Nii heas kui halvas mõttes huvitavaid liiklusmärke, pildid tegin 2011 Poolas, Rumeenias, Austrias ja Serbias.
Rumeenia on küll suhteliselt metsik koht ja keegi neist märkidest kinni ei pea, aga iseenesest huvitav, et väga paljudes kohtades on sõiduautodele ja veokitele erinevad kiirusepiirangud, seda nii linnas kui maanteedel.
Austrias kipuvad oma märgirohkusega jälle üle pingutama. See pilt peatumiskeeldudest pole just kõige markantsem, kuna rooli tagant kahjuks ei jõudnud alati pilti teha. Aga oli kohti, kus ca 1km järjest on iga kümnekonna meetri järel (umbes 2 autopikkust) uus samasugune märk kas sama või erineva lisatahvliga. Algul ajas naerma, pärast enam mitte. "No Camping" muuseumide väravate läheduses on kah tase omaette.'
Serbia peaks olema Euroopa kõige tolerantsem riik erinevate rahvuste ja keelte suhtes. Isegi poes kõlbavad neile nii eurod kui dollarid. Kõik sildid-tänavanimedki on piisavalt mitmes keeles, et iga seal riigi osas elav või suurema tõenäosusega läbikäigul olev turist ikka oma emakeeles neid silte lugeda saaks. Kui nad veel inglise keelt kah mõistaks...
Esimene pole otseselt korravalvurite auto. Lihtsalt hakkas silma huvitav kiri ühe operatiivvärvides auto küljel - vere kiirtransport.
Teine pilt kuulub Ungari nn "ühiskondlikele", või ma ei oskagi tegelikult leida sellele sobivat vastet eesti keeles (polgárőrség). Igal juhul on tegemist abipolitseinike vabatahtliku maakondliku ühendusega, midagi analoogset nagu vabatahtlikud pritsumehed. Riik toetab neid omalt poolt siiski näpuotsaga, annab neile ära igasuguseid vanu riigiametite autosid, korvab kütusekulud jms. Neid Polgárőrség kirjasid hakkas üsna palju silma isegi zhigulidel, aga pildil on lihtsalt üks tüüpiline näide - räämas kere, katkised tuled, lääpas rattad, karpe polnud ollagi - raha remontimiseks ei ole, kuid auto täidab siiski oma ülesandeid.
Kolmandat pilti kommenteerida ei oska, sarnaseid klõpse oleks võinud teha Prahas kümnete viisi.
Nii. Nüüd tuleb pilt, mida mingi guugel küll naljalt ei leia :P Aga jama on selles, et ka mina ei tea, millega tegu. Loodan, et keegi ei pahanda.
Tegin screenshoti "Tallinnfilmi" 1971.aasta filmist "Valge laev", mille tegevus oli kantud pahade kapitalistide maale Rootsi :D Filmis hakkas silma üks väga kummaline sõiduk.
Tahaks tõesti teada, mis pill see on...
Tere!Nimelt u. aasta tagasi tehti hiiule,raudteeülesõidu juurde valgusfooriga "sebra" (pildil punane ring)!Nüüd eile olin sunnitud sõitma tipptunni ajal üle raudtee,hiiu tänavalt ,pöörates vasakule pärnu mnt.´le .Kuna üle raudtee tulijatel on peatee siis peab pärnu mnt rahvas teed andma.Nüüd on tekkinud selline jama,et kui keegi jalakäia hakkab üle tee minema ja vajutab foori punaseks jääb liiklus seisma kogu ristmikul ja seega ka keset raudteed!What da fu...k?Autod seisavad keset raudteed ja ootavad rohelist,kuni jalakäia on üle tee saanud?Ma ei saanud juba alguses aru,et milleks sinna oli vaja fooriga sebrat vaja ja nüüd tundub see täielik lollus!Kui nüüd peaks rong tulema ja rahvas ei saa liikuma?Keegi hiigelaju mõtles,et teeb liikluse ohutumaks aga sai hoopis vastupidise asjaga hakkama!btw seal jalakäiate sebra ees on nüüd vähemalt 1 x nädalas tagant otsasõit!
täna 15.12.11 Tondi ülesõit. X5 juht tuli Kotka tänava poolt ja oli esimene auto, kes jäi sinna teeotsa seisma. Kui punased tuled vilkuma hakkasid, ja tõkkepuu läks kinni, rong hakkas peatusest väljuma, sõitis x5 juht tuimalt sinna ette. Nii kui tõkkepuu üles tõusis, nii sööstis.... Haiglane tõepoolest!