on nii: 16mm2 liitumispunktist majja, üle 30 meetri, õuepistikusse u 10 meetrit, neljaruudust? ja keevitus ise 30meetrise pooleteistruuduse pikendusjuhtme otsas peamiselt. Aparaadile on külje peale kirjutatud 168 amprit.
Ehk on abiks.
Keevitamisel probleeme ei ole olnud.
Tavalise pleki jaoks jah traat parem. Eks see kodune võimusus ühe faasiga on nagu on- peakaitse 25A, järgnevad 16A, aga keevituse tehniliste andmete järgi peaks enamvähem hakkama saama kui just max vooluga ei lase. Traadi puhul on netist silma jäänud, et pidevat õmblust pikalt lasta ei saa, siis kipub aparaadi enda ülekoormuskaitse välja lööma. Eks tuleb uurida ja leida parim hinna ning jõudluse kompromiss.
Enamus inimesi kodus pikalt õmblust ei lase ka. Enamus tööaega läheb ikka sobitamise-sihtimise-rihtimise-õmbluse puhastamise-järgmise detaili lõikamise peale.
Mis ampreid puudutab - peakaitse on @230V, keevituse amprid tulevad hoopis madalamal pingel. Sellepärast ei pea ka 100A keevitusvoolu juures peakaitse 100A olema.
Muide, 25A kaitse ei löö ennast sugugi välja kohe 25A juures, vaid laseb sõltuvalt kaitsme tüübist mõnda aega rohkem voolu läbi.
Ja nagu Marko õigesti ütles, suured voolud tahavad korralikke juhtmeid. Peenikesed juhtmed tekitavad suure pingelangu. Lisaks tuleb pikendusjuhe poolilt lõpuni maha kerida, et ta üle ei kuumeneks ja rikneks.
Kas keegi teab midagi K-rautas müügil olevatest MMA ehk elektroodkeevitusest Stanley seadmetest? On need koduses majapidamises asjalikud? Ilmselt 4 mm elektroodi ei kasuta, aga kuni 3 mm läheks vaja küll.