Remont ja hooldus

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mondeo mk4 väntvõlli simmeri vahetus aeg

rundll
13:47 18.03.2021
Tere!

Kui palju võiks aega võtta Mondeo mk4 (diisel, automaat, 2010) nukkvõlli otsatihendi vahetus. Alt lekib, täpselt turbolõdviku kõrvalt. Lõdvik terve. Käigukasti poolt õline.

Muudetud 20.03.21 16:35

oleneb autost
15:26 18.03.2021
kui ikke hull rape, siis võib juba tunde kuluda rokast vabanemiseks, palju sõltub ka meistrimehe oskustest, seega ühest ja kindlat vastust pole olemas
rundll
15:47 18.03.2021
Mõtlen et kogu tööaeg....kogukonstrui lahti pakkimine ja kokku tagasi
3h....6h....12h.....??

Muudetud 18.03.21 15:48

63amg
16:31 18.03.2021
kas nukkvõll tuleb siis kaanest välja käigukasti poolt.tavaliselt rihmaga mootori puhul on hammakad mootori eesotsas
rundll
16:45 19.03.2021
Käigukasti pool, hooratta all ikka ju tihend (???)
-
17:17 19.03.2021
Nukkvõlli tihend hooratta all? Mis ajast?
Jokkvärk
17:19 19.03.2021
Hooratas nukkvõlli otsas? Ei ole elus ühtegi mootorit kohanud sellise lahendusega, tavaliselt ikka hooratas väntvõlli küljes.
rundll
17:27 19.03.2021
oppppaaaa....

väntvõllist ikka jutt

sorrry!
qp
17:32 19.03.2021
Ei mäletagi juhust kui nukkvõlli otsast õli lekib. Sel juhul peaks hammasrihm ikka väga pehme juba olema. Nagunii tuleb hammasrihma vahetus ja siis saab kohe nukaratta eemaldamisega tihendile ligi. Teine võll peaks ketiga olema.
Mul ilmselt sama diisel 500 th läbinud uuena ostetud ja ei leki ühegi võlli vahelt.
rundll
18:21 19.03.2021
hammasrihm pehme??
..
21:51 19.03.2021
Järjest imelikumaks läheb, kumb siis lekib nukkvõll või väntvõll, või on hooratas pehme.
mati1222
22:42 19.03.2021
Vii kuhugile pädeva asjamehe juurde, ära ise küll jamama hakka, vaadates neid jutte juba.
rundll
11:32 20.03.2021
Ei olegi plaanis ise teha. Lihtsalt uurin, kaua asi võib aega võtta. Käigukasti maha võtmine vast suur osa tööst. Muidugi võib seal midagi muud ka lekkida, kuigi variante vist vähe. Täna sai puhtaks pestud kõik sealt , vaatan paari päeva uuesti. Panin pildi ka lekkest. Lõdvik on lahti ja veidi eemale käänatud...
63amg
13:50 20.03.2021
see ju ikka väntvõlli simmeri leke!
.
14:24 20.03.2021
mis see nukkvõll siia puutub? 100 prossu väntvõll ,pealegi kui ei tilgu vaid lihtsalt õline siis pole hullu. Ja seda tihendi vahetust tehakse ikka vastavalt vajadusele mitte aja järgi.
eelmisele
14:35 20.03.2021
Püüa nüüd aru saada, et jõudiski kätte aeg tihendi vahetuseks, sest ta ei pea enam õli kinni. Ja kui lugeda natukene eespool olevaid kirjutisi, siis saad ehk aru, et teemaks siiski väntvõll.
Tööaeg 3-5 tundi, sõltub tegija liigutuste kiirusest.

Ma ei tea, kas teemaalgatajad saavad hiljem ka teema pealkirja muuta, aga kui see võimalik, siis võiks seda ka teha.
Marko
14:59 20.03.2021
Teemaalgataja saab pealkirja parandada. Tore oleks kui ta seda teeks ka!
Jokkvärk
15:03 20.03.2021
Selle pildi järgi (tegelik olukord võib hullem olla) ei hakkaks küll veel lammutama. Puhastaks/peseks piduri piiritusega korralikult puhtaks ja vaataks, mis elu toob. Mingi jutt käib ka lõdvikust(?), mis võib selle olukorra tekitaja olla. Variante on veel, aga kõike siin spekuleerida pole mõtet.
Teemaalgataja ju vabandas, et nuka ja vända segi ajas: ühed võllid mõlemad.
rundll
16:24 20.03.2021
Tedmapealkirja muutmist/parandamist ei näe kuskil. Lõdvik leke oli esimene arvamine. Üldiselt kui midagi lekib või koliseb/logiseb, olen püüdnud võimalikult kiiresti korda teha.
Marko
16:36 20.03.2021
Jokkvärk
17:11 20.03.2021
To rundll: väga õige lähenemine, lihtsalt antud olukorras ei soovitaks kiirustada kuluka remondiga kui "viga" tuvastamata.
See võib olla mingi talvega kaasnev anomaalia, või mis iganes. Kirjutasin eelmises postis kuidas mina käituksin (brake cleaner). Ajutine-väike "leke" võib tekkida külmkäivitusel (mootor torud-lõdvikud, simmerid külmad), mis mootori soojenedes iseeneslikult kaob.
Tööks kuluva (norm) aja saad esindusest. Autodata antud ajagraafiku puhul tuleb alati lugeda kaasnevat töökirjeldust ja sellest ka aru saada, kuna mõnel juhul kasutatakse töövõtteid, milleks isegi meie esindustel töövahendid puuduvad ( näit. Kia Carnival- mootori rihma vahetus).
.
18:41 20.03.2021
Ikka puhasta ära ja jälgi olukorda. Kaua üldse auto sinu käes olnud ? Ja kas varem polnud seda lekkimist? Oleneb kohast kus vahetatakse ja kes vahetab ja mitmekesi. Kui vastavad tõstukid ja riistad olemas ja üllatusi ei tule,näiteks siduri olukorda vaja hinnata, siis laisk mehaanik teeb tööpäevaga ära.
jee.kim
20:23 20.03.2021
Automaat punktikene, automaat!

Aga arvesta jah tööpäevaga.

edu
puls
18:53 22.03.2021
Kui ikka tagumine vända simmer lekib on vändaga juba jama lõtkude osas.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte