Muud pildid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mälumäng (autodest)

B
18:31 06.04.2013
Minu jaoks on hämmastav ka veel see, et kohe kui täna sai Jehle Artemis otsingusse pandud, ilmus sealt esile ka selle peletise Jehle Saphier pilt, mis mulle kuskilt väga tuttav oli. Natuke mõtlemist ja tuligi meelde, et pilt sellest peletisest on mulle mällu sööbinud (tänu oma koledale välimusele) ühest mul olemasolevast vanast ajakirjast Auto Zeitung 13/87. Kuna see auto nägi nii inetu välja, siis tol hetkel ei pidanud ma oluliseks sellesse mudelisse ja loomulikult ka Jehle-sse kui tootjasse süveneda, isegi mitte niipalju, et see nimi endale meelde jätta - häbi häbi mulle :), pean tunnistama, et enne tänast ma sellist nime nagu Jehle ei teadnud.
Never ever poleks uskunud, et see peletis Jehle Saphier ja minu kaua tagaotsitud mõistatus Jehle Artemis omavahel seotud on.

Aga noh, eks elu õpetab :) Ja õnneks saab alati targemate abile loota :)

Mis nüüd puudutab mälumängu ja selle ülesehitust, siis minu poolthääl edaspidi ( huvitava või googlekindla pildi puudumisel) esitada oma küsimus teksti näol on igatahes olemas. Tahes-tahtmata ma arvan on paljudel seda omajagu ette tulnud, et tahaks ju vastata, aga ei saa kuna pole väärt pilti panna.
skyaudi
20:20 06.04.2013
Minu teada üks Jehle Artemis tehti valmis ja müüdi Araabia Ühendemiraatidesse.
ts
12:29 08.04.2013
ei tulnud just parim välja aga midagigi :-)
ts
12:43 08.04.2013
kah punane ja looduses ja puha (aga ei ole Jehle)
vuoeldas
15:26 08.04.2013
Inspiratsiooni on ilmselt ammutatud kaheksakümnendate Ferraridest.
ts
09:01 09.04.2013
noh- eks see tegelikult sinna kanti jääb kah

TEGELIKULT on tegemist (nagu ikka) ainult kerega, mida sai paljudele autodele selga laduda.

ja on pärit riigist, mis on nüüdseks juba väga tuntud oma superautode poolest (ja on natukene nendega ka seotud)
ts
14:03 09.04.2013
kitsendame siis natuke vihjetena - masiat toodeti ca 200 tükki, millest enamik jäid kodumaale (mis üldiselt ei olnud eelmisel sajandil eriti sportautode poolest tuntud... nüüdseks on asi veidi muutunud)

ja paljusid põhju oli vaid arvuliselt palju (mudeleid pidi oli võimalik valida kas ühe väga teada-tuntud mudeli või siis toruraami vahel- toruraamile sai paigutada ka "natuke" võimsamaid mootorid, kui "mudeli põhjale")

antud masina edasiarenduse baasilt tekkis ühel kodanikul üks väga kiire mõte, mille tulemusena ka olemasolev nimi ajalukku pühiti ...
vuoeldas
14:38 09.04.2013
Riik, mis on sportautodega tuntuks saanud sellel sajandil... Esimesena tuleb pähe Rootsi oma Koenigsegg-idega. A mis seos on sel punasel autol nendega? Rootslastel oli (või on) veel miski Jösse Cars vmv, aga need pole vist ka kunagi kit-e tootnud.
ts
15:45 09.04.2013
seos on õige :-)

ülaltoodud apastraadi "uusversioon" sai Koenigseggi esimese proto selgrooks - ja ühtlasi kandis esimene proto ka ülalküsitud masina nime

kui nüüd veel mark kuskilt välja tuleks :-)
vuoeldas
18:14 09.04.2013
Asjasse süvenedes jõudsin nimeni Sven-Harry Åkesson. Härra lõi 80-datel ettevõtte Plastinova ning tootis Silver Hawk nimelisi kit-e: http://images.forum-auto.com/mesimages/686078/386fb7960c.jpg
Küsitav aga peaks olema tolle Åkessoni teine, üheksakümnendatel loodud, auto Sethera Falcon.
ts
18:23 09.04.2013
Tegelikult just nii ongi :-)

Uut mõistatust
vuoeldas
22:08 09.04.2013
vuoeldas
15:01 10.04.2013
Esimene vihje: seda marki autod on meil tänapäeval küllaltki levinud.
Marko
16:45 10.04.2013
Midagi kosmilist vist?
ts
19:01 10.04.2013
Esimese hooga pakuks Aerostari, teise hooga samuti

Siin on mingi konks kindlasti :-)
vuoeldas
21:01 10.04.2013
Vabandan, andsin ennist eksitava vihje. Meil on levinud seda marki autod, millel küsitav baseerub. Need "seda marki" autod omakorda olid toona seotud ühe naabermaa margiga, tänapäeval pannakse sõpsi aga sakslastega.
Mõnusalt segan mulin sai. :)
PS. Ma ise pakuks ka Aerostari, kui seda pilti mingis muus olukorras näidataks.:)
PPS. E-speisiga teadaolevalt seos puudub.
be-em-wee
22:02 10.04.2013
Seat oli Fiati tütarettevõte. Nüüd kurameerib saklasega :D
vuoeldas
22:24 10.04.2013
be-em-wee
22:37 10.04.2013
Ega ei leidnud küll esialgu miskit sarnast seatilt, aga kas mingi Alhambra eelkäija?
be-em-wee
23:00 10.04.2013
Leidsin siis sellise mudeli: Emelba 7
vuoeldas
23:21 10.04.2013
See ta on- Seat Ibizal põhinev Emelba 7.
be-em-wee
00:39 11.04.2013
Sisikonnast miskit.
be-em-wee
07:19 11.04.2013
Õiges suunas tüürid! Eks kogu see kupatus Peugeoti lõhna järgi tehtud ole.
be-em-wee
07:29 11.04.2013
Tegu siiski oma maa juhtiva autotootjaga
be-em-wee
07:40 11.04.2013
Selle aparaadi nina ehib embleeminäol hobuse pea.
alfa13
09:19 11.04.2013
siis peaks olema Iran Khodro Samand
udu.
09:22 11.04.2013
405 vehitakse üle maailma igal pool toota siiamaani. Selle moonutistega tegelevad iraanlased suure õhinaga. Kuna Pesukott Parsa - ptüi, Peugeot Pars, tahtsin öelda - sisu näeb vana 405 moodi välja, siis jäi üle ainult "ülimoodne" Samand: http://gbo.com.ua/samand.shtml

Muide, sain hetk tagasi targemaks kah. Selgus, et iraanlastel on liikvel ka TAGAVEOGA 405, tehnika pärineb sellel Paykanilt.
udu.
09:24 11.04.2013
...ja seltsimees Alfa vastas vahepeal ära juba :D
alfa13
12:54 11.04.2013
midagi veinigurmaanidele
udu.
13:04 11.04.2013
Kui pildil on briti autotööstuse toodangut meenutav, kuid ebaloomuliku esimese ülendiga eksemplar, paneks kohe esimese hooga vastuseks Mitsuoka.
vuoeldas
13:30 11.04.2013
Mitsuoka oleks liiga ilmne. Pakuks, et too on kas Nissani või Toyota spessaal taksomudel.
udu.
13:41 11.04.2013
alfa13
14:57 11.04.2013
udu. vastus on õige.
iga (lihtsa) küsimuse taga ei maksa konksu otsida :)
udu.
09:00 12.04.2013
Ei hakka ka mina keerulise asjaga jändama :P
GM'
10:09 12.04.2013
udu.
10:22 12.04.2013
GM'
23:40 12.04.2013
Cypresshill
19:29 13.04.2013
Spyker D12 oleks nagu :)
GM'
20:36 13.04.2013
Marko
11:59 15.04.2013
Pilti, pilti!
Aeg ammu täis.
Marko
13:16 16.04.2013
Käisin mööda hoovi ja leidsin sellise auto. Õigemini küll selle, mis temast järgi on.
udu.
13:21 16.04.2013
Kui see pole Tatra 87, siis oleks päris huvitav teda, mis see küll olla võiks?
Marko
14:30 16.04.2013
Sügav kummardus! Uue pildi võid ka panna.
PS: Kui ma oleksin jätnud pildile ainult rattakoopa koos Granada veljega, kas siis oleksid ka kohe teadnud?

Muudetud 16.04.13 18:26

udu.
22:11 16.04.2013
Aga loomulikult! Ma vanade tagaveoliste Fordide austaja :D
Uue pildi saadan ka.
vuoeldas
22:40 16.04.2013
Granada-sõprade nurgake?:) Olen kah kahte pidanud, -76 ja -83 aastast.
udu.
00:18 17.04.2013
alfa13
07:45 17.04.2013
alfa13
08:26 17.04.2013
R.i.h.o
09:14 17.04.2013
Daihatsu charade sedan ?
alfa13
09:43 17.04.2013
Charade see tõesti on.
Marko
13:11 17.04.2013
TO: udu
Mõtlesin sellist pilti.
Pildijärg arvamiseks on rihol.
Sorry OT
udu.
13:17 17.04.2013
Ma hakkasin hiljem ise ka mõtlema, et pidasid hoopis sellist pilti silmas. Siin oleks vist natuke rohkem huupi pakkumist olnud.
vuoeldas
13:41 17.04.2013
Marko
15:07 17.04.2013
Nüüd ma raiskasin oma googlekindlad uunikumid loetud minutitega ära. Mina teiega ei mängi enam, lähen teise liivakasti ja oma uue punase kraanaauto võtan ka kaasa!

Muudetud 17.04.13 15:10

udu.
21:47 17.04.2013
R.i.h.o
23:33 17.04.2013
Uue pildi saab homme õhtu minult alles aga nii vahe remargi korras pärin, et kas Marko isiklikku hoovi on siis jōudnud varasemalt mōigus resideerunud Tatra?
Marko
00:03 18.04.2013
Mõigust ei tea midagi, selle tõin Muuga kandist paarkümmend aastat tagasi. Sildasid, mootorit pole, kere tugevalt ümber ehitatud. Teoreetiliselt kõlbaks mingi Sierra põhja peale tõstmiseks.
erkki2001
12:24 18.04.2013
Mäeltan oma lapsepõlvest Kohtla-Järve rajoonis vanaisa juures suviti külas olles, et selline sealkandis ringi sõitis.
Ma olin ikka täitsa vaimustuses (kolm tuld, selline aerodünaamiline kere, mitte et ma hullult oleks siis 80ndate alguses u. 10 aastasena midagi aerodünaamikast jaganud, aga ikkagi, jne).
Aga nii imelik kui see ka pole, ma ei mäleta enam selle auto värvi.
Aga see on mul väga hästi meeles kui ma teda seal kuskil maantee peal mööda sõitmas nägin, et kuidas see mulle muljet avaldas, samuti nagu kaheksakümmnendatel see valge 65-66 aasta Mustang mille väidetavalt oli keegi meremees toonud.
Ohh olid ajad... :):):)
be-em-wee
14:23 18.04.2013
Tean ka Kohtla-Järvelt sellist liikumas. Isa tuttav oli, kohaliku raadio ja ajalehe LeninlikLipp asjapulk oli roolikeeraja. Nimi ei meenu enam.
Marko
17:09 18.04.2013
Teie mäletate, minul on.

Eino Baskin
R.i.h.o
00:21 19.04.2013
Mõigus, kohe Tartu mnt. ääres seisis ühe maja hoovis, nii 10-20 aastat tagasi kah üks Tatra. Oli vist restaureerimise ootel ja minu mälu mööda punase kruntvärviga üle värvitud aga nii kümmekond aastat tagasi kadus ta sealt ära. Kahjuks ei suuda ma enam mälupildi järgi mudelit täpselt paika panna.
Kuigi juba aastaid pole enam autot seal aga miski pärast ikka sealt mööda sõites käivad silmad selle maja hoovist vähemalt vilksamisi üle, võibolla lootuses, et ühel hetkel tabavad nad värvist ja värskest kroomist kriiskava Tatra mis kellegi elutööna on just valmis saanud.
udu.
02:01 19.04.2013
Tagatuled sarnanevad selle Knudseni-Taunust matkiva Simca omadega: http://farm5.staticflickr.com/4152/4977773668_aa56a9a38d_b.j
pg
R.i.h.o
20:04 19.04.2013
Natuke sealt Simca "juurte" juurest veel kaevata ja on vastus olemas
udu.
22:06 19.04.2013
Näh, vikipeedias suisa üks universaal artikli juures olemas: http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_180
Kas seesama siis?
R.i.h.o
22:31 19.04.2013
udu.
15:36 20.04.2013
Loodetavasti lihtne küsimus.
B
22:09 20.04.2013
Kui mingi trikiga küsimus pole, siis nagu meenutaks Kia Souli?
udu.
23:58 20.04.2013
Ei olnud trikikas, nii see on. See on Maarjamaal sedavõrd harvaesinev pill, et tahtsin näha, mida vastuseks ka pakutakse :P
Uut pilti!
B_E_N
14:24 21.04.2013
Olgugi, et googlega võideldes on halvenenud pildi kvaliteet, siis kõik vajalik peaks siiski olema nähtav. Igaksjuhuks siiski lisan, et viimasel pildil (all paremal) on auto näha viisil, mil uksed on avatud.
vuoeldas
11:28 22.04.2013
Bee-emm-dabeljuu näitas üheksakümnendate alul sarnast väikest idee-punni vist?
ts
17:47 22.04.2013
Vanadus vaevab

Mälu järgi oli prantsusmaalt ja täiesti ebaloogilise nimega.
Mingi hobby oli seal kasutuses ja kuidagi oli veel seotud passiga (ja vot ei meenu, kus kataloogis seda esitleti)...
B
20:44 22.04.2013
Sõna Hobby on nimes kasutuses tõesti ja ka Prantsusmaalt pärit. Seost BMW ja Passatiga mina ei tea, küll aga kasutab see auto Calibra/Vectra Turbo tehnikat, st nelikvedu, 6 käiku ja 2.0 turbo 204hj mootor.
ts
22:18 22.04.2013
Leidsin üles - sellea kataloogis pilti pole aga muidu on see :

Hobiauto pass ehk hobbycar passport
B
22:57 22.04.2013
ts
14:50 23.04.2013
selline siis seekord :-)
vuoeldas
15:28 23.04.2013
Avantit ei paku, ütlen kohe ära.:)
See punane on üks hirmsa nimega Brasiilia auto. Oot-oot...
ts
16:02 23.04.2013
Sul on täiesti õigus... kui see kole nimi nüüd veel välja tuleks, siis saaksid ju uue pildi panna :-)
vuoeldas
17:28 23.04.2013
Ei ma suutnud seda välja mõelda. Samas- palju uusi lööva nimega marke sündis ajurünnaku käigus. Brazilcar, Brasillac, Brasinac... lausa patt oleks sellist auru korstnasse lasta, tuleb copiwraiteriks hakata.:) Mudelinimed jätan enese teada, säästmaks kooliealisi tehnikahuvilisi.
Tark kast aitas lõpuks välja: Brasinca Uirapuru.
ts
17:49 23.04.2013
Brasillac uinamuina oleks muidugi kah peaaegu korrektseks loetav. :-D

Uut pilti
vuoeldas
19:19 23.04.2013
Pisut lihtsama nimega auto.
alfa13
07:51 24.04.2013
Honda (Accord) Crosstour
alfa13
09:04 24.04.2013
B
20:59 24.04.2013
Peaks olema Autozam Clef?
alfa13
08:05 25.04.2013
B_E_N
12:46 25.04.2013
Seekordne pilt siis tuleb selline huvitav. Jäi endale see küsitav punane, noolega viidatud auto juhuslikult ühest saate/videolõigu sekundilisest kaadrist silma. Silma jäi just seetõttu, et kuigi see tundus mulle tuttav, ei suutnud ma kohe selle nime enda jaoks kindlaks teha. Järelemõtlemise aeg ja tulemi tõesuse kontrollimine võttis mul ligi 15 minutit aega. Seega peaks olema natukene ajusid ragistama panev pilt :) Ja õnneks juba algselt googlekindel ka :)
ts
13:11 25.04.2013
esimese hooga paistab Polo... aga see oleks kindlasti liiga lihtne

küsi parem seal taga Opeli ja Audi vahelist autot :-)
udu.
13:20 25.04.2013
Nool näitab "Polo" poole, aga silmas on peetud ilmselt seda punast sõidukit. Mälulünk järjekordselt, oleks nagu seda varem näinud...
ts
13:55 25.04.2013
pagan jah- vaatasin seda hetkeks ja tundus olevat Daihatsu/Subaru Move koos tuuningninaga... ja ei osanud seda küsimuseks pidadagi...

Praegu uuesti vaadates- suund arvatavasti sinnakanti kuhugi jääb ... aga ei olnud teps mitte Subaru (ja siinkohal tunnistan ausalt, et see on "autode" grupp, millega kohe mitte kursis ei ole...)
udu.
14:01 25.04.2013
Mingi Daihatsu kummitab mulgi peas, aga ei kõla kuidagi :P
B
15:14 25.04.2013
Sarnaselt mõtleme :) Ka minul lõi kohe ette Subaru ja Daihatsu. Kuigi isegi Subaru mõnda Euroopa jaoks tundmatut mudelit kaalusin alguses rohkem, siis lõpuks siiski hakkas Daihatsu koitma.

Ühesõnaga Daihatsu on see küll, kuid mis mudel siis? Vihjeks veel niipalju, et sellisena tuli auto tehasest, st pole mingi järelturu lätituuning.

B
15:19 25.04.2013
Lisaks veel seda, et huvitavaks tegi selle pildi just see, et mis nurga alt ja millisena on see Daihatsu pildile jäänud. Muu nurga alt vaadatuna või nö tavaseades oleks vastus kohe silmapilgselt käes.
ts
15:34 25.04.2013
be-em-wee
22:14 25.04.2013
Kui uurida pisut sarnasust kapoti esiservaga siis leidsin kõige rohkem ühist Mira`l
Kuigi jah, tundub, et ninad erinevad disainilt ka mudelisiseselt.
udu.
23:35 25.04.2013
Ütleks tuunitud ninaga Terios Kid, aga too on ainult Jaapani siseturu asi, seega pole vist see...
B
08:03 26.04.2013
Pm võib Mira õigeks vastuseks lugeda, kuigi konkreetne auto on Saksa turul müüdav sealset nime kandev Cuore. Lisan ka pildi, milline see Cuore täies hiilguses välja näeb. Mobile.de-s on selliseid ca 5 tükki müügis.
be_em_wee
13:59 27.04.2013
Mis aparaati ma siin garaazist välja ajan?
vuoeldas
14:45 27.04.2013
Meerikas valmistatud kupee-Kiivik näikse olevat.
be-em-wee
15:20 27.04.2013
Justjust, Eestis neid üsna üksikud isendid. Konkreetselt selle aparaadis roolis momendil tõesti minu käsi pildil nähtaval.