Nissan

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Nissan Almera N16 katalüsaatori vahetusest

reinkaasik11
11:45 06.08.2018
Auto 2004 a.väljalase 1,5 72 kw bens. .Sõitnud 125 000 km teise autona.Sõidud harva ja lühikesd. 1,5 kuud tagasi tekkis mootori rikkemärk,Diagnostika näitas katalüsaatori ebaefektiivsust ,tagumine lambda kopeeris esimest,põõrete tõstmisel tekkis erinevus.Mootori jõudlus hea,kiirendus ka,bens kulu kohta ei oska öelda. Veakood kustutati,kuna ülavaatus alles kevadel,siis sõida edasi,vahepeal anna talda(8-10 km. 3. käiguga 5-6 tuhat p. min. Nüüd tekkis rikkemärk uuesti Nüüd küsimused,kas edasine sõit ei kahjusta mootorit?Kas kat.ikkagi maha võtta,kui väliseid vigastusi ei ole,siis läbi pesta( kas aitab??) Kui kat. läbi siis peale uus katalüsaator ja tagumine lambda .Kuna katalüsaator vahetult kollektori taga,kas siis tuleks ka see eemaldada? Nüüd katalüsaatorist endast. Sinna saab panna ainult orig.(ulme 1500 eur!!!),või koopiad (olenevalt firmast 280--350 eur) Palju need vastu peavad? Universaalseid pütte sinna ei pane kuigi you tuby vene sepad teevad imeasju-katalüsaator välja,leegikustutajad sisse,lambda asemel obmanka ,seadistavad aju lne. Heitegaase sealmaal ei tunta.Huvitav,kuidas need autod seal liiguvad? Ise sooviks,et remont saaks tehtud õieti ja asjakohaselt. Palun asjajatundjatelt infi antud teema kohta. Ette tänades!
PS
11:59 06.08.2018
Mina paneks nö. B-osa. Inglise BM Catalysts firma oma maksaks 270.-eur ja rohkem ei pea pead vaevama mingite pesemiste ja puurimistega.. Need tegevused ka maksavad ja tulemus on küsitav. Tagumist lambdat isiklikult kohe ei vahetaks..
nuubläää
10:31 10.08.2018
Katalüsaatori kärjes praod ja heitgaasid pääsevad osaliselt otse läbi, sellepärast ka tagumine lambda töötab nagu esimene. Mingi pesu ega pööretega põletus ei aita enam. CO ei pruugi sellegipoolest veel ületada normi piire ja ülevaatuselt saaks läbi, vaja enne kuskil mõõta lihtsalt. Põhja alla saab panna mitteoriginaali, millel lambda pesa küljes. Laki Autost saaks sellise 100-150 euroga.
autorem.
11:57 10.08.2018
B osa Kat maksab sellisele väikse mootoriga autole 40-50eur .
Vana kat viid kokkuostu ja saad peaaegu sama raha tagasi !!!!
Kat ostab kokku näiteks Tallinnas Basemetal.
Niisiis läheb sul maksma vaid paigaldus ,ehk surts keevitamist.
aytorem
12:20 10.08.2018
Margipõhine Fenno kat maksab aeromotors 57 eur.
Universaalne kat võib olla odavam .
Milleks üldse pead vaevata?vaheta ära.
PS
12:46 10.08.2018
Fenno kataloog paneb segast. Sellist kõhualust katti sellel autol ei ole. On hoopis kohe kollektori lähedal suure diameetriga punn. Sinna ei anna ka universaalseid eriti aretada..
63amg
13:01 10.08.2018
b-grupi kast kestab täpselt ühe tüv-i.ehk,siis vahetad igal aastal enne tüv-i. lihtsam on kohe paigaldada klambritega,siis saad ise ilma keevituseta ära vahetada
PS
13:51 10.08.2018
B-osa ei ole universaalosa, et keevitama peab. B-osa on täpselt OE kujuga ja flantsidega..
autorem.
17:06 10.08.2018
Kas sa oled autovaruosade müüa ,et soovitad kõige kallimaid osi.
Fenno supsid sobivad hästi,ei pea küll margiesindusse originaali ostma tormama....
Pole küll näinud autot millele ei saa panna B osasid ....Kui ei sobigi,saadan tagasi maaletoojale ,võtan järgmise odavtootja oma.
Autoremont ei ole kosmoseteadus.(vähemalt minu jaoks)
PS
21:27 10.08.2018
Palun konkreetselt tootekood katile, mis sellele Almerale sobib ja maksab 50.-eur ja ei tule maaletoojale tagasi saata kui vale detail..
nuuublää
23:35 10.08.2018
B-osa katil ei ole flantse, vähemalt enamusel. Almerale tuleb katt valida vastavalt summuti toru läbimõõdule ja põhja alla vahele keevitada. Lisaks saab osta ka summuti ja kati vahelise ühenduse adapterit, kui summuti ja kati otste vahel suur erinevus. Näiteks Laki Autos on selline, mis sobib Almerale CAT031 (72eur) ja vajadusel adapter CAT000

https://lakinet.ee/Local/Articles/et/200000099?AspxAutoDetec
tCookieSupport=1
PS
00:01 11.08.2018
Mõni lihtsalt ei jaga, misasi on OE-osa, b-osa või universaalosa. Need Laki asjad ei ole b-osa..
Ja teiseks - sellel õnnetul Almeral ei ole vaja katti kõhu alla vaid kollektori juurde püstiselt. Põhja all on jah lihtne midagi suvalist vahele toppida, kollektori juures pole nii lihtne...
............
10:06 11.08.2018
Ärge ajaga B osa segamini universaalsega. Universaalne kõlbab tõesti aastaks. Vana katalüsaator kokkuostu, seesolev keraamika maksab head raha.
reinkaasik11
11:38 13.08.2018
Sain oma Almera katiga ühele poole.Eestis valik väike ja hinnad koopiale 300-400 eur. Sobrasin E bay-s (UK) ja valik missugune(!), ja hinnad sõbralikud.Minu tellitud kat on A parts, BM Catalysts toode,garantii 2.a. Kat koos koos montaazi jublakatega 60.72 naela,saatekulu 24 naela .Kurss praegu 1 eur=0,9 naela. Panin ka pildi ülesse.Vasakul on minu tellitud,paremal pool Eestis pakutavad.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte