Tehniline

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Küündimatu remont

Kärss
02:27 25.12.2006
Sai just ostetud naisele järgmine auto, seekord üks kuuepütiline diisel. Ühel päeval tundsin hoovis aga nafta haisu ja avasin kapoti. Loomulikult jooksis üks madala rõhuosa ülevooluvoolikutest. Lähemal vaatlusel nägin aga midagi sellist, mida silmad uskumast keeldusid - nimelt pole vist keegi viitsinud vahetada neid ülevooluvoolikuid (soovitatakse vahetata alati peale seda, kui on olnud vajadust neid juba korra lahti tõmmata, st ka peale iga pihustikontrolli) ja on pannud IGALE ülevooluvoolikule peale mingid pisikesed klambrid, et need ikka pidama jääks. Naljakas on just see, et kui osta teenindusest valmislõigatud voolikud, on selle hinnaks ca 10kr, kui osta ise pikem voolikujupp ja lõigata ise, tuleb iga vooliku hinnaks max paar üksikut krooni. Isegi, kui need pisikesed klambrid olid tasuta käes, on nende paigaldamine seal kõrgsurvetorude vahel selline n*ss, et paljud mehhaanikud keelduks seda tegemast vist isegi relvaähvardusel. Ja see kõik selle nimel, et hoida kokku mingi kümmekond krooni:)

Siia on oodatud teisigi sarnaseid pilte mitte niiväga praaktööst vaid just mõttetust tööst või siis lausidiootsusest

Muudetud 28.12.06 02:01

Kärss
02:01 28.12.2006
Omanik hakkas vahetama piduriklotse kuna tagant kahisesid. Auto alla vaadates avanes selline pilt (klots pandud ühel pool valetpidi). Pilt pärineb ühest teisest foorumist
and626
11:02 28.12.2006
see midi küll osav tegija olema, esi külla ei suudaks klotsi tagurpidi panna:D
MEL
13:43 02.01.2007
Iroonik võib ju ironiseerida, aga minu arvates Kärsal vägagi asjalik teema...
ma igapäevatööna autode remondiga ei tegele... aga hull on ikka vaadata millist käkki ka firmateeninduste remondimehed kokkukeerata oskavad...
see, et lihtsalt poldid-mutrid kinni keeramata jäetaxe ma ei räägigi... aga kui ikka mitsubishi firmateeninduse mees isuzu trooperi rootorpumba torud pritsejärjekorra "õigemax muutmisex" ümberpainutab ja samas aru ei saa et ta yldse miskit valesti tegi, sest "mootor ju käib" ... klappe reguleerida ei oska jne...
siis ... ajab ikka irwama kyll
MEL
13:50 02.01.2007
... ja ma ei toeta yldse Irooniku seisukohta, et miski "tänapäevase" sõidukiga vähem jamasid korda saadetaxe... oman mitut autot - aastatest 2003 - 1984... ja kindlalt väidan, et vanemate autodega keeravad "teenindajad" tunduvalt vähem jamasid kokku, sest ilmselt on vigadest õppida jõudnud...
aga loomulikult peab ise ysna palju jagama, sellex et "remondimehed" sulle vanemat autot remontides "kotti pähe" ei tõmbax
pods
14:28 02.01.2007
Iroonikule: Auto ostmise ajal ei pruugi kõike ju märgata ja sellise vana romu nagu pildilt paistab ostmisel ei olegi mõtet hakata kõike üle kontrollima (Kärsa enda sõnad - mingist eelnevast foorumist).
Probleem on aga üldine. Tuleb meelde hiljutine telelugu ühest Hondast. mis oli paariaasta vanune auto aga ülesehitatud sõna otsese mõttes traadist ja plastiliinist. Niiet mis siin vana ostul veel rääkida.
Praegu on ju lasteaed igas (ka siiani normaalsetes) töökojas. Kuhugi on need vanad head mehed kadunud.
Mahno
15:51 02.01.2007
Muidu korras mootori puhul pole nende torujuppide pärast küll mõtet autot ostmata jätta... Kui auto pole uus pole mõtet ka iga kriimu või mõlgi või mõrase vooliku pärast vinguda...kui hind ja ostetava kvaliteet paigas on.
m
18:25 02.01.2007
Klambri panek pole veel midagi, mul ühel autol oli pihusti ülevooluvoolikutele 2-3 ringi vasktraati ümber mähitud ja siis pingutatud.
realist
17:20 03.01.2007
Hetkel küll pilte pole, kuid minu Caddy´l oskasid Raeli "spetsid" summutit niimoodi keevitada, et kui ratas ringi hakkab käima siis vibreerib käigukang tugevate tonksude saatel. Samas ei oska nad ka nende autodega ringi käia, mida nad ise müüvad (ehk siis Peugeot´d, Suzukid ja Kiad). Näiteks 307 tuled keerasid nad nii hästi "paika", et üks kord pidin pimedas maanteel 70 km/h koju sõitma (peale pimeduse polnud ühtki muud segavat ilmastikuolu). Ühesõnaga sinna ei tasu küll oma autot viia.
Võibolla teen varsti Volkswagenist kanali peal pilte, saavad teised kah seda meistritööd näha...
uhm
13:27 05.01.2007
Huvitav, vw golf 2 diisli pihusti tagasivoolu voolikud küll klambriga kinni polnud. Korra vahetasin ära, spetsvooliku meeter vist oli 90kr kanti.
Halleluuja
21:35 05.01.2007
Naabrimees näitas mulle hiljuti,kuidas tema autol pärast kummipostis käimist olid kõigil ratastel koonusmutrid tagurpidi.Eemalt vaadata oli tõesti ilusam,läikiv rant küll vist ajutine.
Kärss
01:38 08.01.2007
Ütlen viisakalt, et aitab läbust. Mõned ei saa aru ja jätkavad. Nüüd sanktsioonid (ühtlasi ka vastus "realistile": foorumis on kohta igasugustele eriarvamustele, aga mõttetut läbu tuleb mingist hetkest alates hakata piirama - blokeerimine on selle vahutamise ärahoidmiseks, mitte eriarvamuste piiramiseks).
PS: läbujutu oletused olid valed, aga ma ei kavatse vaielda valede väljamõeldud "faktide" vastu, veel vähem siin teemas. Oma ATV reklaamimiseks on samuti teised kohad olemas.
MarkkoAudi90
04:22 09.01.2007
See tegelane, kelle käest Kärss selle auto ostis, pidi ikka eriline ihnur olema. Aga kahjuks on selliseid "ise teen ja hästi teen" mehi palju. Alles ta ju oli, kui räägiti ühest eelmise põlve Honda Civicust, mis oli korraliku matsu pannud, ent siis remondi eesmärgil oli nina pikendatud aiateibaga! ja poolass ei mahtunud paika, mis siis ikka, keevitame pikemaks. Ka salong oli ise kokku liimitud. Ühesõnaga, see Civic oleks pidanud maha kantama, aga ei, teen ise korda ja müün edasi, mis siis, et see auto on eluohtlik.
Ford?
10:39 20.01.2007
Esimeselt pildilt just tundub et voolikud ON väljavahetatud. Originaalid on tavaliselt riidekiust kattega, need aga tunduvad mingid valed olema. Vanu annab tagasi panna küll, eriti kui see laiemaks läinud osa ära lõigata. ega igast autopoest või tanklast seda õige mõõduga tagasivoolu voolikut saada ka pole. Neid voolikuid vahetada pole ju probleem ka, minu meelest palju suurem lollus on lekkiva soojendusradika väljavõtmine kokkulappimine ja tagasipanek!!!!
Seda aiateibaga Civiku parandajat otsitakse järgmiste projektide jaoks hoolega taga vist;)
ddig
16:22 20.01.2007
Selle ****st ja tatist kokku pandud Honda mudel ei olnud Civic vaid Jazz!
kuku!
16:45 20.01.2007
oli ikka küll civic. uuri kirjandusest järele. Kindel, et civic.
Kärss
05:15 31.01.2007
> vw golf 2 diisli pihusti tagasivoolu voolikud küll klambriga kinni polnud.
> Korra vahetasin ära, spetsvooliku meeter vist oli 90kr kanti

Just ostsin poest - vooliku hind oli 4 krooni. Meeter peaks maksma 25kr ringis. Tõsi, teenindustes küsitakse sama asja eest mitu korda rohkem.

>Originaalid on tavaliselt riidekiust kattega, need aga tunduvad mingid valed olema

Originaalid on VW/Audi/Volvo diislitel ikka läbipaistvast plastmassist (mitte kummist), mis on kuumalt peale pandud. Kuna neid tervena kätte ei saa, siis alates teisest ringist lähevad asemele kummivoolikud, mõnikord riidest kattega ja mõnikord katteta. Sellest saab ka teada, kas pihusteid on üldse kunagi pealt maha võetud või mitte (VAGi diislitel vaja selleks eemaldada ülevooluvoolikud). Endal olnud kõik tegeliku väikese läbisõiduga välismaalt toodud VAGi diislid veel nende läbipaistvate plastikvoolikutega (ka hooldusraamatu järgi vaid hooldatud, mitte remonditud, st pole pihusteid maha varem võetud), praegugi on üks selline diiselauto garaazhis.
njah
20:59 05.02.2007
oi pagan kui kahju et ei ole taibanud sellistest "geniaalsetest"remondisaavutustest pilte teha...seda teenindustes tehtud saasta on ikka hulgaliselt tulnud ümber teha.kõige ehmatavam "nali"oli siis kui pärast silla reguleerimist ühes tuntud firmas läks masin ülevaatusele ja härra ülevaataja avastas täiest lahtised roolivarda otsad-mutrid ainult näpuga otsa krutitud.katsun edaspidi pildimasina valmis hoida...
20:49 08.02.2007
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=95231

tüüpiline eestlaslik remont, ise asja ei jaga ning kui avastatakse et nüüd on midagi väga valesti siis on kohe praagid jupid jne...


HALE
reps
09:16 11.02.2007
jõhvis servises vahetati piduri klotsid autol ,kas teenindus peaks iseseisvalt




PIDURI SÜSTEEMIST ÕHKU VÄLJA LASKMA -mule öeldi et teie ei tellinud sellist

teenust
A.K.
11:19 11.02.2007
Kas jäid pidama uued voolikud või leemetab hoopis väljaulatuva toru ja pihusti korpuse vahelt?
to reps
11:31 11.02.2007
kui piduriklotse vahetatakse siis ei pea pidureid õhutama. ja ükski remondi firma ei hakka omal algatusel midagi tegema. sina, kui klient pead ikka tellima teenuse mis sa tahad, et tehakse. ja kui sa jätsid neile ütlemata, et tahad ka pidureid õhutada siis oled ise loll.
tarts
12:41 11.02.2007
To reps

Kas siis pidurid ei töötanud või? Piduriklotse vahetades ei ole tõesti vaja õhutada, kuna õhku süsteemi ju ei satu. Samas on omal tekkinud paar korda lausa liiklus ohtlik olukord kuna peale klotside vahetust saanud pidureid proovida alles enne ristmiku ja oh seda üllatust kui piduri pedaal kaks kolm korda järjest põhja käib.
remondib igapäev
20:47 15.05.2008
teate seda ütlust ,kui asi käpas siis tulevad ka hooletused:)
remondib igapäev
20:54 15.05.2008
reps sul õigus ,kui ei tellitud siis ei saa ka.lisan veel seda et tulevad ühe murega ja siis kui nina uksevahelt sisse saaavad siis hakkab pihta,tuleb isegi selliseid muresid mida ükski normaalne lukksepp ei suuda lahendada,aitab ainult rooli ja istme vahelise tihendi välja vahetamine

ts
15:53 20.05.2008
"Piduriklotse vahetades ei ole tõesti vaja õhutada, kuna õhku süsteemi ju ei satu. "

Reeglina ei satu ja sellepärast peale vahetamist iga normaalne remondimees tallubki mõned korrad täiest jõust pidurit.

