Varuosad

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Halogeentulede vahetamine led'ide vastu

temrukas
22:29 29.09.2018
Audi a4 b8 2009a. ühe esitule regulaator katki ja mõte vahetada led'ide vastu. Kas saab niisama vahetada või peab midagi lisaks ostma?
selgeltnägija valerka
23:06 29.09.2018
mata see mõte maha, leedid käik sulle üle jõu, ei viitsi isegi hakata seletama mis selleks vaja teha
Sjm
02:03 30.09.2018
Mõtetu projekt.Auto komp.hakkab rikkeid näitama....
targadkoos......
14:31 30.09.2018
Saage ükskord aru, et tulesid ise tuunida ei ole lubatud. See valgusallikas, mille tootja on ette näinud peab seal ka olema - ehk siis hetkel halogeen. Seadus kehtib kõikidele tuledele, mis autol küljes. Ei jõua ära oodata,millal politsei hakkab rasvaseid trahve välja kirjutama sellise isetegevuse eest. Kui nii väga neid LED-e vaja võib juba osta sellise auto, millel tehasest peal. Tasuks natukene ennast harida.
jkdkj
20:23 30.09.2018
auto 24 kommentaariumi näib et on hakatud räigelt tsenseerima.
siin oli enne ka kellegi kirjutis positiivsest kogemusest halogeenide asendamisest ledidega kuid nüüd enam ei ole!?
varem kustustatud terve teema kus kritiseeriti väga teravalt ja põhjendatult ühte kvaliteetautomarki.

Kas on ikka lede keelatud panna halogeenide asemele, kui valgustugevus jääb lubatud piiridesse?
teatud valgustugevuse ületamisel peab olema automaatne kõrguseregulatsioon ja tulepeseurid.
tikt
21:12 30.09.2018
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1160/6201/1008/MKM42_li
sa1.pdf


Tasub lugeda. Olen ülevaatusel näinud, kui ebaseadusliku LED-i eest saadakse korduv.
Head Bling-bling tegelased
21:48 30.09.2018
Ostke endale tagumikusuurune tükk karjamaad ja sõitke seal oma äravussitud esituledega, milledega te ise midagi ei näe ja mis jälle vastutulijatel silmapõhjad suitsema võtavad. Värvige seal oma sõiduki tagatuled ahjulakiga mustaks ja tuunige palju jõuate.
Aga olge mõistlikud ja ärge teiste sekka liiklema tulge.
Päriselt ka. Ja jõudu asjapulkadele "tuuningumeeste" mahavõtmisel ja erakorralisele TÜV-ile saatmisel!
Aamen
Marko
00:49 01.10.2018
...............auto 24 kommentaariumi näib et on hakatud räigelt tsenseerima.
siin oli enne ka kellegi kirjutis positiivsest kogemusest halogeenide asendamisest ledidega kuid nüüd enam ei ole!?............

"räige tsensuur" kustutas siit ära positiivse kogemuse pealampidega, mis pöörates vilkuma hakkavad....
Ega lugupeetav ometi sellest postitusest puudust ei tunne?
Mahno3
09:16 01.10.2018
Keegi ei mõõda mingeid valgustugevusi, kõik on palju primitiivsem. Valgustis peab olema see valgusallikas, mille jaoks tehas ta tootnud on (ja vastavad märgised peale pannud), olgu see siis halogeen või xenon. Nö pesaga vahetatavate LED valgusallikatega (stiilis H4, H7 vms) tulesid minuteada ei toodeta ja sellises konfiguratsioonis on kõik ebaseaduslik.
led1
09:47 01.10.2018
tasuks ennast harida, H7 ja H4 pesaga led e toodetakse ja müüakse
to led1
10:54 01.10.2018
tasuks ennast harida, H7 ja H4 pesaga led-d ei ole ECE märgistusega ning seega ei ole avalikuks liikluseks kõlbulikud!
selgetnägija valerka
11:15 01.10.2018
asi pole ledi markeeringus vaid ikke enda tule markeeringus , milliste lampidega ta on ettenähtud töötama
fdsf76432526
12:44 01.10.2018
Täpselt nii ongi.
LED lampe toodetakse ilma markeeringuta hiinakaid, E märgiga mis tähistab vaid tootja riiki, ning enamikel müüdavatest LEDidest on vajalik ECE märgistus puudu.
Millel on E tähis ja ECE tähis, neid on vähe liikvel ja hind on neil hoopis midagi muud kui tüüpilisel hiinakal
Teine asi on see, et esitulel EI OLE peal õiget märgistust ehk kas esituli on mõeldud töötama halogeenide peal VÕI Xenonite peal. Muud lahendust ei ole.

Mõttetu on võrrelda vana saani uute saanidega, millel juba saani tehasest väljudes on küljed täisLED esituled (ikka päris esituled, mitte tule sisse omavoliliselt topitud ledi lambikesed).

Ning B8 mudelitel on ette nähtud vaid tavalised tuled. Jah, kui kereplekid ja kinnitused ja pistikud võimaldavadad, võid ette keerata facelifti tuled, millel LED päevasõidutuli lihtsalt teistsuguse kujuga ja ongi kõik.

Kui asi on tule valgustusvõimes siis jah, 10 aastaga on tuli väsinud. Tead mis on kõige efektiivsem - osta mõlemad uued originaal esituled > saad kohe nägijaks.
Vähemalt järgmised 5 aastat on neist kasu, ennem kui jälle ära hakkavad väsima.
Endiselt endine riigiametnik
13:26 01.10.2018
Tähelepanekud on sellised, et kõikvõimalikke "tjuuninguid", mis on ajuvabad, teostavad üsna harimatud, kui mitte rumalad inimesed, kes peavad kehtestatud nõudeid nende otseseks kiusamiseks ja arvavan endid olevat lausa vabadusvõitlejad.
On olnud juttu nt mustaksvärvitud tagatuledest, milliste tekitamine ei saa olla selge mõistuse juures oleva indiviidi tegu. No lörisevad summutid, põhjatuled jms liiklusohutust küll ei mõjuta, aga ikkagi- nt on kummaline, kui jäetakse kaupluse ette masin lörisema, et ikka kõik kuuleksid, kui "tjuunitud" see on.
Aga teemasse!
Halogeenpirni kasutavad laternad on inseneride poolt koostatud vastavalt halogeenpirnile ja arvestatud selle valgusallika geomeetriaga, et suunata valgusvihk teele otstarbekalt ja nii, et see ei näitaks vastusõitjatele silma.
Kui nüüd "tjuuner" topib oma sõiduki laternasse "moodsa sinise valgusega" LED känkra, siis see latern ei ole kohandatud oma geomeetria poolest selle LED valgusallika geomeetriale ja on võimalik, et "moodne sinine valgus" moodustab maanteele mingi sinise kehva valguslaraka, milles juht püüab midagi eristada, kuid samas läheb valdav osa "moodsast sinisest valgusest" vastusõitja silma ja pimestab teda julmalt.
Pmt sama tark oleks diislisse bensiini valada ja vastupidi.
Kuid- on täiesti mõttetu püüda selgitada seda kivinenud ajuga "tjuunerile", sest ta elab omaenese tarkusest ja see ongi tema meelest see päristarkus.
Õnneks on neil samasugune suhtumine ka füüsikasse ja vektoritesse ja nad arvavad, et teel hoiavad neid "valukad" ja Kummid", mitte haardetegur, mis siiski saab mingil hetkel nt kesktõukejõu vektori poolt ületatud ja lennumasin "kaotab juhitavuse" ja tjuunerpiloot saab haiget.
Pmt paljudel puudub selline koht nende inetus ihus, kus elementaarsed füüsikalised, geomeetrilised või valguse levimise põhitõed mahuksid.
Tegelikult ei tohiks sellistele juhtimisõigust anda enne, kui vähemalt füüsika põhikursus läbitud.
Nad lihtsalt ju ei tea, mida teevad muidu.
Pealkirjaks on halogeentulede
14:47 01.10.2018
Tegelikult ei saagi aru, kas jutt algas hõõglabi vahetusest leedlambi vastu või komplektse tule vahetusest. Aga rääkida tahtsin oma kogemusest:
kunagi sai proovitud ühele vanemale autole, mille tulesse ette nähtu H4 lamp leedlampi. Vahe oli kohutav hõõglambi kahjuks. Valgust oli rohkem ja pooltule joon tuli palju paremini välja. Tegu ei olnud kõige odavamate lampidega. Ma ei hakka rääkima seaduslikkusest. Lihtsalt infoks, et leedlamp võib samas laternas anda paremat valgust kui sinna määratud halogeenlamp.
Mahno3
16:35 01.10.2018
Pane sinnasamasse vanasse lampi 100W halogeen ja ka on palju eredam ja mida kõike veel. Ainult vastusõitjad tahavad maha lüüa. Eriti vanade tulede korral, mis kratsitud ja täksitud on.
Endiselt endine riigiametnik
16:51 01.10.2018
Vaielda pole sellistega mõtet- neil on see minuiseeneseomaõigus nii naha vahel.
Olles läbi sõitnud risti ja rästi Euroopa ja Skandinaavia, ei ole ma seal sellist pulli tuledega näinud, ainult Baltikumis trehvav sõidukeid, millistele on isehakanud ksenoone aretanud, mis just need ".Valgust oli rohkem ja pooltule joon tuli palju paremini välja" sarjast on ja peale selle joone ka vastutuleva silmapõhjad suitsema võtab. Kusjuures- Skandinaavias on tulesid sõidukitel ees murdu, sõiduautodel samuti, nt viis lisakaugtuld.
Miskipärast oskavad nad neid kasutada ja see on minu arusaamade kohaselt harjumus teistega ka arvestada. Meie "tjuuningumehe" põhieesmärk on oma lollust võimalikult rohkem eksponeerida ja teiste peale sülitada.
Ma tõmban punase joone päristuunijate, nt vanade sõidukite korrastajate, tuuningmasinate ehitajate ja muu aruka koosluse ja nende vahele, kes noore pere laenuga "valukad" ja "kummid" on ostnud, lisaks muidugi lärtsuva supaka ja summuti ära lõhkunud, st see rohkem löriseks. Viimased on küllap arengupeetusega ja pean õigeks nõukaaegset korda, kus enne autokooli tuli hullarist "hulluvaba" tõend võtta- sellise korra olemasolul ehk jääks teedele vähem laipu ja sante.
Või alustada liiklusest nende väljafiltreerimist, kui ikka need "tjuuningutuled", mis teisi pimestavad ees on, siis politseil ots ringi, vana rajalt maha ja liiklusohtlik sõiduk evakuaatoriga platsile- tjuunija papi eest ikka. Enne meetritki ei sõida, st platsilt remonti ka evakuaatoriga ja sealt ülevaatusele ka evakuaatoriga, kui õiged tuled ees.
Siis lõpeb see pull ära.
Kui pappi pole seda pulli kinni maksta- siis masin müüki või pressi.
wigry
19:54 01.10.2018
Sooviks veel lisada väikese mõttetera, et halogeenid ei vaja jahutust väljaarvatud pirn ise ning toodetud kuumus lahkub esilaterna klaasi kaudu. Samas LEDid vajavad palju jahutust. Kuigi LED element ise on jah jahe siis pooljuhid mis LEDide tööks vajalikud on, nemad tekitavad kuumust. Kui näete et auto esilaternas on mingid suhteliselt tagasihoidlikud LED elemendid (ma mõtlen siis täis LED tulesid) siis tegelikult on seal kaugemal sügavamal kindlasti suurema kogus radiaatoreid ja muidu jahutuselemente et üleliigne soojusenergia ära juhtida. Ehk see LED mis mahuks tavalise halogeeni asemele, ei oma piisavat jahutust ning arvatavasti kestab umbes 2 nädalat - võib-olla kuu aega ennem kui läbi läheb. Võite proovida omale koju osta odavaid ja kergeid vs kallimaid ja kogukamaid LED pirne ning vaadata kuidas vastupidavusega on.

Huvilistele antud teemas natuke lugemist kah:
https://www.ledsupply.com/blog/why-you-need-an-led-heat-sink
/
...
20:40 01.10.2018
LED ongi ise seesama kuumenev pooljuht ehk valgust emiteeriv diood. ei tea enamik inimesi, mis on led ja kuidas töötab.
...
20:59 01.10.2018
lihtne pilt, kuidas toimib valgusdioodi jahutus.
http://www.arled.org/heatsinks.php
ja kogu see kompott koos dioodide ja muu kolaga, ongi ühise nimetajaga LED lamp või pirn või latern või tuli.
jkdkj
21:21 01.10.2018
sealsamas skandinaavias müüakse led-e ja xenoone poodides . Just selliseid mis halogeenide asendamiseks. Bildema näiteks.
kui keegi ei ostaks siis ei müüdaks ma arvan.
Muidugi, kas on märge juures led-idel, et ei liikluses kasutamiseks või kui ei ole siis müüa mainib selle ära.
soomes tean kes vahetas xenonideks ja sai ka ülevaatuselt läbi mingi nipiga.
selgeltnägija valerka
21:32 01.10.2018
Endiselt endine riigiametnik
21:38 01.10.2018
Skandinaavias müüakse isegi nuge nt. Kirja "mitte pussitamiseks" polegi peal, muide. Arukas inimene saab aru, ka sellest, et "not in traffic" on kohustuslik, mitte soovituslik. Ja siin üks "tjuunar" on püksitegemiseni õnnelik, et tal on Soomes samasugune poolearuline sõber, kes samasugune on ja isegi TÜV oma pornolaternatega läbis.
Ja võiski läbida, sest sealsed ülevaatajad ei tule selle peale, etkeegi nii ogar on. Loodetavasti olid need veel need H4 tüüpi, mehaanilise niidiliigutamisega naljanumbrid.
R.K.
07:34 02.10.2018
Kas nende tavalaternas ledide kasutamise üks probleem polegi just seesama eralduv soojus? Kellel kodus laes rippumas, katsuge põlevat pirni, see on ju tunduvalt jahedam, kui tavaline hõõglamp. Ja nüüd mõelge kogu see iseehitatud kompott talvistesse oludesse. Eraldub sealt ikka nii palju soojust, et laterna klaasid jääst ja lumest üles sulaksid?
Endiselt endine riigiametnik
11:26 02.10.2018
See täistuiskamise probleem on ja eriti tagatuledega. Talvistes oludes olid ikka paljud raskeveokid Skandinaavias tagant pimedad.
Esituledes nagu probleemi ei näinudki.
Aga PROBLEEM on ikkagi selles, et reflektori, laterna klaasi GEOMEETRIA ei vasta LED valgusallikale. Kuitahes LED pirni pole püütud muuta sobivaks halogeenpirniga töötavale laternale- ikkagi ei saa saavutada sama geomeetriat ja valgusvihk saab niru ja seda püütakse korvata võimsuse lisamisega,. mis jälle teistele liiklejatele ohtlik.
Küll ei mõista ma seda, miks ei võiks muudes pardatuledes olla LED pirnid, nt LED pidurituli süttib hõõgniidiga lambist kiiremini ja suurtel kiirustel on see väga positiivne. Lisaks jääb sähmi üksjagu üle ja talvel laeb sellevõrra nt akut kiiremini, pinge püsib rohkete tarbijate korral stabiilsemana jne.
Aga sõidutuledega ei mängita.
jkdkj
13:38 02.10.2018
Õnneks kogu elu ei käi endiste ega praeguste riigiametnike taktikepi järgi. Vastasel juhul oleks maailm alles keskajas ilmselt.
Alati saab ülevaatuse ajaks ka tagasi vahetada õigete lampide vastu.
Ma ei tea kas lisatuled lähituledena on lubatud?
Endiselt endine riigiametnik
14:21 02.10.2018
Looja, kaitse Eestimaad lollide eest!
"Alati saab ülevaatuse ajaks ka tagasi vahetada õigete lampide vastu."
Või nii?
Kahjuks pole "jkdkj" alt kommenteeriv indiviid küllap eriti arukas.
Et siis peale ülevaatust hakkad nende "valedega" taas teiste silmi põletama?
See pole ju aruka inimese tegu.
Ja lisalähitulesid pole lubatud paigaldada. Aga sa "peale ülevaatust" pane ikka!
Aga on võimalik variant, et sul on avitaminoos ehk rahvakeeles kanapimedus ja sa näed hämaras ja öösel lihtsalt kehvasti- küllap saaksid arstid sind aidata?
Siinkohal on ere näide sellest "küllmajubaiseteanomaenesetarkusest" tegelase kohta ja kui sellised võimule saavad- siis olleme tagasi mitte keskajas, aga uues ja kirjeldamatult repressiivses ajas, sest esimesena hakkab selline nõmedaid seadusi kehtestama...
Liigne enesekindlus hukutab.
led1
15:50 02.10.2018
ega sa riigiametnik zigulli või mosuga enam ei sõida, et esitule klaasi geomeetriast jahud. Uutel autodel on enamusel akrüülklaas ees , mis valgusvihku ei reguleeri
Endiselt endine riigiametnik
17:09 02.10.2018
Ahsoo, et nii?
Kas hakkan loetlema siin sõidukeid, millistel on mineraalklaasist prismadega esitule klaas? Tead- jube pikk saab see nimekiri. Eriti koos veokitega.
Ja teiseks- kas tagumine reflektor mitte ileda klaasi korral ei ole oma geomeetriaga, millesse samuti ei sobi LED-i toppida, mis kogu selle geomeetria untsu keerab?
Mis "mosusse" puutub, siis see RUHLA, ehk idasaksas tehtud kandiline esituli oli vägagi õnnestunud element. Paljud praegused jäävad alla, tean, kuna omason EV alguses uut RAF mikrobussi- sel olid ka sellised ees.
Aga vaielge ikka... jahuga või ilma, mul savi.
Mina pean teistest liiklejatest lugu ja püüan esituled oma sõidukitel korras hoida.
Mahno3
21:57 02.10.2018
Jah, paljudel on sile klaas ja vihku kujundatakse reflektoriga. Samamoodi läheb paigast ära, kui niidi asukoht muutub. Luubiga tuledel mõjub kõige vähem. Kui luuptuli ei näita selle pärast, et luup on tuhm ja põlenud, siis võimsuse kasvatamine ainult pimestab rohkem, kuna valgust ei murta sinna, kuhu vaja.

Aga noh, ei ole siis ju mõtet vilgutada, kui vastutulijad kaugeid maha ei viitsi korjata. Pimestuse vältimiseks on see käitumine lausa lubatud, IIRC.
jdkjkd
05:06 03.10.2018
No pole midagi parata. Tuleb riigiametnikuga nõustuda. Hakkab juba nii valusalt panema.
jdkjkd
13:18 10.10.2018
turule in tulnud juba paari aasta eest ka 25w xenone. nende valgustugevus on 2000luumenit ja seega pole vaja tulepesureid ega ka automaatset kõrguse regulatsiooni. seega võivad need ülevaatusel kergemini märkamatuks jääda kui keegi on sellised monteerinud autole.
halogeen ei kao ka veel kuhugi, on tulnud H18 pirn mis ka paremini valgustab kui senised. ka selle sokkel selline, et ei saaks otse h7pessa panna ja võimustarve suurem veits.
sokli saab küll siiski ümber viilida sobivaks, kuid kas 10w suurem võimus annab veateta?
Vix6
22:58 16.10.2018
Enamustel siis kogemust vanade dioodidega mis olid tõesti kasutamiskõlbmatud tavaliikluses.

Ostsime hiinamaalt siis ~30€ dioodid (2018 alates mudel) millel valgusallika punk on 95% samal punktil mis halogeenil (4 väikest dioodi kummalgil pool). Disaini poolest võib eeldada, et külgedele valgustab kehvemini kuid proovisime mootorrattal ja paaril autol (luup + reflektor).

Halogeeniga tõmbasime seinale valgusvihu referents joone ning vahetasime siis dioodi vastu. Valguse kontuur oli sama aga silmnähtavalt paremini valgustatud.

Kaugtuledes oli efekt isegi parem.

Ainuke miinus, et dioodid kardavad kuumust ning peab jahutuse disaini veidi parandama. Muidu jätan kindlasti lähituledesse sest juba praegused katsetused olid väga edukad pimedas ning ei pimestanud vastu sõites.
v_
09:15 17.10.2018
Üldiselt auto ostetakse sõitmiseks ja terve mõistusega inimene seda ka teeb, et sõidab autoga kuni kannatab. Aga paljud edevad noored kellel pole raha uuemat osta tahavad ka vana autot eksponeerida teistele. Kuidas sa seda teed siis? Eks ikka igasugu kulinate külgeriputamise teel.

Lihtne on soovitada uue auto ostu kus on soovitud ledid tuledes juba tehase poolt. Aga nii nagu ennemuistsel ajal Xenonitega oli, kus mõni isegi Ladale üritas neid Hiina variante külge aretada, pole tänapäeval tegelikult midagi muutunud. Kurb teema, mis näitab endiselt riigi madalat elatustaset. Ega Venemaal midagi teisiti ei ole.

Samas peaks politsei täie rauaga andma neile pimestajatele ja kaasliiklejate elu ohtuseadjatele. Selge on see, et trahvid on liiga lahjad.
trollix
13:13 06.12.2018
Hetkeseisuga on kvaliteetledid Philipsil. Kõik muu on kahtlane. Jääb ainult küsimus, et kui mõttekas on maksta sadu eurosi Philipsi ledi eest, kui paarikümne euroga on saab üsna häid halogeene.
lambipirni juhtme juhe
15:01 06.12.2018
Mina ostan juba aastaid halogeenpirne prismast. Osram Silverstar maksab mingi 15€ paar ja täitsa näitab valgust. Olen proovinud üüber suuper djuuper 230% pirne ka 40€ eest, aga ei ütleks, et nii oluliselt valgem oleks ja põleb kiiremini ka läbi. Led tuli olgu LED kui see on tehasest nii tulnud. Isearetus jäägu ära. Neid hõõguvaid seasilmi on terve linn täis ... äge! Samuti pole vaja aretada hõõglambi pessa xenonit. Selle valgusvihk on vale ja rohkem ta kohe kindlasti ei valgusta teed, pigem häirib teisi liiklejaid. Näis kuna meie mundrikandjad avastavad, et selline pederastia on seadusega keelatud ning hakkavad näpistama?
Pere teisel autol on Full LED (ees, taga, sees, udukas jne) tehasest. Ei ole Opel, Renoo, maastur ega VW. Eks ikka näitab ägedamalt, kuid halogeeni pessa mingit aretust nüüd küll sellepärast tegema ei hakka.
väike vend
18:22 06.12.2018
Ühesõnaga kokkuvõte teemast praegu: palju kisa ja sappi, vähe mõtet.

Väide 1. Kehtivad õigusaktid ei luba halogeene leedidega asendada.
Põhjendus: Pimestab/võib pimestada
Miks: laterna reflektori geomeetria ja hajutiklaasi/refraktori(luubi) geomeetria (kui on geomeetriat) ei sobi leedpirniga.

Väide 2. Halogeene on võimalik leedpirnidega asendada
2.1. Nii nagu halogeenpirnid ei ole ka kõik leedpirnid ühesugused. On võimalik toota sellist leedpirni, mille valgusvihk töötab halogeenlaternaga geomeetriaga kaasa ja ei pimesta.
2.2 Kui on võimalik sõltumatult kinnitada kasvõi TÜV seadmetel, et mingi tootja leedpirnid ei pimesta mingi autotootja halogeenlaternates kasutades, siis kaob ära põhjus leedpirnide absoluutseks keelamiseks.
(Sama teema peaks olema ka igasuguste "hiina" ksenoonidega)

Kahjuks vajaks selline arenguvõimalus tehnoülevaatuse tagasipööramist "teekõlbulikkuse kontrolliks", kus tehnoülevaatajal on sõna- ja kaalutlusõigus. Praegune tehnoülevaatus on pigem lasteaia lapse tasemel mäng stiilis "leia x erinevust võrreldes veatabeliga" mille mängimiseks pole tegelikult erialast haridust vaja.

omaette teema on tuledepesuri ja automaatse laterna/sõiduki kõrgust reguleeriva automaatika nõudega, sest korralikud asendusleedid annavad kindlalt üle 2000 luumeni valgust.
ma ei oleks nii kindel
21:38 06.12.2018
/sest korralikud asendusleedid annavad kindlalt üle 2000 luumeni valgust. /

https://www.philips.com.sg/c-p/12985BWX2/x-tremeultinon-led-
headlight-bulb/specifications


väike vend
23:05 06.12.2018
Tõesti, kui need on mõõdetud luumenid.

Muus osas Rein Langi kuldsed sõnad: granaat vastutavasse riigiametisse/-asutusse.
Väikesed vennad
00:34 07.12.2018
Sellised vennad jäävadki väikeseks, nad sõidavad end oma "moodsate" tuledega kabelisse enne kui suureks kasvavad.
Aga kui peab märja näpuga otsima- eks ikka püütakse "moodsate" asjadega puudust kompenseerida.
Mis teha, mis teha...
maaks
08:55 07.12.2018
Need "korralikud asendusleedid" lingi "X-tremeUltinon LED Headlight bulb", ei ole teeliikluses kasutamiseks lubatud!
Homologation ECE NO
Ja see on ka pakendil kirjas.

v_
10:35 07.12.2018
Vahel nähes neid vanu isetjuunitud Audiraipeid tekib mõte, et miks inimene end piinab? Miks ei osta ta juba siis uuema auto millel on need LED tuled. Miks ta end piinab ülevaatusel jms asjadega. Mis toimub sellise inimese ajus? Ja neid on üsna palju. Vanad bemmid, audid jne... Miks te teete seda? Müüge oma sara maha ja ostke uuem nagu hing ihaldab. Ei ole vähemalt naerualused linnas. Kõik ju saavad aru, et see on vana pann mitte ei muutu uueks autoks kui LED tuled on küljes. Võtke kasvõi noorepere laenu aga ärge tehke end klouniks!
k...
10:53 07.12.2018
Just paar päeva tagasi nägin juutuubis erinevate müüdavate LEDide võrdlustesti halogeenidega võrreldes. Mitte ükski ei õigustanud ennast. Enamasti jäi valgusvihk väikeseks, mõnel sinakas-külmaks(mis ei valgusta), mõnel muutus valgusvihu suund... Ja halogeenide vastu ei saadudki.

Mõtlesin ka oma sõiduka H1 kaugi asemele midagi tugevamat, sest selle ref indeks ehk kasutegur on 12,5- Nüüd see ongi standardiks kujunenud. Lihtsam ja odavam on osta lisatuled ette, vähemalt kaugid.
v6sa
15:49 07.12.2018
Veel lihtsam ja odavam oleks lasta tuhmikspleekinud plastid korda teha, selmet järjekordne auto suvaliselt külgekruvitud lisatuledega ära rikkuda.