Õppesõit ja autokoolid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Sõidueksami vead

Reix5555
12:11 29.09.2017
Tere, tekkis küsimus seoses ARK sõidueksamiga, kas sellist asja saab lugeda üldse veaks, sõites mööda peateed ja esimesel ristmikul pidin sooritama vasakpöörde, võtsin hoogu maha ja nägin, et vastutulev auto annab samuti vasakut suunamärguannet, sellises situatsioonis ei näinud põhjust täiesti peatumiseks kuna me saime vastutuleva autoga ilusti üksteise eest vasakpöörde sooritatud, vastutuleva auto tagant tuli veel auto, aga teda ma kuidagi oma vasakpöördega ei häirinud. Sõites tagasi platsile ütles eksamineerija, et olukord läks "teravaks" minu mõistus ei võta kuidas saab minna olukord teravaks kui sooritasime vastutuleva autoga vasakpöörde samalajal üksteise eest.
Teine küsimus seoses ringristmikuga, samamoodi jäin täiesti seisma, lasin ringil olevad autod ära, veendusin et vasakult ei lähene autosid, hakkasin liikuma ja peale minu liikuma hakkamist ilmus ringile minu seljataha auto, enda arust ei takistanud mitte kuidagi teda ega pidanud ise ka tegema mingeid ohtlike manöövreid või kiirendust vms.
Eksami ajal ei puutunud eksamineerija kordagi rooli ega pedaale ega sekkunud kuidagi.
Protokolli on märgitud need situatsioonid selliste eksimustena.
Eksami mittesooritamise põhjus:

Tõsine viga - sõidueesõiguse andmise kohustuse eiramine
Vasakpöörde sooritamine
B - tõsine viga Asulas
teeandmise kohustus ja sõidueesõigus
sõit sirgel teel ning kurvis

Ringliiklusega ristmike ületamine
A - keskmine viga Asulas
teeandmise kohustus ja sõidueesõigus
Marko
12:16 29.09.2017
Eks tee pretensioon eksamikeskusele! Salvestis on ju olemas ja nad peavad kaebusega tegelema.
AntiOpel
12:56 29.09.2017
Selmet siia postitada seda ja lugeda potentsiaalselt 2lk mõttetut hülgemöla, oleks pidanud kohe selle pretentsiooni saatma Maanteeametisse. Nende asi on video üle vaadata ja uurida ja seejärel välja selgitada, kas eksami mittesoorituseks olid need vead piisavad või mitte. Kirjelduse järgi ütleks, et pigem näib asi "kottimisena", kui tõsiste vigadena.
AntiOpel
12:56 29.09.2017
PS
13:04 29.09.2017
Sinul kui kogenemata juhil ei lasta teha napikaid, mis muidu on tavaliikluses igapäevane asi. Algul pead ikka rohkem distantsi jätma teiste liiklejatega juhuks, kui tekib sulle mingi ootamatu uus situatsioon. Kui näiteks see vastutulev pööraja oleks ootamatult peatunud ristmikul, et lasta läbi hulkuvat koera? Või selle taga sõitja oleks teinud möödasõidu manöövrit? Siis sa oleks ilusti ristmikul teistel jalus olnud..
Algul ikka tasa ja targu, mitte kohe oma õigusi taga ajama..
Reix5555
13:28 29.09.2017
Küsimus oli selles, et kas tegu on nii raskete eksimustega, et lausa eksam lugeda mittesooritatuks, hetkel seal ristmikul vasakpööret tehes oli kiirus sobilik, et oleks vabalt saanud ise reageerida sellele "hulkuvale" koerale, kui tagantsõitja oleks hakanud möödasõitu tegema oleks ilmselgelt möödasõitu tegev juht nahhaalne. Fakt on see, et pööre sai sooritatud kedagi segamata ja ei teinud midagi keelatut ega seadusevastast. Minujaoks on natuke liig kukutada sellise asja pärast läbi, kui sa reaalselt ei tee midagi keelatut.
PS
14:07 29.09.2017
No vaidlusta siis ja vaata, kas kana õpetab tibu või vastupidi..
karvanejakole
15:13 29.09.2017
Asjaolu, et siin riputad vale asja valesse kohta, annab aimu, et ka autos suu kinni ei olnud ja valesid asju valel hetkel ütlesid/tegid vms, ilmselt tuleb pilk peeglisse pöörata:)
Reix5555
15:15 29.09.2017
Ja mis su jutu iva on?
PS
15:35 29.09.2017
Iva on see, et pane nüüd oma pudrumulk kinni ja mõtle veelkord, kuskohast see auto ootamatult su seljataha ringil sai näiteks..
Reix5555
15:39 29.09.2017
Ah ära isegi hakka sääsest elevanti tegema, kui ma ringil autot tulemas ei näe ja ta ilmub ringi keskel oleva saare tagant alles siis välja kui ma juba ringil olen, olen mina süüdi? Selliseljuhul peaks load saama inimesed kellel mingid sensitiivi võimed vms. Aju.
vastus22
16:38 29.09.2017
Kogu selle jutu ja suhtumise peale vaadates ongi õigem uuesti proovida.
Reix5555
16:45 29.09.2017
Ah mis sa ikka kommenteerid seda teemat erinevate nimede alt, jäta siis järgi juba :D
Pole hullu
20:03 29.09.2017
No lepi teadmisega,et kahjuks läksid sina selle protsendi sisse,mis ettenähtud läbikukutamiseks.Kui alandlikult suu kinni hoiad võib järgmise korraga õnnestuda.Või kahtleb keegi,et sellist protsenti pole eksamineeriatele antud?
karvanejakole
20:28 29.09.2017
Auto ei ole ilmutus, mis ÄKKI peeglisse ilmub:) Meenub üks vana avariijärgne nali, kus näha mõlema autojuhi mõtted avarii hetkel, "jõuan läbi" mõtleb üks, "si**a Sa jõuad" mõtles teine.
v6sa
21:07 29.09.2017
Väga paljulubavad kirjeldused: oleksin jõudnud, ei seganud kedagi...

Kui Sinu arvates tehti liiga, siis esita nõue tahtliku läbikukutamise kohta. Asi on videos, sealt peaks "ootamatult" tekkinud auto näha olema.

Kuigi minu arvates on räme saatusega mängimine teha vasakpööret teise pööraja eest läbi olukorras, kus selle taga kügeleb keegi oma autot minu oma vastu puruks sõitma...

Maanteeameti juhid väitsid aja
22:19 29.09.2017
et eksamid muutuvad leebemaks ja veapõhist süsteemi enam ei kasutata. Ju siis valetasid jälle
AntiOpel to 2219
10:46 30.09.2017
See on eelnõu alles, tohman. Reaalselt süsteem muutub ehk vaid alles aasta-paari pärast. Aga teemaalgataja- kui sa teed siia teema, siis ole valmis saama igasugust vastukaja. Nii asjalikku, kui ka mölisemist. Ja selle asemel, et vastu klähvima hakata, mõtle natuke, mine esita pretensioon ja mõtle paar korda veel, kas ikka olid olukorrad nii ohutud.
selgeltnägija valerka
10:51 30.09.2017
huvitav iga tänapäevane telefon suudab suht talutavat videot teha, miks keegi ei filmi oma eksamisõitu?

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte