Võistlustanner ehk autode võrdlus

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mazda 6 vs audi a6

stennu76
12:35 29.11.2013
Otsin uut autot, kuid olen jäänud kahe variandi vahele:

1. Mazda 6 2.0 tdi 2009-2010

2. audi a6 c6 2.0 tdi / 3.0 tdi 2008-2009

Hinnapiir oleks umbes 10 000 eurot.

Oskab keegi anda hinnangut, kumb masin mõistlikum mugavuse,hoolduse poolest?
audi_a6_v6
13:34 29.11.2013
Lihtne vastus, hooldada audit kallim, aga palju mugavam ja võta audil 3,0TDI, see tuleb koos nelikveoga ja sa ei kahetse! Muidugi ega mazda6 ka halb auto ei ole sugugi, müra muidugi painab ka seda mudelit veel, nagu eelmistki, päris uus pidi parem olema, kuigi ka mitte premiumi tasemel. Aga kõige lihtsam, mine proovi.
a6
13:43 29.11.2013
Sellistele kriteeriumitele vastavat Audit nüüd küll 10k eest ei saa.
audi_a6_v6
13:46 29.11.2013
Pole mõtet seda aastaarvu taga ajada jah, korralikku 2008-2009 c6-te ei leia selle summa eest tõesti, üldse on normaalse läbisõiduga diisli leidmine raske.
stennu76
13:56 29.11.2013
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1602617 Siin üks näide aga konkreetsest isendist ei ole huvitatud. Kuigi jah, ls on kõigil päris korralik.

Häirib mazda puhul see, et ei ole automaatkastiga selles hinnaklassis.
888 j
15:44 29.11.2013
Mazdast hoia eemale, pole olemas hullemat roostekäkki, kui uued "mazzad", nende kahe valiku vahel tuleks ikka istumise alla Audi.
Uuri ikka "mazzade" kohta ka midagi, tehasest tulnud autod värvitakse juba poes üle sest on nii roostes (vähemalt Soomes, ei usu, et eestis teisest materjalist "mazzad" on).
fordi omanik
16:05 29.11.2013
Olin ka hetk tagasi taolise valiku ees. Audi siiski ei mahu kahjuks sellisesse hinnaklassi, mazda on hea a müra on natuke sisse palju kosta, pealegi pole tal seda roosteprobleemi üht nagu vanal mazda 6-l. Sõbra mondeot proovides otsustasin hoopis mondeo kasuks, veidi vaiksem ja teepeal mugavam sõita, lisaks veel ruumikam. Soovitan teha üks väike testiring mondeoga. Pealegi on mondeo ja 6 kelrgeltöeldes ühis töö kuigi viimastel mudelitele se niiväga enam ei kehti.
sitrus*
18:33 29.11.2013
Audi ikka,eksida võid ainult rängalt mootori valikul.Õigemootoriga haruldus.
liiva4
19:37 29.11.2013
audi rautselt mugavam,tummisemaga hooldus jah vist kallim aga kui audi siis 3,0tdi quattro kuna 2,0 ka ju passati peal jne.ning lärmab ja ei lähe talvel käima,hooratas vigane jne.
liivakale
19:40 29.11.2013
mitte rautseld vaid raudselt, vabandan ette, kui pole sa veel teise klassi jõudnud siis aru saadav selline viga.
.:.
19:53 29.11.2013
audi diislis mees nagu sidrun istub sees,mazda veab naised ka turule,bensiini tarvis.
jokerAudi
11:59 03.01.2014
Ega siin väga võrrelda ei ole- erineva klassi masinad ka. Audi on mugavam, luksuslikum, vaiksem jnejnejne. Mazda on tavaline tarbeauto. Vastupidavuselt on Mazda kindlasti Audist parem. Eks proovi mõlemat ja siis otsusta. Siinsed "ralliässad" ei oska sulle mingit nõu anda.
endine 6 omanik
12:26 03.01.2014
Hullud olete pääst. Selle Mazda roolilatt on ca: 2000€ ja plekite vaeseks end kuna vähegi normaalse läbisõidu juures vahetate üle aasta seda!

Irwww... Miskisest kummalisest luksusest rääkijad on omaette tase muidugi! Parem vaadake mis varustusastmes konkreetsed autod on! Siin foorumis tehnikainimesi küll ei ole, pigem inimesed kes teavad autosid kiita või laita nime järgi. Mingil müstilisel moel tähendab auto nimi seda, et auto laguneb või ei lagune. Ei loe mis juppe auto ehitusel on kasutatud...

