Subaru

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Outback 2014 4 vedu ei tööta!

viuvioll
16:51 16.01.2021
Jäin täna natukene paksema lume sisse kinni ja seal edasi-tagasi pusides märkasin,et tagumised rattad üldse ei vea. Proovisin pärast sirge maa peal kohalt võtta ja ka siis ei märganud ,et tagumised rattad veaks. Armatuuris hakkasid põlema ABS ja veojõukontrolli tuled.
Kas keegi oskab öelda/arvata milles asi?
Tänud ette.
Marek.
fhft
17:57 16.01.2021
Piilu auto alla, vaata kas kardaanvõll on.
Ikka juhtub
19:20 16.01.2021
Ma pole küll kursis subaru nelikveoga, aga ma pakun, et nelikveosüsteem kuumenes üles lumes möllates ja lülitas välja, siis tavaliselt hakkavad igasugused hoiatustuled põlema. Nõrgemate nelikveosüsteemiga linnakatel mul pidevalt juhtunud, ära lihtsalt rohkem kiusa, küll hiljem tuled ära kustuvad ja kõik korras.
viuvioll
19:52 16.01.2021
Kas see võll siis nii nõrguke neil,et väikese sumpamise peale kohe alt minema lendab? :-)

Guugeldasin laiast maailmast inglise keeles ka ja seal ka räägiti, et kas võll on ikka all?
tiit_
20:29 16.01.2021
Pakuks uitmõtte, et ABS andurid viga saanud või jääd/lund täis. Vb vaja veakoodid kustutada ja andurid lumest puhtaks teha.
viuvioll
08:54 22.01.2021
ABS -ja muud tuled kustusid pärast akujuhtme mahavõtmist. Nelikvedu endiselt ei toimi.
Käisin Mariine autos ja diagnoos oli,et käigukast katki
karvanejakole
11:22 22.01.2021
Deus
11:35 22.01.2021
Kas sa saaksid öelda, milline 4vedu skeem su outbackil on? Seal on vahed sees, kas on manual, automaagiline või CVT kast. 2014 aasta automaagilise kasti vahetust on mul korra elus isegi ette tulnud, seda siis töökaaslase autol. Poolast käigukast ja siin install läks kõik tal kuskil 4 kuni 5k maksma

4vedude valiku näed siit: https://www.awdwiki.com/en/subaru/

viuvioll
11:51 22.01.2021
Rahakotil küll rõõmus ei ole. CVT kast peaks sellel olema.

Muudetud 22.01.21 12:02

Deus
12:34 22.01.2021
https://www.youtube.com/watch?v=vel5ikosYjo

We ask Subaru: Why your CVT cut the power OFF-ROAD?

Et kui sul just nüüd kogemata ise hüperdiagnoosinud pole ja Marine tegelased niisama sinu kirjeldusest ütlesid, et kast katki, siis on võimalik, et äkki on ikkagi terve ja videost vaadates, siis CVT puhul on täitsa normaalne, et tagasild tuleb hiljem järgi. Samas lugedes, kuidas see CVT kasti otsa pandud tagavedu tehtud on, ei imestaks, kui seal mõned kettad lahkumisavalduse on kirjutanud... Mine proovi uuesti kuskil libedamal mäel ja las keegi väljas vaatab, kas hakkab tagumine ratas lõpuks järgi tulema või jäädki esiveol ketrama.

Mis puutub ABS ja Veojõu kontrolli ohutuledesse, siis see on täitsa normaalne käitumine liivas ja lumes, et lööb tuled põlema. Vahel on rataste veereerinevus nii suur lihtsalt, et masin ise arvab, et tal ABS katki, ma saan selle igatahes iga kord Männikul sõites põlema. Peale paari kilomeetrit maanteesõitu nullib ise selle vea ära.

Muudetud 22.01.21 12:36

cvt õhtal
12:45 22.01.2021
Võta ühendust mõne pädevama käigukastide remondiga tegeleva ettevõttega. Eks siis selgub, milline rahakotile sobivaim lahendus neil välja pakkuda on. Kallis lõbu igal juhul. Analoogne probleem käis mõni aasta tagasi subaru foorumist läbi. Seal oli küll tegemist garantiilise autoga. https://www.subaruclub.net/foorum/viewtopic.php?f=14&t=1
1492

Muudetud 22.01.21 13:17

viuvioll
13:04 22.01.2021
Otsustasin viia auto :automaatkast.ee -sse remonti.
Istusin sellega nii kinni,et pole kahtlustki. suht väikesesse lohku jäin kinni ja ainult esirattad kaapisid. tegin ka video,et olla kindel.

https://photos.app.goo.gl/niJRoNgLx4chkTir8

Istusin ka pärast seda videot veel mitu korda kinni ja no ei mingit abi tagaratastelt.
Deus
13:19 22.01.2021
Selle video pealt ei suuda küll tuvastada seda asja aga kui sa nii veendunud oled, ju siis see visco üleminek seal saba on andnud. Loodame rahakotisõbralikku lahendust ehk paari tonnist remonti, mitte terve kasti väljavahetust.
viuvioll
19:28 28.01.2021
Lõpuks sai siis selline lahendus: Ostsin 126000 km. sõitnud kasti 930.- ja lasin automaatkast.ee-s alla panna. 480.-

Kokku 1410.-

Remondimehed olid pädevad ja jääb ainult üle loota,et "uus" kast ka kenasti vastu peab.

Tänan kõiki kes arvamust avaldasid ja aidata soovisid.

Päikest!

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte