Muud pildid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mälumäng (autodest)

be-em-wee
22:24 31.01.2013
Need fordi ninad võivad ka sellised olla, aga hetkel petab see poritiibade puudumine õiget arvamist. Ma tahaks ka kodanik qp-ga ühtida Fordide arvamuse suhtes. Kuigi kindlustunnet hetkel pole selle väite kinnitamiseks.
be-em-wee
22:40 31.01.2013
Mingi otsimise tagajärg on selline, vist isegi sarnane aparaat. http://www.flickr.com/photos/41172888@N07/5106073192/

Aga päris see vist pole ikka? Või tõesti vanuse vahe mängib rolli?
udu.
22:44 31.01.2013
On ju sama küll :/ Lihtsalt ühel on poritiivad ja laternad küljest ära kistud.
BTW, kodanik qp pidas vist lühikese nina all mõnda Ford Thamesi silmas?
ˇ
07:04 01.02.2013
be_em_wee
21:27 01.02.2013
Saatsin ka vahelduseks rattalise aparaadi, aga juhindudes kodanik qp wagenile on ka minu pildis pisut erilisust. Puhas Eesti ajalugu.
be_em_wee
22:39 01.02.2013
Ja nüüd jätkan Wageniga (vaguniga). Kus? Mis? Millal?
R.i.h.o
12:54 02.02.2013
Kui tegu puhtalt Eesti ajalooga siis pakun, et tegu Mõisakülas ehitatud elektrirongiga ja pilt tehtud näiteks Pääskülas.
Minu pakutu ei ole küll ilmselt tõene kuna raudratastega asjadest ma suurt midagi ei tea.
qp
17:57 02.02.2013
a see-eest on valuveljed;-)
udu.
21:11 02.02.2013
Aga mul on tuttav vedurite- ja rongidehuviline :) Seetõttu arvan, et asi on hoopis totaalselt vastupidi: pilt Mõisakülast, rong Tallinnast, ja mitte elektri-, vaid vedelkütusel töötav. Aeg: kolmekümnendad.
Kuna Mõisaküla juba jutuks tuli, siis on ilmselt tegu nn. "Mulgi Ekspressiga". Aga muu info on mulle teadmata. Eks vajadusel tuhnin välja, kui keegi teine enne ära ei vasta.
be-em-wee
22:49 02.02.2013
Kodanik udu vastus piisav. 1935a. Ja Mõisaküla ja "Mulgi Ekspress" Mark DEM1 või 2. Diiselmootoriga mootorpea Tallinnast Krulli tehasest ja vagunid Mõisakülas tehtud.
be-em-wee
22:55 02.02.2013
Aga kodanik qp-le ka respekt valuvelgede eest
udu.
09:05 03.02.2013
udu.
12:53 03.02.2013
speedfest
17:41 03.02.2013
speedf...
11:01 04.02.2013
ts
14:28 04.02.2013
kuidagi väga british racing green näeb välja

ja mis väga veider - ei saagi aru, kas tegu on väikese auto ja normaalsete ratastega või suure auto ja suuremate ratastega (mingi selline pooeldi ennesõjaaegne stiil)

ehk siis mingi unikaalne üheautoline seeria Jaguari baasilt? (Bentley võiks olla kujustuse järgi loogilisem aga sellel ajal oli tehas juba kolitud ja nii suur see masin kah ei paista, et Silver Cloud'i peale ehitatud olla)
speedf...
14:36 04.02.2013
ilus :) pane selle kolmanda lõiguga veel suts edasi ja olemas...

pidin lihtsalt pilti kärpima muidu oleks asi kinnisilmi ka ära tulnud
be-em-wee
20:08 04.02.2013
Mullegi meenutas tagumik Bentley't kuid mu otsingud viisid 1968 aastasse ja seal oli uks kaugema asetusega. No siiski mingi Bentley laadse coupega peaks tegemist olema
speedf...
20:39 04.02.2013
Piinarikas vastuse välja nirisemine toimub hetkel :)
vuoeldas
20:46 04.02.2013
Tegu on ilmselt spetsiaalse kupeega?
R.i.h.o
21:54 04.02.2013
interneedus väidab, et tegu on one-off special edition R Type Continental Coupe ja täissuuruses tundub ikka elukole auto olema.
R.i.h.o
21:58 04.02.2013
Ja Bentley nimi jäi veel eelmisest postitusest välja.
speedf...
01:02 05.02.2013
R.i.h.o
07:42 06.02.2013
vuoeldas
15:03 06.02.2013
Ma vaatasin just läbi 355 leheküljelise raamatu klassikalistest autodest. Viimasel leheküljel on selles raamatus pilt Toyota Sports 800-st. :)
r.i.h.o
20:19 06.02.2013
Ma ikka lootsin, et läeb pikemalt sellega :)
vuoeldas
23:12 06.02.2013
alfa13
19:25 07.02.2013
Kas see on Põhja-Ameerika turule mõeldud VW Passat?
vuoeldas
20:11 07.02.2013
Nii on. Ei jõudnudki vihjeks öelda, et eestimaalaste üks lemmiksõidukeid.:)
Marko
19:49 11.02.2013
4 päeva.....
alfa13 on ilmselt unustanud, et tal pildiõigus. Seega: kes ees, see mees!
be_em_wee
15:11 12.02.2013
On üks pilt panna, et asendada alfa13 panemata jätmist!

Muudetud 12.02.13 17:20

udu.
22:40 12.02.2013
See on nüüd SsangYong. Aga milline....? Huupi pakun: Kyron.
be-em-wee
04:42 13.02.2013
Ega ma ei arvanudki, et asi kaua aega võtab, kui roolile logo ka veel unustasin.

Aga õige, kodanik udu, paluks uut!
udu.
10:57 13.02.2013
Uus pill kah.


P.S. Sel eelmisel pildil pole roolil olev logo üldse loetav, see ei viinud vastuseni, vaid omapärane rool ise ja vasakul asuv lülitiring :)
alfa13
11:26 13.02.2013
Toyota PT Cruiser
(P.S. vabandan vahepealse eemaloleku tõttu)
udu.
12:48 13.02.2013
Enne, kui uue pildi paned, paranda väike näpukas kah ära :D Sest "PT" Cruiserit tootis üks teine firma :D
be_em_wee
14:29 13.02.2013
Lugupeetud kodanik udu! Siiski vaidlen su logo nähtavuse üle minu ssangyong pildil. Vägagi nähtav mu raalis see, kui sa just vanema logoga sassi ei aja
https://www.google.ee/search?q=ssangyong+logo&oe=utf-8&a
mp;aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefo
x-a&um=1&ie=UTF-8&hl=et&tbm=isch&source=
og&sa=N&tab=wi&ei=3oUbUdyfNcXT0Q
alfa13
16:24 13.02.2013
vabandust, ikka FJ Cruiser
alfa13
16:44 13.02.2013
vähemalt üks selline liikleb ka eestis
be-em-wee
20:14 13.02.2013
Meenutab kangesti pesoo aparaati, just nagu RCZ?
erkki2001
20:48 13.02.2013
Peugeot RCZ suurem.
Minule tuli küll Ford Ka lahtine versioon silme ette.
alfa13
07:39 14.02.2013
erkki2001-l on õigus: Ford StreetKa
erkki2001
13:39 14.02.2013
Siin siis pilt.
Nikerdasin mis ma nikerdasin, aga Google-i kindlaks ma teda ei saanud (küll ma proovisin siin vesimärgiga õnne (küll ainult ühega, aga selle eest suurega, küll sodimisega).
Auto ise selline lahe, et eks ta aususe peale ole, et kes guugeldab, see guugeldab, kes oma loogika ja asjatundmisega suudab välja nuputada, see teeb siis nii...
Ehk siis mis auto üle on pildil olev naisterahvas õnnelik (kas tegemist nüüd auto üle rõõmustamisega või hoopis ees seisva reisuga kuhugi loodusesse, igaljuhul on tädi õnnelik)?

Palju sellest pildist siis peaks olema % ära möksitud, et ta enam seda ära ei tunne?
Siin tekib oht, et kui piisavalt palju möksida, siis ei tunne keegi enam seda pilti ära...
udu.
13:58 14.02.2013
See pole just liialt haruldane sõiduk, sa võinuks hoopis mõnest videost pildi välja lõigata, mitte netis levinud pilti kasutada, ja seejärel google'ikindlust enne postitamist kontrollida. Toimetan ise pikemat aega just niiviisi, enamasti kõik OK. Kuigi viimane kord ei viitsinud oma pilte üle kontrollida, ja säh sulle! FJ Cruiseri salongi tundis kuugel ära (tagantjärele kontrollisin alles), olgugi, et identset pilti netis polnud..
Tehnikaprogress võib mõnikord meele mõruks teha :P
vuoeldas
18:33 14.02.2013
Ehk on miski AMC Jeep´i concept?
Kuram, need tagatuled meenutavad midagi... Aga mida?
erkki2001
00:02 15.02.2013
udu ilmselgelt juba teab.

Tahaks selle FJ kohta öelda, et kui ma neid sisu pilte nägin, siis raadio kisas Toyota järgi, aga rool (mingi Chrysler kuskilt mingist ajast) ja see käigukangi nupp ajasid segadusse. Samuti need peeglid.

vuoeldas - AMC pole, küll juba manala teele läinud vägagi kuulus USA mark, mida esimese hooga ehk universaalide tootmisega mina näiteks küll ei seostaks.
R.i.h.o
13:43 15.02.2013
Kui Udu ei taha ütelda, eks pean siis selle raske koorma endale võtma :)
Studebaker wagonaire
vuoeldas
18:00 15.02.2013
Nonääd, pea-aegu Wagoneer, ma ju rääkisin.:)
erkki2001
22:43 15.02.2013
R.i.h.o. -l siis õigus järgmisele pildile.
Studebaker Lark Wagonaire.
R.i.h.o
17:29 17.02.2013
Nüüd siis vahelduseks pilt millele ma ise vastust ei tea veel !
Ma ei ole suutnud identifitseerida punases sõõris olevat autot. Tausta infot sellele pildile on see, et see on võetud üles Kabulis umbes 60-ndatel aastatel. Et tegu võiks olla mingi "samodelkiniga", selle vastu räägib see, et tegu on ikkagi kuuekümnendate Afganistaaniga ja ma olen üpris kindel, et olen seda autot ka varem näinud. Samas tundub, et autol on peal mingid kirjad/kleepsud mis vihjaksid just kui turistidele või isegi ralli sõitjatele (London-Sydney maraton ralli läbis 1968 Afganistaani, nii, et ajaliselt isegi sobiks aga osalejate nimekirjas ei hakanud silma mulle miskit mis sobituks antud autoga.)
udu.
20:06 17.02.2013
Jääb mulje, et keegi on sedasama sõidukit kodusel teel pisut "tuuninud": http://www.motorstown.com/imgs/36045-volkswagen-kubelwagen-6
.html

Nagu oleks rööbet laiendatud ja kirvemeetodil uued koopalaiendid lisatud, pluss veel "nipet-näpet".
Aga absoluutsele tõele ma siiski ei pretendeeri :P
vuoeldas
20:43 17.02.2013
Ei-ei, R.i.h.o-l on õigus- too peletis on tehasetoode, mitte tuuning.
R.i.h.o
17:43 19.02.2013
Kui see kedagi aitab siis ma lisan siis suurenduse antud pildist. CSI tehnikale jään küll ilmselgelt alla oma fototöötlus oskustega kahjuks.
vuoeldas
22:06 20.02.2013
Näikse, et esituled on pisut lapergused. Seega võiks nagu kahtlustada seotust varajase Põrnikaga? Austraalias valmistati midagi sarnast... Sydney-London maraton- nagu klapiks ka. A see pole ikka päris see. Küsitav on tehasetoode või vähemasti nö kit, olen mitut sellist varem piltidel näinud. A mitte ei tule meelde.
ts
09:40 21.02.2013
sama siin- kindlasti olen seda näinud aga ei mäleta, kus ja mis kontekstis (põrnikas- õigemini küll mõni selle derivaat tundub loogilisem, kui Mehari või Rodeo baasil aretatud aparaat ...)

Muuseas- lappasin kiirelt '68 London-Sidney osalejad läbi ja sinna sellist asja kirja küll pandnud küll polnud(sõideti rohkem "päris" autodega ning nagu rallidel ikka oli ka seal külgedel suur numbrimärk kohustuslik-> seega on pigem tegu mingite "naksitrallidega" )
keegi suvaline.11111111
20:32 23.02.2013
otsisin ka mina hoolega kuid ei leidnud :(
keegi suvaline.11111111
20:35 23.02.2013
Aussie Country Buggy see vist ju pole?
ts
14:25 25.02.2013
parem hilja, kui mitte kunagi -> Apal Samtrack

http://www.bugland.be/Verschillende_Vw-types_Kitcars.html#Ap
al_Samtrack


ei tea miks Apal kohe meelde ei tulnud (ega nad ju suurt midagi rohkemat ehitanud polegi, kui põrnikaid) :-)
R.i.h.o
16:58 25.02.2013
Minu sügavaimad kummardused ja hurraa.. hüüded!
Ma ise vaatasin läbi vähemalt väiksema küla ramatukogu täie materjali aga see Apal jäi sealt kuidagi moodi välja.
Kodanik TS on auga välja teeninud võimaluse üles riputada uus pilt.
vuoeldas
17:01 25.02.2013
Aitäh, hea inimene! Need Eestimaa Uhkuse vennad, kes vanamutte kaevust välja tõmbavad ja bandiitidele kurki laovad, on kuupjuured ts-ist. Kui sedagi.
Oi rampp, kuis see pilt mind vaevas...
ts
12:14 26.02.2013
Ega see Apal kah kergelt tulnud (ma arvan, et enamik poolkahtlasi põrnikaid on nüüd kõigil selge ) :-)

Aga nüüd kergemate asjade juurde- mis aparaat siin pildil käest läinud on?
alfa13
13:07 26.02.2013
ts
19:33 26.02.2013
alfa13
20:56 26.02.2013
selline a-klassi mersu
udu.
22:11 26.02.2013
Daihatsu Charade'i peale aretatud Hiina ime? Xiali näiteks?
alfa13
07:46 27.02.2013
Xialilt osteti oma esimeseks automudeliks Charade´i klooni valmistamise litsents, aga küsitav firma ise on praeguseks palju tuntum.
ts
09:26 27.02.2013
kui tuntum, siis ju ta Geely HQ on
alfa13
10:45 27.02.2013
ts-ilt täpne vastus
ts
14:37 27.02.2013
jätkame lihtsate küsimustega...
pildil on?
vuoeldas
21:25 27.02.2013
ts
07:14 28.02.2013
vuoeldas
15:57 28.02.2013
ts
08:52 01.03.2013
60-dad... Facel'i ninaga pisike kabrio, mis ei ole Facel

Itaallased oleksid käipidemed ülespoole tõstnud järelikult prantsusmaalt...

tahaks Panhardi pakkuda (meenutab küljejoonelt küll) aga neil vist polnud just sellise ninaga kabriot :-I

mingi "tuuning", mis töösse ei läinud?
vuoeldas
11:40 01.03.2013
Täiesti "töös" olnud auto, enamik neist sündis küll tavaliste, ümmarguste, laternatega. "Facel-tuledega" versooon näikse olevat vähemlevinud, kuid siiski tehasetoode. Seosed Panhardiga on olemas. Ja tugevad. Alul kasutati sellel mudelil Panhardi mootoreid, hiljem aga...
J.
13:20 01.03.2013
vuoeldas
14:34 01.03.2013
Marko
15:15 04.03.2013
Kes soovib pilti panna?
udu.
21:54 04.03.2013
Eks ma siis panen, kui keegi teine ei soovi.
udu.
22:57 04.03.2013
vuoeldas
00:00 05.03.2013
udu.
00:31 05.03.2013
Lähedale. Aga tunduvalt suurem on.
Madizzz
03:22 05.03.2013
udu.
12:30 05.03.2013
Madizzz
19:25 05.03.2013
Vastsete C kat ja tulevaste D ja E lubade terviseks selline pilt siis :)
Madizzz
22:13 07.03.2013
Vihjeks: masin on pärit ühest Saksamaa naaberriigist.
udu.
23:25 07.03.2013
Ahhaa. Seega langes siis mõlgutamisel olnud Magirus-Deutz ära. Hmmmmm.... Taanlaste DAF äkki?
Madizzz
09:14 08.03.2013
Käru on küll DAF, aga auto on teist marki, tulpidemaa toode nagu DAF-gi.
vuoeldas
14:15 08.03.2013
Madizzz
18:11 08.03.2013
Ei ole FTF, aga nagu ennegi vihjatud, kunagise Hollandi veokitootja looming.
udu.
11:24 11.03.2013
Leidsin sellise listi:Verheul, Kromhout, RAM, Ginaf, Terberg, FTF, Hogra, Mergam.
Teise katsel näkkas: http://buzzybeeforum.nl/viewtopic.php?f=151&t=5065&s
tart=15

Ehk siis Kromhout?

Madizzz
12:26 11.03.2013
Kromhout on õige. Seekord õnnestus vist päris paras pähkel leida mul :)
udu.
16:49 11.03.2013
Nii. Pilt seeriast "ma ei tea ise ka, mis see on". Leitud Kuugel-Tänava-Jõllitajast kusagilt Seattle'i lähedalt.
R.i.h.o
19:51 11.03.2013
igaksjuhuks küsin, et kas siin on miski konks?
ts
21:38 11.03.2013
tundub kuidagi väga moonutatud pilt del sol'ist olevat?
ˇ
21:39 11.03.2013
ts
21:47 11.03.2013
pildiõigus siis ˇ 'le...
udu.
22:45 11.03.2013
Suured tänud. Igasugu Civicute läbilappamine mind ennast kuhugi ei viinud, sellepärast paningi need pildid küsimuseks. Polnud enne kunagi varem sellise mudeli peale sattunud. Aga aitäh!!!
R.i.h.o
23:43 11.03.2013
See Del sol on vist pildimängu ajaloos kõige massilisemalt toodetud auto :) , ma kiire guugli tulemusena küll ei leidnud täpset tootmis arvu aga ma pakuksin sinna 200 000+ auto juurde see number jääb.
Ja hetkel siin samas portaalis on haruldasel kombel müüa ainult 1 eksemplar ( http://www.auto24.ee/used/1068002 ), tavaliselt neid ikka rohkem müügis olnud.