Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

pirks20
00:20 04.12.2014
mul selline küsimus,et mul esimeste külmadega ei läinud auto tööle,kuna oli tegu vana akuga(diisel auto,aku 5a.vana)läksin ja ostsin uue aku.Sõites u.40km.õhtul,tahtsin esiklaasi puhtaks teha,kui oitsin vett pritsivat nuppu suts all,lõi aku tule hetkeks põlema,ja kui nupu vabastasin aku tuli ka kustus.Millest see tingitud?
Kärss
23:36 03.12.2014
Peaaegu aasta tagasi, kui Toyota Previa ära müüsin, oli ls 225tkm ja selle auto puhul võib küll öelda, et salongis polnud mitte üheski kohas kulumisjälgi. Siit piltidelt ei paista küll väga hästi välja, aga roolil on naha tekstuur näha igal pool ümberringi (tõenäoliselt küll kunstnahk või mine tea mis), pedaalid paistavad ühe pildi pealt rooli all, samuti täiesti kulumata. Istmetest muidugi ei taibanud pilti teha, kuna need nägid tõesti välja nagu päris uued (kõige odavam kaltsusisu, tekstuur paistab natuke ühel pildil salongipeeglist), nii et kui oleks pannud kõrvuti selle auto omad ja ühe pildi nurgas paistva 20tkm läbisõiduga meie väikeauto omad, poleks vast keegi suutnud ära arvata, kumma auto istmeid rohkem on kasutatud. Kui see istmete asi väga häirima jääb, siis auto müüsin sõbrale, kes on sellest saadik sõitnud autoga 100+ km päevas ja kui kokku saan, võin ka istmetest pildi teha.

Siin teemas oli varem üks Soomes elava sõbra Toyota Landcruiser, millel sai siin Eestis käies juhuslikult just minu käes täis olles täis 300tkm. Iga aasta on nad sellega külas käinud, käisid ka sel suvel. Läbisõit oli praegu veidi alla 400tkm, pildistada polnud nagu midagi, endiselt salong ilus ja kulumata. Minu imestuseks oli aga suht hiljuti sellel mootor laiali jooksnud (õlipumba rike, kolin sisse ja saale ringi) ning tehti esinduses kapremont, nii et ei tähenda need vähesed kilomeetrid ka kõige vastupidavamate autode ja kõige vastupidavama ajastu masinate puhul alati seda, et nende pidamine täiesti muretu oleks:)
Kärss
22:54 03.12.2014
Siis mingi aeg sõitsin VW T4-ga, nagu tavaliselt ikka, ostsin jälle sõprade kaudu - sõbra naabril seisis hoovis tema firma endine tööauto, nõgesed kasvasid üle kapoti, kuna ei läinud katkise sumpsi tõttu üv-l läbi ja osteti asemele uus buss. Ta ise oli teine omanik, mitte esimene, buss on kogu elu tööd teinud, salongis töömehi ja taga traktorikola vedanud, viimased aastad oli kasutuses vaid festivalidel käies nö öömajana (tänu pakettakendele ei läinud suvel seest kuumaks). Läbisõit 450tkm, pedaalid kulunud (liivaste töösaabastega trambitud pidevalt sisse-välja, roolil kulunud ainult ülemine osa ja välimine serv (pildistasin tol hetkel odonäitu, mitte rooli, samas on tegemist enamvähem rooli kõige kulunuma kohaga üldse). Istmest ei maksa end segada lasta, see on vahetatud :). Originaal olevat olnud muidu kulumisjälgedega aga terve, aga ühel korral lõhuti istmepõhi ära mingi terava asjaga ja siis oli varsti salong poroloni täis ning tuli uus osta.
Kärss
22:34 03.12.2014
Siis vahepeal sõitsin 2002a Honda CRV-ga, ls veidi üle 200tkm, tuttava poolt uuena ostetud ja näinud (ja ka sõitnud ise sellega palju) uuest saadik. Pildil istmeriie on ehk veidi kortsus, kuna enne pildi tegemist olin paar tundi selle roolis istunud, katki või kulumise jälgi ei kusagil, rool endiselt nagu uuel autol, pedaalidest kahjuks eraldi pilti ei teinud, siin viimasel pildil veidi paistab piduripedaal, aga ega sealgi poleks olnud midagi pildistada. Ainsad vead autol olidki rooste ja automaadi kohta suht suur kütusekulu, lisaks ei sujunud ka koostöö hästi selle iseõppiva kastiga (sellest autost siin foorumis varemgi sel teemal rääkinud)
Kärss
22:05 03.12.2014
Mingi aeg sõitsin siin BMW e30-ga, toodud auto esimese omaniku garaazhist, kes oli välismaal elava sõbra naaber. Läbisõit nats üle 380tkm. Suht siledaks kulunud roolist ei hakka pilti panema, selles pole midagi erilist. Pedaalikummid ja istmed samas kõik originaalid ja viisakad, ega ausalt öeldes peale rooliratta mujalt kulumise märke nagu leida polnudki.
B_E_N
08:31 03.12.2014
Mis auto siis seekord oma puiduga uhkeldab?
foto@auto24.ee
12:32 02.12.2014
01.12.14 kell 14.50 Pärnu Suurejõe selveri ees
Lisas olev foto ei olegi nii värvikas, kui saidil ülevalolevad nn eriliselt lollakalt parkijad, kuid enne sellist parkimist jõudis 40-ndates nn daam linnas normaalselt liikuvast 2 realisest autodevoolust mõõda kihutada ja seda väga närvilisel moel, siis ennast peale ühest autost möödasõitu tagasi suruda uuesti paremasse ritta ja siis väga hoogsalt parklasse keerates parkis Selveri välisukse kõrvale kollase joone peale.

Poodi sisse jõudes märkasin , et tal oli aega küll… Jätkas juba sõidul kasutatud telefoniga hoogsalt juttu…

Nii, et minu hinnangul ca 50o m jooksul min 3-4 rikkumist.
vuoeldas
16:11 01.12.2014
r.i.h.o
20:59 30.11.2014
vuoeldas
19:24 29.11.2014
Eelmistel piltidel nähtud tilu-lilust hoolimata on tegu asisemat sorti kulguriga.
Vihjeks veel üks fragment salongist.
vuoeldas
13:43 28.11.2014
"Koka-fanta-sprait?"
"-Kaheksa Fantat palun!"
Ka kõige jäledam burks saab alla loputatud. :)


Anti521
16:21 25.11.2014
Küsimus selline ,et mida see pildil olev lüliti peaks tähendama? Mille jaoks on vasakpoolne nupp?
kahjuks ei ole seda näidanud ka ükski manual.

Oleks abi eest tänulik!
vuoeldas
08:54 25.11.2014
Liikennevalvonta...
15:03 23.11.2014
Punane buss teeääres... Noh, muidugi mitte tavaline, vaid ikka kes muud, kui "Poliisit" peidus. Helsinkis liigeldes siis tasub olla tähelepanelik, kui selline buss kusagil teeääres seisab, siis sealt möödudes võib saada pildi ja hiljem ka arve...
Kärss
13:30 22.11.2014
Kõigis liiklusprobleemides on süüdi ikka BMW-d. See tendents Delfis on varemgi silma hakanud, eilse mitmesaja avarii seast valiti järjekordselt BMW uudised välja:)
r.i.h.o
20:56 19.11.2014
Jätkame sportilikuma joonega.
audi_a6_v6
00:02 17.11.2014
Aga et siis odomeetri järgi ca 200tuh sõitnud minu audi a4-ja juhiiste, IMO kulumine pm puudub:
B_E_N
00:36 12.11.2014
Nagu näha pole ka muidu "puiduga" koonerdatud :)
B_E_N
00:08 09.11.2014
Milline auto saab endale sellist luksust lubada, et ukse sulgemisel kolmandik puitdekoorist näha pole :)

ts
15:13 07.11.2014
Seekord siis sellise nurga alt (suht kindlasti on see siin varem figureerinud) :-)
vuoeldas
00:36 05.11.2014
Muna Endel
16:42 02.11.2014
See peaks väga lihtne olema.
udu.
14:06 31.10.2014
Jätkab vähe lihtsamaga.
krlstel
17:02 29.10.2014
Suurima vaidlustaja argument on:
"Kui ma olen märgi nr 424 "ringliiklus" alt läbi sõitnud, olen ma ringteel ja endiselt ei anna ringile tulijale teed."

Kuid kui seda ristmikku nüüd vaadata, siis tegelikult ei sõida sa ju kohe veel ringi peale, kui oled märgi alt läbi sõitnud.
Mina olen sellest asjast seal niimoodi aru saanud nagu juuresoleval pildil joonistasin. Punasel marsruudil roheline punkt tähendab sealt poolt tulija kohustust teed anda ja rohelisel marsruudil punase punktiga kohad tähistavad kohtasid, kus peab teed andma.
Kas ma siis olen tõesti nii valesti seal sõitnud koguaeg või.
Ei võta kuidagi minu mõistus seda, et seal ei pea paremalt poolt tulijale teed andma.