Muud pildid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mälumäng (autodest)

vuoeldas
00:04 18.01.2015
On-on. Prince Royal.
Viska uus!
vuoeldas
00:06 18.01.2015
Hurjuhh, sajanda lehe viskas ette!
Grädsuleissen!
udu.
15:51 18.01.2015
Auto24 MAMMUTFOORUM 100 TÄIS!!!!
udu.
16:27 18.01.2015
Sai see Prince välja pakutud täiesti huupi à la "haruldane jaapanlane." Lineup´i läbi sorida ei jõudnudki :P

Uus kah, üsna totaka nimega pill.
alfa13
07:58 19.01.2015
alfa13
09:56 19.01.2015
udu.
12:23 19.01.2015
Tegelikult tahtnuks vastuseks midagi muud. Geely ei kõla just ülemäära totakalt, küll aga.... tobe M'car :D Aga see kõik on ainult logode ümbertõstmine, nii saigi Geelyst tobe emm.
udu.
12:26 19.01.2015
Kas uuel pildil Subaru Leone kupee?
alfa13
15:52 19.01.2015
Leone, jah.
ootame uut pilti!
udu.
08:50 20.01.2015
ts
09:43 20.01.2015
Kas see on see scam, millega itaallased lubasid väga head maastikuvõimet odava raha eest ja tegelikult selgus, et maastikuvõime ongi muljetavaldav aga iveco kere mädaneb pealt ära ja väljaspool maastikku on leitud ideaalne kompromiss sõiduks (loe- õige natukene parem, kui Gazell )

Kui on, siis pildil peaks olema SCAM SMT35 .8 camper ?
udu.
10:31 20.01.2015
ts
11:46 20.01.2015
jätkame lihtsal lainel :-)
r.i.h.o
13:17 20.01.2015
ma pean ka suu lahti tegema ennem kui hilja, te siin kihutate sellise hooga edasi, et ma ei jõu järge enam pidada :)
a pildil tundukse oleva De tomaso Bigua
ts
14:14 20.01.2015
tegelikult küll Qvale Mangusta aga sama asi on küll (oleks võinud pakkuda ka DeTomaso Mangusta't)

uut pilti :-)
udu.
21:40 20.01.2015
Jätsin meelega kellelegi teisele vastamise, kuna mõne aasta eest ise sellesama asja juba postitasin :P
r.i.h.o
09:06 21.01.2015
ts
12:31 22.01.2015
väga hea küsimus vist :-)

proovime- parempoolse rooliga, tugevalt mõjutatud GTZ-idest ja Z-Nissanist... ja dateeriks kuhugi 70-datesse.

sisetunne ütleb, et Jaapan aga teadmised ütlevad, et ükski suurtootja pole midagi sellist sealmail kunagi teinud... seega kas concept (millest pole samuti jälgegi ühegi suurtootja juures) või "kit"

väiketootjatest pole aga seal midagi kuulda- kindlasti on seal mingeid kit-caride ehitajaid, kuid selleks tundub see liiga "viisakas" (tõsi on ka see, et Jaapan on selline "huvitav" koht, et ei julge mööda jaapanikeelseid lehti kolama minna ja inglisekeelsed kit-caridele pühendatud saidid midagi selle kohta ei maini).
ts
09:58 23.01.2015
whoa- guuglis kit car ei andnud midagi, coachbuild japan samuti ei midagi... kes küll tuleks selle peale, et otsida google-st carozzeria japan :-)

ja esimese tulemusena- Carozzeria Watanabe "Flying Pegasus" (pole varem sellisest seltskonnast kuulnudki - jälle targem)

Ainsa infona on mõistetavas keeles see, et tegu on väga vähesel arvul toodetud masinaga, mis on tehtud Honda S600 põhjale...
keda huvitab->
http://www.banovsky.com/archive/carrozzeria-watanabe-griffon

R.i.h.o
10:53 23.01.2015
Nii see on. Palju seda infot ei ole just netis aga miskit ikka leiab. Tehti neid vähemalt 5 tükki ja 1 neist kasutati õli brändi Mobil1 reklaamimisel Jaapanis. Ma juppaega kaalusin mis pilti sellest üles panna, kui oleks pannud külje profiil pildi siis oleks jätkunud seda mõistatamist veel pikemaks ajaks, külje profiil on lihtsalt nii itaalaslik, et ei tekkiks kordagi kahtlust tema itaalia päritolus. Aga kui muu nurga alt vaadata siis lööb see miski jaapani pärasus välja.
TS palun!
ts
12:29 23.01.2015
selle pegasuse siluetti vaadates oleks "peaaegu" zagato hulluks ajanud vist küll

Samal lainel edasi :-)
B
20:12 23.01.2015
Pininfarina nägemus 6.3-sest Mersust?
ts
15:06 24.01.2015
B_E_N
13:55 25.01.2015
vuoeldas
19:07 25.01.2015
Iseloomulikult "lõigatud" alaservaga esiklaas ja W123/124 siniseruudulised istmed- Isdera või MB311 proto?
B
14:20 26.01.2015
Isdera täitsa õige.
vuoeldas
14:35 27.01.2015
r.i.h.o
20:42 27.01.2015
mersu nahas Bentley S2 mis kokku keeratud wendleri poolt
vuoeldas
09:56 29.01.2015
r.i.h.o
00:43 30.01.2015
Koledaid kastikaid keskpõrandale kokku ehk tõestus, et veoautodega autospordi harrastamine pole vaid Eestlaste nihestus
be-em-wee
19:32 31.01.2015
Parempoolse rooliga maade aparaate uurides jäi silma üks suhteliselt sarnase ninaga Toyota.
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Kijang
be-em-wee
19:38 31.01.2015
Et siis indoneesia Toyota "pickup truck"?
R.i.h.o
21:45 31.01.2015
be_em_wee
00:20 01.02.2015
Peaks väga lihtne olema seda rooli ümbrust silmeette sättida.
Wiki_432
12:44 01.02.2015
Kellad, nende korpus, mõned nupud ja kangid on "Avia" pealt tuttavad. Aga klaasipuhasti harjad pargivad valel pool. Ja signaal-lampe on liialt palju. Mingi "Daewooga" ühistöö ajast?
Marko
16:56 03.02.2015
Avial on normaalseid kojamehi ka.
wiki_432
17:21 03.02.2015
Nojah, tulb välja, et on ka teistpoolseid kojamehi. Üks näiteks siingi müügis: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/802/auto_php-id=6758
02-view=50-www_auto24_ee.html

Miskipärast nõukogude ajal olid harjad teistpidi, aga pagan teab selle põhjust.
be-em-wee
22:03 03.02.2015
Wiki432
10:58 04.02.2015
Jätkame veokitega. Selline stiilne tsistern.
udu.
17:22 04.02.2015
Sellise nina peale tulevad esimese asjana meelde Saurer ja Mercedes. Aga detailid ei klapi...
Wiki_432
18:07 04.02.2015
Ei klapi jah. Päritolumaa ka ei klapi.
be-em-wee
23:18 04.02.2015
http://www.travellerdave.co.uk/?s=145

See nina uuring viis mu prantsusmaale Bernandile külla kuid täpsemat ei leiuta välja!
Wiki_432
23:37 04.02.2015
"Bernard" on tõesti masina margiks, kabiin seekord pealisehitaja "Becquet" lisatud. Bernard on selline... õnnetu saatusega firma. Oli omalajal euroopas päris suur ja arvestatav tegija. Vanadelt fotodelt leiab neid masinaid tihti. Nii tööhoos, kui messidelt uusi. Siis neelati alla MAC-i poolt ja kiirelt likvideeriti. Ingliskeelses Wikipeedias ei ole talle isegi lehekülge loodud. Saksakeelses saab vaadata: http://de.m.wikipedia.org/wiki/Bernard_(Nutzfahrzeugherstell
er)
be-em-wee
22:14 07.02.2015
Ma väga vabandan, aga ma ei saanud oma raali piisavalt töökorda, et see pilte jaksaks seedida. Ülimalt aeglase aparaadiga võimatu uut pilti lisada
be-em-wee
22:23 07.02.2015
Esitan milditu mõistatuse! Mis autofirmast on jutt?
See kant asus Gustav Otto Flugmachinenfabriku, Saksamaa lennukitootja lähedal. Pärast Esimest maailmasõda keelati Versailles' rahulepinguga (1919) lennukite tootmine Saksamaal. Otto sulges oma tehase ja ....... hakkas tootma raudteepidureid.
be-em-wee
22:33 07.02.2015
Ja veel, Google kindlaks ma seda teksti ei taibanud muuta. Tüütu ka rikkes raaliga askeldada. Loodan, et mõni ikka enne teksti copepastet OMA PEAGA ajaloos tuhnima hakkab!
udu.
22:47 07.02.2015
Ega peale BMW miskit pähe ei tule esimese hooga. Ja ei oska selle tekstiga kuuglis niikuinii midagi mõistlikku peale hakata, ega viitsigi.
be-em-wee
13:26 08.02.2015
udu.
20:30 08.02.2015
Wiki_432
10:29 10.02.2015
Kõigepealt oli tunne, et see ei ole mingi pärispuss, vaid nagu minigi mänguasi.
Siis oli selline tunne, et mänguasi on valmistatud veomasina baasil tehtud bussi ainetel.
Siis oli selline tunne, et veomasin peaks olema valmistatud saksamaal. Nii umbes Opel Bliz´i suurune. Sinna jäi mõte kinni.
Hiljem suundusi mõtted ida-saksamaale. http://de.wikipedia.org/wiki/Phänomen_Granit_30K
udu.
13:46 10.02.2015
Nii ta on, Ida-Saksa buss.
Wiki432
19:25 10.02.2015
Auto pildil tootmisse ei läinud. Sellegipoolest on huvitav teada, kes taolise teose loojaks oli.
R.i.h.o
09:49 11.02.2015
See Lada peaks olema tehtud by Porche.
udu bussi pildi juures ma olin täiesti kindel, et see on saksa päritolu ja otsisin mis ma otsisin, isegi Roburi busse vaatasin aga kahesilma vahele see jäi!
Wiki432
14:20 11.02.2015
Vastus õige, masin on tehtud Porsche poolt. Tõsi küll, üldse mitte Lada tarbeks. Lähemalt: http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_C88
r.i.h.o
08:47 12.02.2015
Kes küll on kleidi all peidus?
udu.
11:07 12.02.2015
Puusalt: Golf või Scirocco?
udu.
11:23 12.02.2015
R.i.h.o
21:21 12.02.2015
Scirocco on see tõesti ja seda puhku kerscheri tuuningus, huvitavaks teeb selle koosluse Matra Murena taga tulede kasutamine.
udu.
14:19 14.02.2015
Ei hakka keerulise pildiga jändama.
alfa13
00:25 15.02.2015
VW Polo
uue pildiga peate ootama esmaspäevani...
alfa13
10:00 16.02.2015
6_kant
14:25 16.02.2015
jeep renegade. Tegelikult on kuidagi piinlik nii lihtsale küsimusele vastata:)
alfa13
08:03 17.02.2015
Renegade, jah. Päriselus on ilusam, kui piltidel.
Jääme uut küsimust ootama.
6kant
15:35 17.02.2015
kupu_3
22:54 17.02.2015
Laseme hääldusel kõlada. Dee-juu nexia?
6_kant
23:05 17.02.2015
kupu_3
15:49 18.02.2015
Vot selline raske küsimus;-)
B
20:59 18.02.2015
Peaks vist olema facelift Latitude või siis koduturu nimega Samsung .... vist oli SM5?
kupu_3
10:09 19.02.2015
Oled soojas kuid selle liignimi on vale.
B
14:45 19.02.2015
No eelmise põlvkonna SM5-te müüdi ka kusagil vana hea Safrane nime all, kuid kas ka seda?
kupu_3
19:45 19.02.2015
Jahh, Renoo Safran ta on. Tahtsin tegelt vaid küljesiluetti ilma iluvõreta panna, kuid vale klikk... viis selleni nagu alati.
vuoeldas
01:29 20.02.2015
Et me vastuseks Lexikut pakuks ja häbisse jääks? Alatu.:)
kupu_3
09:48 20.02.2015
... see oligi plaanis;-)
B
21:54 20.02.2015
Huvitaval kombel on just Latitude üks neist vähestest autodest, mille just küljesiluetti järgi eriti hästi ära tunnen:) Seega vale klikk polnud seekord nii vale midagi.

Aga uus küsimus tuleb siis ilma pildita...

Mis autost jutt?

Esitleti seda omal ajal alguses 1:1 mõõdus maketina, siis peagi ilmus sellest autost muudetud sõidukõlblik variant, mõni aeg hiljem seda jälle muudeti, siis ilmus taaskord välja veelkord muudetud variant kuni lõpuks seda siis veelkord muudeti ja valmis siis nö lõplik variant.

Kuna ka sellel auto mudelinimi on läbi aegade muutunud (kuigi mitte nii mitu korda kui auto ise), kuigi põhipoint on samaks jäänud, siis kõlbab ükskõik milline neist, olgugi, et tänapäevaks on kujunenud üks kindel nimi mille järgi seda autot teatakse.
kupu_3
23:45 20.02.2015
See maketi jutt meenutas kohe Moskvitš 412 järglase loomist. Katsetati päris mitmeid keresid ja veoskeeme, nendest oli ajakirjadest piltegi kui uuest tuleviku mossest. Samamoodi olen näinud ka 2141 plastiliinist maketti, seda muudeti alguses enne tootmist samuti mitu korda.
Marko
03:15 21.02.2015
r.i.h.o
12:51 21.02.2015
No tegelikult võiks vist iga viimase kui ühe auto sündi sarnaselt kirjeldada. Aga selline lõputu asjade ümber tegemine kõlab küll nagu venelastele omane oli.
B
00:44 22.02.2015
Kuna suund on väga vale, siis siinkohal mõningast lisainfot...

Lõpliku versiooni puhul on oluline see, et see oli ka ainukene eksemplar mis kliendile müüdi (olgugi, et tellimusi oli hulgi) ja väidetavalt ka ainukene tänavasõidu legaalne eksemplar mis tänini eksisteerib (muud tänavasõiduks mõeldud ja esitletud eksemplarid leidsid väidetavalt arendustööde käigus muu otstarbe). Esimese esitletud maketi ja tolle viimase vahele jäi oma seitse aastat.

B
00:02 25.02.2015
Eelnevale veel lisaks, et tol ajal, kui reaalselt plaaniti tänavasõidu legaalse variandi tootmist ning juba oli kogutud hulga tellimusi ja isegi ka käsiraha nende eest oli makstud, siis ettevõtte juht otsustas ühe siis nö eel-seeria eksemplariga prooviks ka koju sõita ning tuli selgusele, et see on ikka liiga karm masin ja sellist autot klientidele siiski müüa ei tohi :) Ettemaksud muidugi tagastati...

Aga jah siis mõned aastat hiljem siiski otsustati, et ühe eksemplari siiski müüme... :)
B
23:24 25.02.2015
Legend räägib, et kuigi selle auto ehitajad - kogenud mehed hindasid auto võimsuseks 800 ja natukene peale hobujõudu, taheti siiski teada saada kui võimas see mootor reaalselt ka on. Paraku ka kogenud mehed eksivad, sest tulemuseks oli see, et düno, mis pidi välja kannatama 1000hj andis lihtsalt otsad :)
R.i.h.o
10:12 26.02.2015
Nagu ma arusaan siis selle tänavalegaalse asja kõrval eksisteeris mitmeid mitte tänavalegaalseid, ehk siis võidusõiduversioone?
hmm....
20:34 26.02.2015
ts
21:15 27.02.2015
Lugedes käis peast läbi vähemalt 40 masinat ... alates testa dorost kuni koenigseggini...

Tehti ikka asju kunagi...

Pakuks kas lotec c1000 (mis justnagu ei sobi saamislooga), midagi tundmatult callaway-lt (pole muidugi kuulnud, et mõni c projekt oleks olnud nii pikka perioodiga arenduses) või siis viimase asjana tvr speed 12-t (millest küll vist tänavasõidumasinat ei saanud). Alla 1000 hj dynojututa sobiks sinna veel hulk aparaate...

Kui mööda läks, siis paluks vihjet ajastule (eeldaks hetkel projekti alguseks hiljemalt 90-date keskpaika... enne kui 1000hj muutus hüperautodel "normiks")
B
00:12 28.02.2015
Aga täitsa õige vastus käis läbi küll, tegu siis TVR Speed 12-ga, aegajalt juures ka lisanimi Cerbera ning alguse sai siis Project 7/12 nimelisest isendist. Aegade jooksul valmistati mõned tänavalegaalseid eksemplarid, mis siis hiljem taas osadeks võeti, et nö varustada võidusõidu variante. Lõpuks siis otsustati üks tänavasõidu legaalne eksemplar kliendile müüa, selleks kasutati ühte varasemat tänavalegaalset eksemplari või noh vähemalt niipalju kui tollest alles oli, puudu olev jupimajandus võeti seekord hoopis vastupidiselt võidusõidu variandi küljest.
ts
12:08 02.03.2015
vabandust viivituse pärast :-)

Tagasi piltide juurde
B
16:35 02.03.2015
Paistab olevat järjekordne vanakooli 1000 hobujõuline monstrum :)
vuoeldas
18:41 02.03.2015
Koenigi Testarossa?
ts
21:27 02.03.2015
Just täpselt nii - koenigi testarossa see on
vuoeldas
08:53 03.03.2015
kupu_3
10:11 03.03.2015
No seda kerekuju ma mäletan küll. Kohe meenus mulle Citroen BX. Kuid asja uurides sai selgeks, et oli olemas ka projekt XP, see siis enne BX, mis nägi täpselt selline välja.
vuoeldas
13:23 04.03.2015
Ei ole nii lihtne see värk. Kuigi, jah, mainit Sidruni kaudu peaks õige vastuseni jõudma. Ühine nimetaja on olemas.
r.i.h.o
15:40 04.03.2015
see pildil olev üks eksemplar neljas, peaks kandma nime Reliant (projekt WF11) Scimitar SE 7 ja valmistati Türklaste Anadoli tellimusel. Kuna Türklastele oleks sedavõrd keerulise auto tootmine ülejõu käinud ja ka Reliant ei olnud huvitet seda Scimitar märgiall tootma, ei lasknud maestro Marccello Gandini ilusat joont raisku ja mõni aasta hiljem sai sellest sidrun
vuoeldas
15:52 04.03.2015
Filigraanne vastus. Ehmata uuega!
r.i.h.o
12:49 05.03.2015
nüüd on nii, et ma ei mäleta täpselt kas see on siit juba läbi käinud või mitte, otsing ei andnud vastust aga samas mu nürinev mälu väidab, et nagu oleks. Aga igaljuhul on tegu päris õnnestunud välimusega ,nii et see väärib ka kordamist!
R.i.h.o
09:07 10.03.2015
Vihjeks. Colin Chapmanile olla olnud see auto inspiratsiooniks Lotus Elani loomisel.
ts
15:51 10.03.2015
ei saa mitte vaiki olla aga... kindlasti ei ole see MG T, millest üldjoontes kogu Chapmani autoehitus inspireeritud oli :-)

aga kui ma juba vaiki ei ole, siis -> 1957-1962 (kuna ELAN mängu tuli) briti kupee, klaasfiibrist kere ja selle masina seisukorda vaadates ei ole tegemist just haruldase eksemplariga....

Ja siin läheb huvitavaks- GHIA-st inspireritud disain, klaasplastkere, suhteliselt suurearvuline tootmine ja Inglismaa tähendab kokku umbes 900 erinevat võimalikku kuuri, kus neid autosid ehitati :-)

Kui tegemist on kerge sportautoga, siis saaks selles perioodis mootoriks olla Kent (ja üle Cosworthi)... seega võiks tõmmata piiri pigem kuhugi 61-62 mudeli peale.

Ja sellele vastele ei tule ikka midagi eriti limiteerivat pähe (kui olen õigel teel, siis palun suunaviita ;-)

R.i.h.o
21:58 10.03.2015
Kõik see eelpool mainitu on absoluutselt õige, vaid see 900 kuuri on ehk veidi üle pakutud!
ts
09:16 11.03.2015
no näed siis- "1964 cosworth kent" pildiotsing paljastas sarnase uksejoonega auto pildi... kirjutavad, et olla 1962 Toronado Talisman

ja mujal kirjutavad, et see võidusõiduks seatuna maksta 40 ja rohkem tuhat raha ning kaaluda enamvähem mitte midagi- umbes 650 kg ringi ja tehtud olevat neid 188 kahe aasta jooksul

Pean ausalt tunnistama, et pole kunagi varem sellisest aparaadist kuulnud (jälle targem)... ja pean ka ausalt tunnistama, et mul oli kuskilt meelde jäänud, et sellel ajavahemikul cosworth tänavamootoreid eriti suures mahus ei teinud (kah jälle targem)



ts
12:25 11.03.2015
ootamata vastust uus udune pilt
vuoeldas
21:11 11.03.2015
Puusalt: Rinspeedi Porsche üheksakümnendate algupoolest?