Õhu süsteemi sattumine ei ole üldse välistatud (olenevalt pidurivedeliku tasemest), samuti ei ole välistatud ka see, et klotside vahetusel kuskilt süsteemis midagi alla andis vms. (üldiselt peaks iga vähegi pädev remondimees teadma seda, et pidurisüsteemi korrastamisega erilist nalja pole-> tihtipeale aga vahetatakse klotse ilma kapotti avamata)

ja mis puutub arvamusse, et "kui ise ei telli siis oled süüdi"-> minge Te kah... klient ei pea remonditöökojas kõike ette aimama (kliendi asi ei ole üldse midagi autodest teada... ja tõenäoliselt kui klient on teadlik kõigest mida töökojas tegema peab, siis ei ole ju ka remonditöökoda vaja)
Kärss
15:07 21.08.2008
Auto oli seisnud ligi 2 kuud ja kui käivitama hakkasin, oli signa jõudnud aku üksjagu tühjaks tõmmata. Kuna tegemist automaatkastiga, siis vähemalt seda tüüpi automaatkastiga käima tõmmata pole võimalik ning ajasin naise auto ninapidi vastu, et krokudillidega voolu anda. Kunagi varem pole selle auto kapotiall aku vastu huvi tundnud, aga see, mis mind hämmingusse ajas, paistab ka pildil - aku juhtmed on valetpidi! Kas ikka on? Seda, et must on plussis mitte miinuses, olen ka enne näinud, aga miinusklemmil punaseid juhtmeid varem küll mitte. Igaks juhuks mõõtsin aku kah üle, et äkki on mingi praakaku ja eelmine omanik pani sellepärast valetpidi peale. No ei olnud. Miinusest läksid punased juhtmed ilusti keresse, mootori külge ja kimbuna releede-kaitsmete suunas, st kõik olekski nagu niimoodi tehases tehtud. Või on see mingi inglaste huumor (autoks Vauxhall), kes remondi käigus (kast on varem remonditud) on asendanud kogu juhtmekimbu vale värviga? Usun, et sellele leidub ikkagi mingi loogiline seletus, aga ise seda välja mõelda küll ei oska:)
vanames
19:20 21.08.2008
Mis ülevoolutorudesse veel puutub siis selleks sobivad ideaalselt rekkadel ja bussidel kasutatavad plastist õhutorud,ca 5 mm jämedused.Sellest lõigatud parajad jupid saab pinguga vajutada pihusti otstele ja läbi ei tule midagi.Ka mitmekordsel peale-maha tõmbamisel.Rekka-bussi lammutamisel jääb neid plasttorusi üle meetrite viisi.
S:
22:06 21.08.2008
Need "-" juhtmed sellel fotol tunduvad pigem pruunid kui punased ja pruunikad massijuhtmed on täiesti tavaline nähtus. Plussjuhtmeid olen kohanud autodel nii punaseid kui ka musti. Misiganes kahtluste korral on tester alati abiks.
James75
11:29 22.08.2008
Pihustipilti vaadates on minul mulje et lekkib toru. Sellist asja peab vaatama töötava mootoriga. - ja + vahetusega peaks alalisvoolu mootorid (starter) valet pidi pöörlema ja mootor ei tohiks käivituda. Ka ei tööta pendiks tagurpidi nii et mootori pööramine peaks olema välistatud. Tänapäeval vast sellist nõukaaegset akuhuumorit ei tehta. Siis tean paari juhust kus purunenud korpusega aku võeti lahti ja pandi vana aku korpus. Pärast valati pigi ilusti peale tagasi ja aku töötas. Tean ka juhust kus läbi aku (sade põhjas jühistamas) võeti lahti, puhastati ja pandi taas kokku. Aku toimis veel üle aasta. Selliste keemiatega võivad - ja + tähised vahetusse minna. Pildil oleva akuga aga ei paista seda huumorit tehtud olevat.
karpaak
22:37 22.08.2008
Vauxhalli lähisugulane Opel kasutabki enamasti just pruuni värvi massijuhtmeid. Nii aku jämedat massijuhet kui peenemaid vooluringides.
Küllap see punane massijuhe seal ikka pleekinud pruun on.
kaska.kaska
09:54 01.09.2008
remondi juurde tagasitulles...kusjuures väga väheks on jäänud neid kohti kuhu võib auto südamerahuga remonti viia..ilma et pärast ise peaks kõik uuesti üle käima või et mingit jama kokku ei keerataks :S aga hinda oskavad jumala hästi küsida :D
Kärss
02:47 18.09.2008
Selge, ju need akujuhtmed olidki siis lihtsalt roosakaspunaseks pleekinud pruunid, loogiline seletus. Ei ole kunagi varem Opelite puhul sellele tähelepanu osanud pöörata ja ega ma sellelgi autol poleks seda märganud, kui aku probleeme poleks tekitanud.

Tulin just garaazhist ja täna sain siis järjekordse üllatuse osaliseks. Tegemist ühe järjekordse vana autoga, millel on nüüd vahetatud absoluutselt kõik liikuv osa sildades +pidurid (pikalt seisnud auto, veermikuprobleemide ennetamiseks, uute originaalosadega). Osa asju tegin ise ja osa asju tehtud teeninduses. Ülevaatusel tundsin kohe uhkust, kuidas auto säras altpoolt, aga kui asi jõudis esisilla kontrollini, siis üks sharniir loksub. Lähemal vaatlusel selgus, et mutrid lihtsalt lahti jäetud (horisontaalsed väga pikad poldid). Papi muheles, et sa oled juba ülevaatuselt läbi saanud ja sõidad siit välja kah täiesti korras autoga, ise võttis selle jutu peale mutrivõtmed kätte, et need 2 polti ära pingutada. Eriti aga pingutada ei saanudki, kuna need olid tollimõõdus ja temal oli seal tavaline millimeetermõõdu komplekt. Nüüd õhtul garaazhis tänasin õnne (=ühte siinset foorumiliiget, tänu kellele) mul tollimõõdus padrunikomplekt olemas. Mõlemal pool sharniirid tõesti all tollimõõdus poldi ja mutriga, seibid ilusti all, aga ühel pool mutrid lahti. Peale pingutada ei andnud, keerasin siis lahti. Selgus, et ühel poolel olid komplektis lihtsalt pikemad poldid, nii et keermeosa ei jätkunudki sharniiri pingule tõmbamiseks. Panin siis lihtsalt 2 seibi alla ja pingutasin ära ja ostan lähipäevil sinna normaalsed tugevad poldid asemele. Arusaamatuks jääb aga teeninduse töökultuur, et kui tellitud osad tulid tõesti eri pikkuste poltidega ja neil polnud ühtegi muud karastatud polti hetkel asemele panna, miks nad ise siis ei võinud sinna paari seibi alla panna? Sellise lahtise/loksuva sharniiriga auto kliendile üleandmine on kah kuidagi imelik, oleks siis vähemalt mainitudki... Pilti neist pikematest poltidest muidugi siia tegema ei hakanud, aga jutt peaks muidu küll teemasse sobima
21323
00:19 02.01.2010
Olen näinud nissani sumpsi mis koosnes hunnikust plekkpurkidest, traadist, vooliku klambritest ja summutiparanduslindist.Üks **** oli üritanud piduri toru ära lappida jupi vooliku ja nelja klambriga.Väga jõhker nägi välja ühe golf 4 põhjakate mis oli valmistatud mingist rõvedast kollasest linoleomi tükist. Ühel diisel autole oli mingi pähn kütuse voolikute jätkamiseks kasutanud mingit vanat lüpsimasina vaakumvoolikut mis ei kannatanud muidugi kütust.
siim279
20:53 16.05.2010
Esimesel autol (renault laguna II) oli eelmine omanik tagumiste supportite kinni kiilumisel lasknud keevitada "antennid" supportite külge ning mingite vedrudega ise aretatud süsteem mis käsipiduri trossi tagasi tõmbas. Loomulikult asi ei kestnud ning supportid olid puhas prügimäe kaup. Kahju et toona töökojas pilti ei teinud asjast, mehaanikud vaatasid nagu vasikad aiaväravat.
Tondi autoteenindus
12:04 25.11.2010
autojuht on alati loll ainult teeninduses olevad sossepad on super targad. peavad ennast meistriteks, teatavasti meistrid eksivad, kurb on ainult se et kui meister eksib siis hakkab ta süüdistama klienti et klient on loll selline juhtum oli minul tondi autoteeninduses. Soovitan teil sellest eemale hoida kui te ei soovi saada odavat ja kehva töötulemust.
v6sa
15:33 02.08.2016
Vat nii remonditakse Escordil karpe...

Kui ma oleks seda autona ostnud, oleksin päris kurb. Praegu läheb lihtsalt kurioosumi kilda.

Muudetud 03.08.16 08:34

professor_sammaljalg
12:47 07.09.2016
Normaalne ju, ma olen ühe Mazda 6 sama tehnoloogiaga müügiks ette valmistanud. Escordi puhul oleks pidanud 3x turuhinna eest keretöid tegema?

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte