Tehniline

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Ford Mondeo 2005, tdci 2.0 96kW, diisel. probleem

merikris
12:30 26.08.2015
Õhtupoolikul lõi eelsüüteküünlatule vilkuma, järgmisel käivitamisel lõi põlema ka mootoritule. Järgmisel hommikul hakkasin diagnostikasse minema kui käivitamisel tegi auto plöt-plöt-plöt, suri välja ning ajas välja sellist juhtme kärsahaisu.

Enne seda ei andnud mitte kuidagi märku, et midagi viga oleks. Milles võiks olla probleem?
Hm
09:34 27.08.2015
Alusta kaitsmete kontrollimisest.
merikris
10:24 27.08.2015
Kaitsmed on korras.

Kui ma nüüd täpsemalt mõtlen ja võib olla on see isegi asjaga seotud - enne plötplöt-i võttis auto paar nädalat tunduvalt rohkem kütust. Hoolduses käis aasta alguses, uued õli ja filtrid jne.


Pihustid?

Muudetud 27.08.15 10:24

JFK_s
10:38 27.08.2015
Ehk põles generaator maha.
merikris
10:41 27.08.2015
Ei, see vahetati kuid tagasi välja. Teistmoodi kärssas. See tuli nagu auto alt või sumbuti juurest.
..........
15:31 27.08.2015
Kui kütust hakkas rohkem tarbima siis oli tahmalont ka taga ja jõud kadunud?

Auto iseenesest oma mootoriga on ülimalt hea mineku, võimsa väändega madalatel pööretel ja oma jõudlust arvestades ülimalt ökonoomsed,....samas (võib-olla)on sellel mootoril probleemne toitesüsteem (tüüpvead)
Sti 123432
09:34 29.08.2015
Alusta pihustite ja pumba diagnostikast, suure tõenäosusega tuleb sealt ebameeldivaid üllatusi ... Kahjuks selle auto puhul esineb seda kaunis tihti.
..............
12:05 29.08.2015
Vabalt võib olla ka kuskil elektrisüsteemis lühis, kehva kontakt. Pump ja pihustid nüüd vaevalt kärssama hakkasid.
blackrider
21:26 14.10.2015
Minu mondeol hetkel täpselt sama jama. Panin F-Superi järgi, näitas, et esimeses silindris knock threshold ületatud, ehk pihusti õhtal. Tellisin pihusti võtme ära ja nüüd ootan. Plaan on pihusti maha võtta ja ära puhastada. Kui see ei aita, tellin uue pihusti ja kodeerin F-Superiga ära. Praegu auto käivitub aga ajab jubedalt tossu esimese 5min jooksul. Tahtsin täna mootori soojaks ajada, et eelsüüteküünlad ära vahetada aga krõps käis ja terve kapotialune oli roolivõimu õli täis. Ei saanudki aru, kus kohast lekib...
kihutaja180
20:22 01.05.2016
...lõi eelsüüteküünlatule vilkuma, järgmisel käivitamisel lõi põlema ka mootoritule. Mul sama probleem,ning veateade 3-s silinder koputab. Palju maksab uus pihusti???
fuurdi
21:23 01.05.2016
kuuldavasti sellel mootoril ei piisa vaid pihustite vahetusest vaid tuleb ka pump uus panna. Pumbast hakkab tulema peent rauapuru mis pihustid ära rikub.
Mõnel olla juba 150000km pealt seda juhtunud.
probleemi ei ole 2008 aasta mootoritel enam kui õigesti mäletan.
............
06:57 02.05.2016
Ennem teeks kindlaks pumba olukorra, muidugi kui rahakott puuga seljas siis pumba remont 250-300..... pihusti 100-110.
Ets KP
19:00 15.03.2017
Kui raha pole, siis pole mõtet mingisuguse diisliga ringi kärutada. Need tänapäevased rõped lagunevad ju igast otsast ja no Ford.... oeh...
eddikk
19:46 15.03.2017
ei tea, kas antud auto on euro5 kuid 2009 aasta mondeol lõi samuti kärsaka tuppa ja hiljem mootoritule põlema kui tahmafilter järgi andis...
eddikk
19:50 15.03.2017
ja lisaks..kuna kogemus ka 03 diisel focusega, millel on delphy vms toitesysteem, mis kardab pumbast tekkivat rauapudi. Kui sellel pihustid otsa said, ei tekkinud mingit tahmalonti ega muid anomaaliaid peale selle, et auto ei käivitunud enam normaalselt külma mootoriga....ka mitte suvelning ei hakanud võtma rohkem kütust.too aeg ei saanud veel pihusteidki normaalselt, kurdeti, et tootekood pidi klappima....ei tea, vb nyyd juba lihtsam. ja diislimees, kes masinat remontis teadis pajatada, et rauapudi vastu pidi aitama originaal disla filter...kas ka aitab, ei oska kommenteerida.
Aerosiluranti
21:32 15.03.2017
Teema on vana, siiski endiselt paljude jaoks aktuaalne...

Muudetud 16.03.17 08:10

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte