Kas kasutatud sild on korralik seda ei oska tavamehaanik kunagi öelda.Töstukile ja kangiga öötsasid väänates saab näha kas loksu on vöi ei.Samas kui juba loksub siis öötsa ja öötsa laagrite vahetusest ei aita.Tala tuleb vahetada ära.Seda enam kui arvad et parem ööts on nii läbi et sinna uusi laagreid enam panna ei saa.Siin foorumis on Peugeot sildadest juttu palju ja ei tahaks uuesti alustada.Sama sild on all ka Berlingol.Söltuvalt kandejöust muidugi on torsiooni jämedus erinev.
Kui Su autol on tagaratas viltu all siis ei pruugi see tähendada et ööts on köver.Öötsa sees on nöellaagrid.Sisemisel laagril on tihend mis kulunud peast laseb vee ja talvel ka soolvee laagri ja sillatalas oleva sörme(laagri sisekael)vahele.Laagri nöelad roostetavad ära ja löhuvad separaatori ära ning ka sisekael läheb rooste.Nöelad lähevad liikuma ja kulutavad seda "sörme" niipalju et ratas on viltu all ja hakkab vastu keret käima ja rehvi kulutama.Iseasi on et avarii käigus on ööts viga saanud kuid pikaajalise kogemuse baasil vöin öelda et seda pole ette tulnud.Kuna selline ööts on ainult originaalosa ja maksab päris palju siis soovitaks ikkagi ära täpsustada mida täpselt vaja on.Kui tekib veel probleeme siis helista 56682268 ja oskan vastavalt lahti seletada vöi soovitada mida teha.
Kui paned nöellaagrid kulunud ja roostes pinnale siis ära loodagi et rattad otseks saad ja palju oleneb mis nurga all vaadata.Kere ja silla vaheline "silmapete" tekib.Tösta yles töstukile, pane amordikinnituspoldi ja sillakinnituse vahele raudkang ja yrita loksutada öötshooba ja näed palju see möjub rattale."yllatavalt" palju kas pole kui laagrid vöi laagrikael on kulunud.Kui pikemalt infi siis 56682268.
Kuna palju juttu tagasillast, siis tekkis kolks silda sisse kui talverehvid (need kõrgemad kui suve omad olid) alla panin.. Kolksub treppis teel ja aukudest läbisõidul... Kas on aeg tagasilla vahetusele mõtlema hakata või on seal veelmingid osad mis kolksuda võivad? Nõellaagrid jne.. Kui kiirelt peaks ära vahetama,nt. tühja autoga sõita ja auke vältida .. Berlingo on siis see 800kg kandevõimega mudel.. raskust pole veetud..
tere berlingo remontijad,äkki on kellegil vaja ka tagasilla laagreid (1 põlvkonna omale)mul vedelevad juba pikemat aega,täiesti uued,koos rummudega.kui huvi siis 55659962 või jäta siia teade
me treisime võlli sirgeks ja tegime sinna kapron puksid ja panime määrde nipplid et vahel ka määrida. nüüdseks juba mitu aastat sõitnud ja ei mingit probleemi.
Üks mees otsustas võllidele peale keevitada ja siis plastpuksidele teha.Hea et rabedaks muutunud võll väiksel kiirusel ära murdus ja stabivarras ja vedru lukusti ikka vastu pidasid,jäi elama ja isegi kraavi ei sõitnud.Nii et mõelge enne kui ümberehitamise teed lähete.Mulle ei ole veel enda remonditud sildasid nelja aasta jooksul tagasi tulnud peale nende mis garantii alla kuuluvad ja seda ca 3%.
Tänud! Kas see nn. tagasilla probleem oli ainult esimese põlve Berlingol kuni 2002a või on sama probleem ka Berlingo 2-l põlvkonnal, mis vist algas 2002/2003? Ning kas täpselt sama probleem on ka Peugeot Partneril?
Berlingo ja Partneri sillad on samad.Ainuke vahe on selles et Berlingol on läbilöögipatjadel lisataldrikud.Uuemal III põlvkonna omal on keerdvedrud.Sarnane ehitus on aga peug.3008-l.
Aga mida teha siis kui tagasillal üks pool ära vajub ja enam üles ei tule. Vajus ära koorma all, masina kandevõime 900kg ja seda seal peal ei olnud, oli vähem. Remondis püüti öelda, et miski on vahele kerinud ja nüüd üles ei tõuse üks pool, samas rattad lääpas ei ole ja miski ei loksu. Milles asi?
Pask on see torsioonvedrudel baseeruv tagasild tõesti. Selle ehituse loojale tuleks tappa anda, meie kliimas selline sild ei kesta, suvel saavad palju tolmu ja pori ning talvel soola ja niiskust ja selle kliimaga on need torsioonipuksid pidevalt kinni. Isegi tavaline auto ei salli meie kliimat, prantsuse kaubikud on ühed hädajunnid.
Sild tuleb võtta pulkadeks ja kõik uuesti üles ehitada ja uued puksid panna. Neid tuleb pidevalt pärast määrida ja hooldada.
Mina ehitaks sinna hoopis teise väikeauto silla alla.
Ka siis seda vedrut seal eraldi vahetada ei anna? On siis tõesti nii kehv konstruktsioon, et kõik on ühes ja teha pole midagi.
Ehk teab keegi mainida kus hästi tööd tehakse taolise mure korral ja palju on küsitud. Roosna Allikut ja HMK- d tean et teevad ja küsivad kõik kokku 450.-