Honda Prelude oli viie põlvkonna vältel tõeline maiuspala autofännidele - kuniks see sajandivahetusel ootamatult tootmisest maha võeti. Nüüd, ligi 25 aastat hiljem, on kunagine legend tagasi ja erinevalt ...
Nädalavahetusel algavad kiirendusspordi Eesti meistrivõistlused, Kehalas sõidetakse sprinti ja esmaspäeval tähistatakse Michael Parki sünniaastapäeva. Mitmed eestlased võistlevad välismaal.
Kiirendusspordi ...
Toyota RAV4 võib pidada üheks kõige esimeseks linnamaasturiks – pioneer ja teerajaja. Ühtlasi on tegemist ka selle segmendi enimmüüduima autoga ning tänaseks on erinevate põlvkondade kogu tootmisarv ületanud ...
Rally Estonia on Eesti autospordi jaoks märgiline sündmus, mis seob omavahel tipptasemel rallisõidu, kohaliku rallikultuuri ja riigi rahvusvahelise nähtavuse. See ei ole ainult võistlus kiiretel ...
Elektriauto soetushind on hetkel üks peamisi argumente nende ostmise vastu ja võrreldes sarnase sisepõlemismootoriga autoga, on hinnad umbes kolmandiku võrra kõrgemad.
The Guardian kirjutab, et Bloombergi ...
Just, tehasehind 16 300. Aga jaehind 20 000 ... 24 000, arvestades inflatsiooni ja käibemaksu. Ehk bensiiniautod lähevad kallimaks ja elektriautod odavamaks ja hinnad kohtuvad nn Polo-klassi tulevikuhinna 24 000 euro juures, liising koos kaskoga ~300 euri/kuus. Hiinast ja Indiast võib siis saada tõesti 16 tuhandelise, sest tollimaks ja euronõuded on 10 tuhandelise hinna selliseks tõstnud.
No heaküll - lähevad odavamaks aga sõiduulatus on neil endiselt niru.
Mul vaja vahel käia Tamperes - huiat ma sinna ühe laadimisega saan. Bensiiniauto hetkel teeb sinna ja tagasi (kokku ca. 450km). Kohapealset sõitu ka. Kus krt ma siis laadima peaksin - sobiva otsaga laadimispunkt jne jne. Ootan seal mitu tundi kuniks aku täis saab või.......
Väiksematel ja odavama klassi elektrikatel täna veel tõesti väike sõiduulatus, kuid müügil ka palju erinevaid mudeleid, mille sõiduulatus enam kui 500km ühe laadimisega. Näiteks id4, enyaq, hyundai kona, tesla jne.. . Valikut nagu juba on.
Mind huvitab, mis saab auto järelturu väärtusest. Kes selle pärast liisingut ära ostab. Uuest peastki sõidavad vähe, mis saab peale viit aastat. Hetkel on küll selline tunne, et kallis osta ja arvestades, et pärast lahti ka ei saa, siis raha kaotamise võimalus on eriti suur. Eks ta selline jõuka rahva auto saab olema. Massidesse see küll ei lähe. Arvestades just võimalikku järelturgu.
kaasajal on üle 7 aasta vanune auto probleemne
18. mai 2021 17:00
Ebasobiv kommentaar
Pool rahvast jookseb tormi kasutatud premiumklassi autodele ja seda liisinguga. Ollakse liiga vaene, et uhiuus liisida või uhke maja laen on juba kukil ja säästuauto hoovile ei sobi. Väikelinnade automüügiplatsid on puupüsti täis nii seest kui väljast nagu uhiuus aotosid. Huvitav, kuidas need küll on jõudnud Euroopa ääremaale ja omakorda Eesti ääremaale??? Kus on konks? Aga kala näkkab ja hästi.
Väiksematel ja odavama klassi elektrikatel täna veel tõesti väike sõiduulatus,
Vist eelmise aasta TehnikaMaailmas testiti talvel elektriautosid. Tesla Mudel3 , Audilt ja MB maastur, Kialt ja Hyndailt midagi. Tesla lubatud 560km jäi 9 kraadise pakasega alles umbes 310km. MB lubas 400 ja tegelikult sai sõita 280km. Huvitab, kui väljas on 30-40 kraadi külma, kas siis saab üldse sõitma minna? Osadega on minu teada nii, et need -20 ei hakka üldse tööle. Osadel on nii, et kui ta on juhtmeotsas, siis saad eelsoojendusega kogu auto soojaks lasta, siis saab veidi sõita. Bensukatel tekkib ikka soojust, mida salongiga jagada ja diislitel on lisasoojendused. Elektrikal oleks talvel vedelikküttega lisasoojendusest palju abi, aga see ei sobi kokku maailmavaatega.
Kunagi lugesin mingist väiksemast autost, millel oli vähemalt teoreetiliselt paagitäiega võimalik 1000km maha sõita. Elektrikal on see võimalik, kui MB Sprinterisse ehitada tugev aku. Lisaks kahele inimesele on see masin võimeline kandma veel ka nende kahte kohvrit.
Igasuguse auto hind langeb ajas. nii sisepõlemis kui ka elektrika.
Elektrikaga saab kütuse arvelt võita.
vanemad elektrikad jäävad nö linnaautodeks, sest 100km piisab enamasti linnas ikka ju. :)
Järelturu ja keskkonna seisukohalt võiks genekaga elektriauto jätkusuutlikum olla. Ei vaja suurt akut ja kui see tühjaks saab, siis hakkab genekas tööle. Siis poleks ka vähe säilinud aku probleemiks kuna enamus sõite on ikka ju linnas. :)
dacia tegi selle auto juba ju :) Spring, nagu kevadine tuuleõhk :)
Kui mõni arvab siian, et autot peab laadima tunde, siis on ikka midagi valesti läinud - mitte autodel, vaid sellel isikul!
paagitäiega võimalik 1000km maha sõita..... Mul abikaasal Citroen C4 bensiin. 1000 km 60 liitritrise paagiga. Käkitegu. Polegi nii väike auto, igastahes naabri Audi A4-st suurem.
Autode hinnad ühtlustuvad .... aga ilma akuta. Kui Inglismaal müüakse kõik autod elektikatena siis muule maailmale akusid ei jätku. Defitsiit ei tähenda hinna langust!
sõitmisharjumused ja autode omandisuhted muutuvad juba praegu. Pikad otsad isikliku auto roolis on hääbuv trend. Maanteetranspordist on isiklikud autod lihtsalt niivõrd suure saasatamise osakaaluga, et juba keskkonna ja meie kõigi huvides on kui niivõrd ebaefektiivne liikumise viis nagu keskmiselt 1,5 inimest vähemalt 1,5 tonnises sõiduautos, kordades väheneb. Elektriauto bensiinipõletaja asemel ei ole mingi lahendus. Rohkem ronge ja ühistransporti, sh sõidujagamist ning linnades kergliiklust.
Statistika ei näita pikkade otsade hääbumist. 2020 a. oli küll pisike tagasiminek, kuid pigem oli see corona liikumispiirangute tõttu. Omandisuhted pole ka muutunud. Kui piirid pagulaste ees kinni hoitakse, siis tulevikus hakkab maanteetransport tervikuna vähenema elanikkonna vähenemise tõttu.
noorte mõttemaailm on natuke teine ja neile lähevad keskkonnateemad ka rohkem korda. Soomes ei huvita nooremat põlvkonda enam nädalavahetusel kuskile Mökkisse sõitmine nagu nende vanemad teevad. Lääne euroopas on oluliselt langenud noorte huvi teha autojuhilubasid jne. Kui ka Eestisse tuleb lõpuks automaks ja päriselt ka hakatakse eelisarendama ühistransporti, hakkab ka vähenema see autoga saalimine. PS: maale kolib inimesi kindlasti rohkem, aga seal hakatakse tegema rohkem kodutööd, mitte ei kimata autoga ringi.
Läbisõit on masinatel nigel.
Talvisel ajal väheneb veerandi võrra ja suuremate miinuskraadide juures ei vea välja ehk punktist A punkti B.
Aga.
Millest me räägime siin?
Mille jaoks on need n.ö. elektriautod head ja säästlikud?
Ei säästa naad midagi ega kedagi.
Kui ise uurida asja natuke tuleb välja ka selle pimedam pool,mida jäetakse mainimata sellele suurele massile,kes usub kliimamuutuse poolest.
Esiteks peab juba arvestama elektri energia kulutuse kadu mis ei ole väike juba ennem seda kui muundatud elekter jõuab meie elektrivõrkudesse ja sealt edasi muundatakse sobivaks elektriautodele,mis tähendab eraldi elektri energia kulutuse kadu süsihappe gaasi näol.Ja selle autoga seonduvast energia kaost ei hakka rääkima.
Aga mis puudutab akude tegemisel maavaradesse siis kui uurida sellel alal natuke mõistab,et haruldaste metallide (mida leidub vähem maapõuest)tootlikkus peab kasvama ja sellega seoses lisa kaevandused ja maavarade kaevandamine on küll eriti keskkonnasõbralik.
Mõned faktid veel elektriauto kohta.
Võib-olla paari aastaga on midagi muutunud aga siiski väidetavalt selle paari aasta tagusest artiklist lugesin välja,et aku keskmine eluiga oli nii 160 000 km.Nüüd on kindlasti muutunud aga pointi sellel see,et sellegi poolest ei ole kestvad igavesti ja akude vahetus maksab pooled kogu uue auto hinnast.
Ehk siis kuidas neid saab hakata tulevikus müüma näiteks kasutatud autodena odavalt? Kui aku on juba tuksis ja nende vahetus maksab mõnele tõesti liiga palju.
160000 km pole mitte aku eluiga, vaid 160000 km jooksul tagatakse, et aku säilitab 70% oma töövõimest. Kui keskmiselt sõidetakse autoga 20000 km aastas- siis ca 8 aasta möödudes on 500 km sõiduulatusest alles 350 km v natuke enamgi.
Kindlasti muutub ka elektriautode akude ehitus- ehk võimaldatakse üksikute "bad cell" elementide vahetust või siis mooduli vahetust (koosneb ca 12 elemendist). Pannes siia kõrvale tänapäeva diisel v bensiini autode kübemefiltrite, katalüsaatorite, NOx sensorite, pihustite, pumpade, add blue jne jne hädad, siis seis jääb ikkagi 50/50. Pole see elektriauto nii kehva ühti.
Aga see kust otsast see tikk põleb, ei oma tõesti tähtsust. Tahad maailma päästa- siis sõiduauto on üks viimane asi, millega seda teha.
Minu über disla, mille läbisõit on kohe 250k, ainsad probleemid on needsamad, mis hakkavad vaevama ka iga elektrikat. Pidurid, laagrid, kojamehemootorid, klaasipesudüüsid. Mootori ressurss pole vähenenud. Seega, kallan paagi täis ja ka paele 250k läbisõitu seitsme aasta jooksul on ikka keskine kütusekulu u 5L sajale. Erinevalt rikkis akudega elektrikast on mu dislal siiski suht hea müügiväärtus. Rohkem rongi ja bussitranspodi kasutamist ka ette ei näe, sest lähim bussipeatus on kodust 2km ja seal ka suht harva ja rongid on helesinine unistus. Neile lootma jäädes oleks linna minek terve kuu vältav ettevõtmine... Autoga käin Tallinnas ära ühe päevaga või kui väga kiire sõit, siis 5tunniga. Täna ei ole isiklikule sisepõlemismootorile veel alternatiivi. Ootame ja vaatame.
plaa plaa plaaa. kui elad maal, siis ole ja ela seal maal. Mida on maainimesel asja Tallinnasse? lähim maakonnakeskus peaks olema see koht, kuhu maainimesel asja. paljud inimesed kolivad linnast linnalähedale maale ja hakkavad linna vahet saalima rohkem kui linnas elav inimene linna siseselt saalib. täiesti jabur olukord. Kui seal maal on nii igav, et teatris ja kinos, suures poes jne on vaja hakata käima äkki rohkem kui enne linnas elades käidi, siis on midagi olla selles maale kolimise valikus olnud totaalselt vale.
Misasja ma just lugesin? :D Nii arvavadki kitsarinnalised elektrilöögi saanud linnakad? Kuppel vist kärssab alles. Ma olen terve elu elanud maapiirkonnas, kuid siiski on vaja teha nii lühikesi, kui ka pikemaid sõite. Et sa oled meie järgmine president, kes nagu praegune hakkab poolt elanikkonnast vihkama? Ja ma usun siiralt, et ma olen palju keskkonnasõbralikum inimene, kui ükskõik, milline linnainimene. On väga vale arvata, et ma käin linnas lõbutsemas. Maal on niigi lõbus. Häda sunnib käima linnas, sest meie riigi regionaalpoliitika on olematu või just on selline, et elu maal tehakse võimalikult keeruliseks ja kõik saaksid/peaksid kolima pead/jalad koos linna., mis pole absoluutselt keskkonasõbralik. Urbaniseerumine on selle maailma kõige suurem keskkonnakahju.
Honda Prelude oli viie põlvkonna vältel tõeline maiuspala autofännidele - kuniks see sajandivahetusel ootamatult tootmisest maha võeti. Nüüd, ligi 25 aastat hiljem, on kunagine legend tagasi ja erinevalt ...
Toyota RAV4 võib pidada üheks kõige esimeseks linnamaasturiks – pioneer ja teerajaja. Ühtlasi on tegemist ka selle segmendi enimmüüduima autoga ning tänaseks on erinevate põlvkondade kogu tootmisarv ületanud ...
Nädalavahetusel algavad kiirendusspordi Eesti meistrivõistlused, Kehalas sõidetakse sprinti ja esmaspäeval tähistatakse Michael Parki sünniaastapäeva. Mitmed eestlased võistlevad välismaal.
Kiirendusspordi ...
Rally Estonia on Eesti autospordi jaoks märgiline sündmus, mis seob omavahel tipptasemel rallisõidu, kohaliku rallikultuuri ja riigi rahvusvahelise nähtavuse. See ei ole ainult võistlus kiiretel ...
Reedel ja laupäeval sõideti Kesk-Soome teedel Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste kolmas ja Soome autoralli meistrivõistluste viies etapp Jyväskylä ralli. Kokku startis võistlusele 141 võistluspaari, ...
Möödunud nädalavahetusel Iirimaal Mondello Parkis toimunud Drift Mastersi hooaja kolmandal etapil näitas Eesti driftiparemik taas tugevat taset. Kevin Pesur jätkas maailma drifti tippliigas oma tugevat ...
Tugevas vihmasajus sõidetud rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Missos jõudsid mitmed sõitjad oma esimeste võitudeni.
Super1600 saavutas oma karjääri esimese rallikrossivõidu Marten Muld ...
Tavaliselt räägitakse elektriautodest kui mõistlikest, aga kohati hingetutest "säästumasinatest". Uus Rolls-Royce Spectre Black Badge keerab selle arusaama aga täielikult pea peale. Vaikne, vibratsioonivaba ...
Laupäeval, 13. juunil Missos sõidetav rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toob tuttavate sõitjate kõrval starti ka mitu uut võistlejat.
Super1600 klassis teevad oma rallikrossidebüüdi varem ...
Nädalavahetusel võisteldakse Eestis maastikusõidus, rallikrossis ja kardispordis ning arvukalt eestlasi stardib välismaal.
Off-road ringrajasõidu meistri- ja karikavõistlused algavad Läänemaal Paliveres ...
Karksi-Nuia Motokeskuses rullub sel nädalavahetusel, 13.–14. juunil lahti tõeline motofestival, kui ühel nädalavahetusel kihutatakse nii külgkorvide kui ka quadide maailmameistrivõistluste etapp. Kui ...
Kia uus kompaktne elektriauto Kia EV2 näitas maailma suurimal sõltumatul elektriautode testil NAF El Prix tõelist klassi, edestades reaalsetes oludes enda ametlikke tehaseandmeid enam kui viie protsendi ...
BMW M2 on kümne aastaga kinnistanud end puhta ja vahetu sõidutunnetusega kompaktse sportautona, mida on seni pakutud vaid tagaveolisena. Kusjuures tegu pole nišitootega — M2 oli 2025. aastal kogu maailmas ...
Autokrossi Eesti meistrivõistluste teise etapi Piirojal klassis GAZ-53 võitnud Tauri Toime edestas põneva finaali esikolmikus Andri Roosi ja Tajo Aasarohtu.
Eelsõitudes sai Toime neljanda, kolmanda ja ...
20. juunil Kiltsi lennuväljal algavatel kiirendusspordi Eesti meistrivõistlustel on oodata starti lisaks vanadele tuttavatele uusi sõitjaid ja autosid. Võitlustega käib kaasas ka meelelahutusprogramm.
...
Mis juhtub, kui Volvo endisele võidusõidumeeskonnale antakse ülesanne luua täiesti uus, luksuslik ja sportlik elektriauto? Tulemuseks on Polestar 3 – auto, mis on oma mõõtmetelt suur pere-linnamaastur, kuid ...
Ringrajasõitja Martin Rump jätkas nädalavahetusel 24H Series kestvussõidusarja hooaega Prantsusmaal Paul Ricardi ringrajal. Koos Belgia meeskonna Mühlner Motorspordiga teeniti 992-klassis teine koht.
Martin ...
Nädalavahetusel toimusid esmakordselt Käina uuel kardirajal Aqva Kart kardispordi Eesti meistrivõistlused. Kui reedesel võistluspäeval paistis päike, siis laupäeval lisasid võistlustele põnevust muutlikud ...
Martin Järveoja võitis Kehalas sõidetud FenixBet crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi.
Järveoja (Ligier XC04) võiduaeg oli kaheksa vooru kokkuvõttes 30.49,890, teise kohaga ...
Eesti meistri- ja karikavõistluste punkte jahitakse nädalavahetusel kuuel alal, mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.
Drifti Eesti ja Balti meistrivõistlused jätkuvad reedest pühapäevani ...
Tallinna Vanalinna Päevade raames toimub laupäeval, 6. juunil Vabaduse väljakul suurnäitus UNIC 50, mis tähistab Eesti vanatehnikaliikumise 50. juubeliaastat. Tänavune näitus on pühendatud täielikult Eesti ...
Toyota Euroopa enimmüüdud kompaktne linnamaastur Yaris Cross läbis põhjaliku värskenduskuuri, saades pressiteate sõnul uue enesekindlama välimuse ja täiustatud sõiduomadused. Prantsusmaal toodetava mudeli ...
Liikluskindlustuse pettused pole enam ammu vaid organiseeritud kuritegelike grupeeringute pärusmaa — üha sagedamini püüavad kahjuotsustega sohki teha varem karistamata tavalised autojuhid. Seesam kindlustuse ...
Tänavu 16.–19. juulil Lõuna-Eesti teedel sõidetav WRC Delfi Rally Estonia esimesel ametlikul pressikonverentsil avaldati Eesti mõistes tõeline pommuudis — esmakordselt MM-sarja ajaloos stardivad ralli ...
Legendaarsel Monza ringrajal sõideti nädalavahetusel McLaren Trophy Europe esimene etapp, mis koosnes kahest võidusõidust. Eesti ringrajasõitja Gregor Jeets teeb sarjas kaasa terve hooaja ja koos itaallasest ...
Nordauto Kose rahvaralli võitsid Martin Kutser / Kristjan Ojavee (Subaru Impreza) 3,9sekundilise eduga Robin Pruuli / Rein Tikka (Subaru Impreza) ees.
Kolmanda kohaga lõpetasid Kermo Vahejõe / Kristel ...
Subaru esimene elektriline auto ehk Solterra oli mitmeski mõttes selline... no ütleme nii, et konkurendid olid juba väga kaugele ette jõudnud. Nüüd aga on insenerid ennast kokku võtnud ja teinud Solterrale ...
Rootsi premium-klassi sportlike elektriautode kaubamärk Polestar jätkab oma laienemist Euroopas, alustades ametlikku müüki ja tegevust Balti riikides. Koostöös siinse Volvo Carsi maaletootjaga Volvax Baltic ...
Martin Juga (LifeLive TN11) saavutas Ungaris Nyiradis sõidetud rallikrossi Euroopa meistrivõistluste teisel etapil klassis Euro RX5 kolmanda koha ja tõusis sarja liidriks. Teisel kohal jätkab EM-i Armin Raag ...
Transpordiamet tunnustab ametlikult Hollandi liiklusameti (RDW) väljastatud tüübikinnitust Tesla uuenduslikule juhiabisüsteemile Full Self-Driving (FSD). See otsus avab Tesla autonoomsele tehnoloogiale tee ...
Nädalavahetusel võisteldakse Eestis rahvarallis, rahvakrossis, kardispordis ja e-spordis, toimub ka autosporti kajastav mudelinäitus Minimaailm ja mitmed eestlased stardivad välismaal.
Rahva- ja noorteralli ...
Väikeste asjade suur näitus Minimaailm toimub 30.-31. maini Tallinnas Audentese kergejõustikuhallis. 3000 ruutmeetrile mahub miniatuure igale maitsele ning kindlasti on esindatud nii kodu- kui välismaine ...
Rallikrossisõitja Romet Tsirna tõusis Soomes Honkajokil sõidetud RallyX sarja kahel Põhjaliiga etapil kokku neljal korral pjedestaalile, ühel neist ka kõrgeimale astmele.
Varem aastaid samas sarjas ...
Andres Arnover võitis Inglismaal Santa Podis toimunud kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste avaetapi klassis Pro Modified. Võistlusel oli õhutemperatuur 36 kraadi ringis, mis pani tõsiselt proovile ...
Uus T-Roc on saanud värske välisilme ja kasvanud mõõtmeid vaadates võib öelda, et see auto on muutunud oluliselt täiskasvanulikumaks, mõjudes uuel platvormil juba nagu mini-Tiguan. Aga mis on saanud ...
Kevadhooaega võiks ikka alustada korraliku Briti legendaarsete sportautode paraadiga. Sellel puhul rivistasime üles kolm erinevat Aston Martinit – DB9, Virage Volante ning Bondi-filmist tuttava V12 ...
Mercedes-AMG avalikustas täiesti uue GT 4-Door Coupé, mille näol on tegemist esimese seeriatootmisesse jõudva mudeliga, mis põhineb spetsiaalsel kõrgjõudlusega AMG.EA elektriplatvormil ning näitab ...
Isuzu on teinud oma populaarsele pikapile D-Max põhjaliku tehnilise uuenduskuuri — kuigi tootja värskendas mudeli välisdisaini ja konstruktsiooni juba aasta tagasi, peituvad kõige olulisemad täiendused ...
Kia Europe avalikustas põhjaliku uuenduskuuri läbinud linnamaasturi Niro, mis pakub kaasaegsemat disaini, täiustatud ühenduvust ja tõhusat hübriidtehnoloogiat. Euroopas on läbi aegade müüdud üle 620 000 Niro ...
Subaru on astunud viimastel aastatel olulisi samme elektrifitseerimise suunas ja toob lühikese aja jooksul turule kolm uut elektriautot, milledest järgmisena jõuab Eesti esindustesse täiesti uus kompaktne ...
Paljud premium-autotootjad on viimasel ajal disainikeelt muutnud ja katsetavad uusi äärmusi, millega loodetakse tõenäoliselt eelkõige Aasia turu kliente kõnetada. Land Rover jätkab Range Rover Spordiga aga ...
Škoda esitles oma uut täiselektrilist kompaktset linnamaasturit Epiq, mis on margi kõige taskukohasem elektriauto ning mõeldud tooma elektriautod veelgi laiema kliendiringini. Baasversioonis Epiq on ...
Lamborghini Tallinna meeskonnale sai osaks erakordne rahvusvaheline tunnustus 2025. aasta tulemuste eest, kui esindus pälvis globaalses tunnustusprogrammis kolm Lambo Heroes auhinda, sealhulgas esikoha ...
Käesoleval nädalal Inglismaal Santa Podis algavateks kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover võitis samal rajal peetud võistluse Doorslammer.
Arnover alistas finaalis kuuekordse ...
Rasketehnika ja tarbesõidukite puhul ei tähenda auto lihtsalt liikumisvahendit – see on töövahend, millest sõltub igapäevane sissetulek. Üks ootamatu rike või õnnetus võib tähendada seisakut, segamini löödud ...
Volkswagen tähistab oma ikoonilise GTI-seeria 50-aastast ajalugu esimese täiselektrilise sportmudeliga ID. Polo GTI, mille eelmüük algab pressiteate sõnul Eestis käesoleva aasta lõpus. Uus kompaktne ...
Eesti rallikrossisõitjad saavutasid Viljandimaal Raassillas sõidetud Eesti ja Balti meistrivõistluste ühisetapil Balti sarja arvestuses kolm klassivõitu. Lisaks võitsid Eesti sõitjad mitu kohaliku ...
Võidusõitja Martin Rump tegi nädalavahetusel Nürburgringi 24 tunni sõidul oma debüüdi GT3-autoga ning lõpetas ühe maailma nõudlikuma kestvussõidu poodiumil. Rump ja tema tiim saavutasid SP9 Pro-Am klassis ...
Spa ringrajal sõidetud TCR Europe sarja etapil tegi Ruben Volt suurepärase etteaste tõustes sõitjaterivi lõpust võitjaks.
ALM Motorsporti tiimi autol Honda Civic võistelnud Ruben Volt näitas head kiirust ...
Laupäeval, 16. mail Raassillas toimuval rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste etapil stardib teiste seas kolm Euroopa meistrivõistluste Riia etapil finaali jõudnud sportlast.
Kolmest kõrgemaile ...
KOMMENTAARID (27)