Lisaks veel niipalju, et sama marki auto võib olla erineva varustuse ja mootoriga täiesti erineva ülalpidamiskuluga. A6 ülalpidamise kulud kõiguvad väga palju ja ka Mazda 6-l sõltub mis versiooniga tegu on. Üldiselt 2.0TDI CR VAG diisel - olgu ta mistahes auto peal on pikemas perspektiivis odavam pidada kui Mazda konkureeriv diisel... Teine mure muidugi see, et ökomad mootorid saavad reeglina rohkem valu ja on suuremate läbisõitudega.
audi_a6_v6
12:44 03.01.2014
to: endine 6 omanik (registreerimata)

Selle hinnapiiriga ilmselt vast common rail "kahest" ei saa, saab eelmise 2,0TDI c6-e pre FL, mis on suht probleemne.
Ahjaa, seda ka, et mingi mõne lisa võrra rikkalikum masin ei ole kohe luksuslikum, olenemata sellest, mida SINA arvad.
endine 6 omanik
13:06 03.01.2014
On küll. Ma olen vedanud erinevaid autosid ja mul on neid läbi käinud käest niipalju, et nime järgi küll ma ei julge enam autosid luxuslikuks nimetada.

Näiteks mulle saadeti sama treilaga Octavia L&K ning Lexus IS. Reelina baasvarustuses Octavia on jube niru... Aga antud juhul oli tegu hoopis teise autoga, teisest hinnaklassist. Viisin mõlemad võsadega autopoodi müügile ja no peab ikka puruloll olema kui ma aru ei saaks kumb on parem auto. Vahe oli totaalselt tuntav. Antud varustusega IS oli täielik porr ja riidest istmetega ning olematu varustusega auto puhul rääkida luksusest. Sorry mees. Luksus on see, et ma istun autosse ja ma tunnen, et see on lux. Nahksisu, navi, kõikvõimalikud vihmasensorid, automaatne parkimine jne... Mitte et mul on mingi porr Lexus ja see on luksus sest selle auto nimi on Lexus.

Mul oli siin 2 A4-ja 2009 ja 2010. Ühel sitt roolivõim, sitt sõita. Rool kakub igasse nurka kus tee kaldu on. Riidest istmed. Varustus jube niru. Teisel kiirusetundlik dünaamiline rool, 18" veljega juhitavus nauditav iga roolipöördega. Nahjksisu, lisasid täis nagu tuumaallveelaev. No täiesti 2 erinevat autot. Ja siis tuleb tegelane ja räägib, et jah mul on ka A4 - viimane porno versioon ja võrdleb seda võrreldamatuga, ehk täislaksus variandiga mille sõiduomadused on nagu öö ja päev erinevad.

Tsiteerin Tehnikamaailma: Olgu kohe öeldud, et sellist asja nagu premium-klass pole olemas. Sõnaga premium tähistataks neid tabamatuid omadusi, mis panevad inimesi kahe ühesuuruse ja pealtnäha võrdväärse auto vahel valides nõustuma sellega, et üks neist maksab märgatavalt rohkem.

Need on kuldsed laused targa inimese poolt kirjutatud. Aga lollidele tuleb ikka müüa planke Lexuseid, Audisid ja Bemme, et nad saaks hõljuda pilvedes. Reaalsus saabub aga siis kui tõmmata kõrvale kasvõi täislaksus (+elektriliselt reguleeritava vedrustusega) Golf ja öelda, et sõida. Seni kuni pole sõitnud on rumala inimese silmis kõik Golfid odav rämps.
AS
13:12 03.01.2014
Kas mitte Mazda DPF ehk kübemefilter ei olnud üks jubedamaid asju ilmas, ei soovitaks.
stammer
15:01 03.01.2014
Mazda6 DPF filtri saab välja programmeerida.

Üldiselt mõlemad täiesti võrreldamatud autod. Ja kui võrrelda, siis ikka mõlemat enam-vähem sama varustusega. Muidu on tõesti nii, et mõni kiidab oma plank Audit kui premium-klassi ja ütleb, et täislaks lisadega Mazda6 on "mõttetu japs" selle kõrval.
Valida tuleb ikka nii, mis endale meeldib ja mida jaksab ka hiljem hooldada.
Naise võid võtta teiste(elumeeste) soovituste järgi, aga auto peab ikka ise valima.

Natuke OT-d ka: sain eelmisel suvel Lätis olles sõita A8 (2010) 4,2 TDI ja peale seda sain aru, et ka Audi võib hea olla.
to automüüjale
16:24 03.01.2014
No aga olgem ausad,neile tulebki see blank ära müüa ,kes nii rumal on, et blanki ostma hakkab, lexuse kohta võib sama öelda nagu Jaguari kohta vanasti öeldi- ilma nahata on nagu kass ilma karvata.
Jutt õige
17:13 03.01.2014
nõustun endise 6 omanikuga 100%
audi_a6_v6
17:16 03.01.2014
See oli siis ilmselt IS220d man, see pole juba oma diisel mootori, manuaalkasti ja siis ka kaltsu sisu tõttu mingi lexus:)

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte