Sai toodud sõbra tellimusel üks selline vanem 7-kohaline Volvo. Läbisõit praeguseks on 466tkm, mingit suuremat kulumist ei paista välja kusagilt, ei juhiistmelt, käigukanginupust ega ka mujalt. Rool pole mõistagi enam uuevääriline, aga arvestades kõiki pisiasju (veermikust kasvõi salongilülitite kulumisastmeni) on auto siiski suhteliselt heas korras (ülevaatuste vealehti üks posu kaasas, pea alati puhtalt läbinud) ja see paistis kohe välja ka proovisõidul, kuna ise satun aegajalt keerama ühe sarnase kuid uuema ja oluliselt suurema läbisõiduga Volvo rooli. Kusjuures nende mõlema auto mootorid pole tänaseni veel kordagi lahti käinud. Sellist autot avalikke kanaleid pidi müüma hakates võiks odomeetri kusagile 150tkm peale kerida:)
Porolooniga põhimõtteliselt nõus. Aga et mitte end istmest eksitada lasta, tulebki vaadata autot kui tervikut ja lisaks salongile ka veermikku. Rooli ja istmete asemele vahetamine mõnest avariilisest autost on niivõrd lihtne ja odav liigutus, et kui eesmärgiks on rontidega kasumi teenimine, jätab ainult kas väga loll või väga laisk ärikas selle tegemata. Aga samas kasutades normaalset istme asendit, mitte eriliselt karedaid riideid (sh neetidega teksad) ja keerates rooli puhaste kätega, ei kulu ka need eriti. Mitmete VAGide, Volvode jpt hulgas leidub muidugi erandeid, aga piltide järgi läbisõidu ennustamine on ikkagi rohkem tilganäppijate teema.
No nii, tillist tõmbasin teid sõbrad, nagu arvata oligi.... Esimene "poole millimees" arvas, et kui veok, siis on miljon +. Mida oligi vaja tõestada. Pelgalt pildi pealt pinke vaadates ei saa diagnoosida läbisõitu. Tõsi- koha peal autot uurides ja sõites saab erinevatest osadest ehk kokku panna mingisuguse umbmäärase kasutusintensiivsuse. Pildi pealt tooli vaadates on puhas lahmimine.
Antud veoki läbisõit siis 105 506 pildistamise hetkel. Päris aastat veel auto vana ei ole. Kasutuskord igati harilik- ei ole päris jaotusvedude masin ega ka ümbermaailma sõitja. Sisse-välja jooksmist on omajagu (täna näiteks oli 5 kohta peale ja 2 kohta maha+ tegemist on täishaagisega komplektiga, see tähendab lisatööd). Autot muidugi olen hoidnud nagu nunnut.
Tahan öelda, et inimesed kasutavad erinevalt autosid- kui pikad otsad, mis riideid kasutatakse, kui tihti puhastakse, kehakaal. Ei taha öelda, et meil ei oleks müügis kulunud, räbaldunud ja logisevaid autosid, mis on sõitnud palju ja müüakse vähesõitnute pähe.
Postituse on ajendanud tegema need röntgensilmadega mehed, kes kõikides ostuabi teemades ütlevad pildi järgi "no see iste on küll pool milli km. tagumikku pidanud ära vedama"
Tegemist on küll veoautoga, aga see ei muuda asja. Esimesel kahel pildil juhiiste, siis arusaadavalt rool ja siis kõrvalistuja iste. Läbisõitu veel ei ütle, selle pildi panen umbes nädala pärast. Seniks, aga ootan "poolemilli" meestelt pakkumisi, mis selline iste on ehk läbisõitnud. Abiks nii palju, et enne pildistamist just kreemitasin teda turtle waxi mingi nahahooldusvahaga.
Korrektsuse huvides saagu öeldud, et too eelmine "punnsilm" on Avanti. Kunagise Stude Avanti uussünd vmv. R.i.h.o on kenasti oma esimeses vihjes väljendanud, mida sellisest uuestisündimisest arvata.:) Mudelinimi jääb selgusetuks, neetikumis figureerib ta põhiliselt nime all Avanti Four-Door.
Olen Tallinnas võrdlemisi vähe aega liigelnud. Paljudele võib see küsimus rumal tunduda, aga jäin hätta parklast väljudes- foori järgi ei tohi otse enam üle sõita (tulin parklasse mäest üles ja otse üle ristmiku), peab keerama paremale. Ei pannud muid võimalusi tähele.
Kas palun mõni targem Tallinna inimene ütleks, mismoodi sama teed pidi tagasi saada, ilma et peaks Järvele sõitma?
On sealt parklast ehk vasakul mõni ümbersõit vm?