Tehniline

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mis auto velg?

Kärss
15:33 02.12.2006
Oskab keegi öelda, mis auto veljega on tegemist? See on siis tavaline suht kitsas plekkvelg, 14", väga kummalise offsetiga (ratas ronib välja tiivakoopast). Tootjale viitavaid kirju velgedel pole. Poldivalemi järgi (5x112) sobib alla Audidele (olid mul viimati Audi 100 all), Mersudele, Fordidele (ise kasutanudki neid peamiselt Ford Granadal, mille tarvis need kunagi ostetud sai). Samas pole sarnaseid näinud mitte kunagi mitte ühegi teise auto all. Tavaauto all neid näha ei saakski, sest nende kasutamine, ilma, et väga vale offset laagritele hakkaks, eeldaks päris suurt sildade ümberehitust. Äkki on mingi väga ammune tuuningfirma väikeseeria?
Galantne
22:26 02.12.2006
vennike4
22:32 02.12.2006
volga pole kohe kindlasti.pakun välja ,et see mingi järelveetava pöllutöö masina velg.keegi on need kunagi auto alla toppinud.
Võldas
23:08 02.12.2006
Kui offset väga rukkis, siis äkki miski haruldase topelt-tagaratastega kaubiku/väikebussi sisemised veljed?
nox
10:59 03.12.2006
mismõttes neid tava auto all näha ei saakski? kui sul olid nad granada ja 100 all... kas need pole siis "tavaautod" ?
Kärss
17:43 03.12.2006
Pigem siis mõne topeltratastega masina välimine velg, aga pole ka sellise kujuga 14" velge ühelgi sellisel all näinud. Kas üldse mingi topeltratastega masin kasutab 5x112 poldivalemit? Need enamjaolt ju ikka 6 või 8 poldiga. Tavaautol ei tohi neid kasutada nii et palju läbi sõita, hakkaks laagritele. Mingite lühikeste koju-tööle-poodi otste puhul ei teki ka läbisõitu, siis pole laagrite jaoks eriti vahet mis offsetiga veljed.
hugo
20:47 03.12.2006
Kärss
21:43 03.12.2006
taxx
21:47 03.12.2006
kus juures sai ostetud doonor autoks vana audi 200 ja sellel oli midagi taolised veljed all ei pruugi olla muidugi täpselt samad
abs
13:23 04.12.2006
mõni vana buss-transit või ....
markko
13:56 04.12.2006
hannes
19:08 05.12.2006
Velge ei tuvasta, aga auto on vana hea Audi Sigar.
Kapten Trumm
21:52 05.12.2006
pakun,et mingi japs.toyotal oli vist ka 5_112.vanasti
tarmo
01:59 06.12.2006
ma arvan et kui sa ostsid auto doonoriks siis ennem müüki voeti kummid alt ära ja surati mingid alla. ma arvan et peaksid olema auto käru omad. voi väike traktori omad
IFF
06:50 06.12.2006
Mul vanamehe nissan kingcabil ka säärased isendid all aga ainult 16 tollised
ddig
14:29 06.12.2006
W123 :-)
ehk siis Mercedes-Benz peaks õige vastus olema!
Kärss
14:46 06.12.2006
w123 veljel on üks volt lisaks, kuigi väga sarnane pildil olevale. KingCabil on ju hoopis teine poldivalem ja sinna need kuidagi alla ei läheks, seda ka mitte offseti tõttu. Veljed ostsin autost eraldi: nägin neid praktiliselt uuena (väga vähe kasutatuna) kunagi letil, kuna nägid väga erilised välja ja augud tundusid tuttavad, mõõtsin ära, proovisin alla ja ostsin ära. Ka müüjal polnud aimugi, mis auto omad võiksid olla. Loogika (offseti) järgi võiks neid pidada tõesti topeltratastega rattapaari välimisteks velgedeks, aga siis oleks nad olnud müügis 2 kaupa, mitte 4 kaupa. Samuti on raskemate autode veljed reeglina paksemad ning rohkem poldiaukusid. Sealt ka mõte, et vbl on mingi väikeseeria velg mingile modifitseeritud sillaosaga vanakooli sportautole.
to krs
14:46 06.12.2006
Ofsett laagritele- kärss -loe raamatuid edasi bla blaa blaaa , mis asi sul siin laagritele mõjub- ylemõtleja-kellel on trööstitult igav
R.K.
14:54 06.12.2006
"... ja juttu jagub kauemaks".
maakas
23:32 08.12.2006
ei ole auto ratas,kasutatakse kvernelandi põllutöömasinatel ...naabrimehel isetehtud kerghaagis nende velgede peale
maakas
23:36 08.12.2006
käivad alla paarikaupa , näiteks järelveetaval külvikul on selliseid all 12 paari
velg
19:04 17.12.2006
Velg võib ükskõik kelle oma olla...oluline et palju ta aukude vahe on...pildi järgi võib öelda ka et tegu on t-16 ja 25 all tuntud esiveljetega
wiki432
10:25 18.12.2006
No 14 tolli pole küll ühelgi vene põkatsil all olnud.
Kärss
14:46 18.12.2006
Mine tea, külvimasin oleks päris hea seletus:)
Aukude vahe, nagu juba esimeses postituses kirjas, on 5x112
ants
17:33 18.12.2006
Rehvimeister
02:27 21.01.2007
Ma olen neli aastat rehvi tööd teind aga ei ole veel kohand ühtki autot millel topelt rattal oleks sisemine ja välimine velg erinevad, või on sul mõni näide tuua?
rehvimeister
02:29 21.01.2007
Ja veel tundub pildil et puudub sellel veljel turva rant ja kui puudub turva rant siis ei tohi neid velgi tänavaliikluses kasutada ilma õhukummita.
m
14:26 21.01.2007
W123 veljega pole ta isegi mitte sarnane. Ainult aukude vahe sama.
Gala
21:13 21.01.2007
Turvarant selgelt näha .
Ükski tootja ei vii laagrite keset välja piduritrumli/ketta keskmest . Velg sobiks autole , mille pidurid on paigutatud peaulekande külge.
Siiski tundub et velg on pärit ikkagi hoopis piduriteta seadme alt .
ddig
21:39 21.01.2007
http://www.w123-ersatzteile.de/felgen.html

Neli piklikku ava servades on ikka üsna sarnased aga pilte kõrvutades peab tõdema, et erinevus w123 veljega siiski üsna suur.
VVV1
12:51 06.03.2007
Autovelgedega küll tegu pole. Ma arvan, et 99% tõenäosusega on tegu aparaadiga, millel vähemalt ketaspidurid puuduvad. Mingi aiatraktori või järeleveetava agregaadiga ehk. Vanakooli sportautoga - selle välistaks 100%. Või on äkki kellelgi näide mõnest sportautost selliste velgedega ?

Rattalaagritele selle konkreetse auto all hakkab see ka kohe päris kindlasti.
Kel viitsimist otsigu netist mõni offsetide ja muude rehvi-velje mõõtude seletus, mõnes paremas on lausa näitlikult pildi peal kujutad, miks orginaalist liiga erinev offset ehk ET rattalaagritega 1:0 teeb.
Olenevalt sillaehitusest on sellele vähem - ja rohkem tundlikke autosid, hästi ei mõju see aga kellegile. Üks mis kohe pähe tuleb tundlikemate poole pealt, on mingi aja Honda Civicud näiteks.

Muudetud 06.03.07 13:06

Kärss
15:03 06.03.2007
Nii maasturite, sõidautode kui kaubikute Mangelsid on näiteks kuju poolest väga sarnased, aga offset muidugi teine
heinapress
09:55 17.06.2007
need veled peaks olema üldse heinapressi omad olen näinud täpselt sama sugused press ise mingi saksa oma
aivo0209
21:44 24.09.2007
Rootsi külvik ja teised seadmed "Väderstadilt" kasutavad neid velgesid.
ndl
13:49 09.10.2007
ohh...on see siis põllumajanduslik sportaudi?
...irw
persekarv
13:52 09.10.2007
mkm...sportmajanduslik põlluaudi, loll :D
munnikarv
14:03 13.10.2007
mingi ameerika rüsa vä?
erx059
20:53 20.12.2008
see on defenderi velg:D
sierra64
01:46 03.01.2010
Rein000
18:29 13.01.2010
Nii pisikese keskavaga ei ole maasturi velg.
zzzaaayyy
19:59 04.09.2010
Õnnestus siis Soomes samasuguseid velgi näha. Eelkõnelejatel on õigus...need kuuluvad külvikule.
subotai
20:27 04.09.2010
Vana Ford Transit
Näinud
21:18 30.06.2011
seda velge VogelNoot hooldusniidukite all, paku põllumeestele suur lootus neist lahti saada