Hetkel käib ühes grupis vaidlus juuresoleval pildil oleva ringristmiku liikluseeskirjade osas.
Mina mäletan selgelt (nagu ka paljud teisedki), et autokoolis linnasõitu tehes, õpetas sõiduõpetaja, et antud kohast väljasõitu sooritades, pead sa andma teed kõigile! Nii paremalt ringile lähenevale autole, kui ka ringil olevatele autodele (elementaarne), kui ka neile kes ringilt otse välja sõidavad.
Vaidlus käib just selle üle, et osad väidavad, et paremalt tulevatele autodele ei pea teed andma?!
Kui see on nii, siis miks koolis valesti sellel ristmikul käitumist õpetati? Kas vahepeal on siis mingid uued seadused vastu võetud või? Lubade tegemisest 10aastat möödas ja äkki tõesti juba nii vana ja loll, et ei tea kuidas käituma peab :D
Ehk on siin keegi adekvaatsem, kes oskab lahti seletada, kuidas seal ristmikul siis õigem käituda oleks?
Tervist, mure selline ,et radika ventilaatorid ei tööta, hakas tööle ainult täiskiirusel kuid alles siis kui juba keema läks , oleks väga tänulik kui keegi tark oskaks õelda,juhendada kuskohast peaksin viga otsima hakama:)
Sõites täna õhtul haapsalu maanteed mööda koju, tekitas pisut ebamugava olukorra politsei, kes parkis paremas teeservas, nina vastu liiklust ja sõidutuled peal, hetk hiljem sai ta ilmselt aru, et kui ikka pidev rivi autosid tuleb vastu, ei saa nad kedagi trahvida täpselt õige kiiruse eest. Mõni hetk hiljem tuiskas ilmselt sama auto kasutades aegajalt mõlemat värvi vilkureid kogu rivist mööda ja natuke hiljem seisis sama tulutult riisiperes.
Niisiis, kas politsei tohib niimoodi seista teeperves, pimestades mööduvat liiklust ja kas politsei tohib põhjuseta kasutada vilkureid ja tormata mõttetult ringi? Samast asjast on olemas ka täispikk video.
minule oli see teema vägagi huvitav ja hariv. lausa kahju, et see läbi saab, ehkki oli näha teema vaibumist.
panen lõpetuseks endal ootel olnud piltidest veel ühe - ehk on teisigi foorumlasi, kes sellest autost midagi ei teadnud.
Raplas sõitis ööl vastu tänast noormees BMW-ga otsa viiele autole. Otsasõitja lahkus esmalt sündmuskohalt, kuid pöördus hommikul politseisse. Noormees tunnistas, et oli enne rooli taha istumist alkoholi joonud.
Politsei sai kell 3.10 teate, et Raplas Välja tänaval on parklas otsa sõidetud viiele autole, neist ühega oli kokkupõrge sedavõrd tugev, et auto paiskus küljele, edastas Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak.
Politseipatrull saabus kolm minutit pärast teate saamist sündmuskohale, kuhu oli maha jäetud ka sõiduauto BMW, millega pargitud autotsid oli rammitud. Esialgse info kohaselt oli seda autot juhtinud 20-aastane noormees, too oli aga sündmuskohalt lahkunud.
Tunnistaja ütluste kohaselt oli mees enne autoga sõitma asumist tarvitanud alkoholi.
Täna kella 11.45 paiku pöördus õnnetuse põhjustanud 20-aastane mees ise politseisse.
Tema sõnul oli ta eelmisel õhtul alkoholi tarvitanud ja öösel autoga sõitnud. Oma sündmuskohalt lahkumist põhjendas ta esialgse ehmatuse ja šokiseisundiga. Mehe enda arvates võis õnnetuse juhtumisele kaasa aidata lisaks tema enda seisundile ja valedele sõiduvõtetele ka auto tehniline seisund ja linnas lubatust suurema kiirusega sõitmine.
Politsei kontrollis mehe võimalikku joovet, politseisse jõudmise ajaks oli mees kaine ja ta omab juhtimisõigust.
Rapla patrullteenistuse vanema Olimar Merilaini sõnul on tegemist vastutustundetu käitumisega: joobes rooliistumine on lubamatu tegu ning ka sündmuskohalt lahkumine on lubamatu.
"Hea, et selles õnnetuses keegi inimestest viga ei saanud, kuid õnnetuse põhjustanud juhi teguviisile ei ole õigustust. Joove mõjutab nii tähelepanuvõimet kui ka reageerimise kiirust, häiritud on tavapäraselt koordinatsioon. Kui keegi arvab, et mis see paar pudelit õlut või natuke siidrit ikka teeb, siis selline suhtumine on sügavalt ekslik," lausub Merilain. Ta lisab, et vähemalt see on hea, et noore mehe südametunnistus ärkas, ta oma eksimusest aru sai ning ise politseisse pöördus.
Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud väärteomenetlust, käsitledes nii varalise kahjuga liiklusõnnetuse põhjustamist kui ka sündmuskohalt lahkumist.
vaatasin ka siis kaitsmed üle aga ei leia partulede kaitset, mis ilmselt masteril vasakupoole ukse küljes numbrituledega ühes. Numbrituli läks lühisesse ja peale seda aga ei näe ka et ükski kaitse oleks puruks, vaatasin üle, äkki teab keegi aidata?
Auto pargitakse iga päev kõnnitee ette, kust emad peavad siis lapsekärudega kuidagi mööda mahtuma. Tegu on sotsiaaltöötaja autoga. Kõrval kohe suur joonitud parkla olemas.
Kuidas on õige käituda, kui olen sinine auto ja tahan sooritada vasakpööret.
Mul on parem käsi vaba, kuid punane auto tahab samuti sooritada parempööret, kuid temal on parem käsi kinni.
Kas oleks õige sõita ristmikule, lasta punasel autol teha parempööre, kuigi tema parem käsi on kinni ja teha alles seejärel ise vasakpööre. Või on pöörde sooritamisel eesõigus siiski minul?
Mulle on segaseks jäänud teema, et millal tuleb suunda näidata kui ees on märk peatee ja selle all lisatahvel, kus suunas peatee jätkub. Näiteks selline situatsioon http://www.instantstreetview.com/2t4909z3wiypoz3flzn8z2u (sama, mis fotol). Kui ma soovin peateel sõitu jätkata, siis kas antud juhul tuleks suunda näidata või mitte? Ise arvan, et mitte, kuna vasakul on kõrvaltee, mis minu suunanäitamise tõttu võiks teisi juhte eksitada. Otse ees pole teed. Aga mine sa tea.... Hakkasin nüüd enne arki eksamit mitmes asjas kahtlema ja pole õpetajat, kellelt küsida. Kui just helistama ei hakka.