Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

Gr33nWolf
22:16 15.05.2014
Tere,

probleem siis selles, et mul laupäeval kooli sõidueksam tulemas ja sellega seoses 2 küsimust.

1. Lähtuvalt lisatud joonisest- kui tuleb 30 märk ja ma sõidan parempoolsel real, eespool vasakul on ristmik, kas see ristmik võib lõpetada kiirusepiirangu mul? Või pean ma ootama parempoolset ärakeeramiskohta mis lõpetaks mu piirangu? Ühesõnaga, et kas kiirangu lõpetab ükskõik mis teepoolel olev ristmik või ainult sellel poolel olev ristmik mis suunas sina sõidad?

2. Räägiks oma kogemusest mis sõiduõpetajaga oli ja mulle senini arusaamatuks jäänud on. Nimelt. Sõitsime Hiiu tänaval ühel teel mille kõrval kulges ka eemal paremat kätt raudtee. Niisiis, tuli kiirusepiirangu märk, räpsemalt ei mäleta mis kiirus oli, aga toon näite: 40 km h, ja eespool u 100m pärast paremal pool (minu sõidusuunas) oli ristmik, hakkasin siis kiirendama, sest ristmik lõpetab piirangu?! Siis aga õpetaja vajutas pidurit ja küsis miks ma kiirendasin? Ütlesingi sama, et ristmik ju lõpetab piirangu, ma ei mäleta mis ta küll selle peale ütles (olin ametis liikluse jälgimise ja vasakpöördega), sõitsime veits edasi ja sooritasin vasakpöörde kõrvaltänavasse (seega ma ei tea kas otse sõites olekski see 40 km h kiirusepiirangu lõpetamise märk tulnud). Et nagu arusaamatuks jääbki see, et kas peale piirangu märgi nägemist ma sõltun järgmisest ristmikust või mitte? Või lähen ristmikust mööda sama 40 km h tunnikiirusega, lootes, et äkki eespool on märk või mitte, sest üpsi sõnul, too ristmik ei lõpetanud 40 km h kiirust? Pm. uut märki sellel ristmikul polnud, et peaksin kiirust hoidma vms, eeldasingi, et võin kiirendada, aga jah, ilmselt ei võinud siis?

Tänud vastajatele.
ivoalaska
11:30 15.05.2014
Selline isend, ei tohiks väga raske olla.
erkki2001
22:29 13.05.2014
Vot sellise auto panen siia.
Tootmisesse ta küll konkreetselt sellisena ei jõudnud, aga edasi arendus sellest ...
kojakas
17:35 11.05.2014
Selline teema, et sai auto Elkesse viidud (tavaline hooldus). teatati, et vahetati ka tagumine kojakas ära. Minema sõites sai siis proovitud - hädavaevu suutis end üle klaasi vedada. Mõni nädal hiljem läksin asja korraldama. Uuriti ja öeldi, et kojaka mootor on läbi. Kui kuulsin uue mootori hinda - 400 euri - tekkis mul muidugi versioon, et see, mis töötas on maha kruvitud ja asemele mingi vana junn pandud. Kas keegi teab, kui kaua need mootorid tavapäraselt vastu peavad ja kas nende lõpp võib olla sedavõrd järsk, et sai olla taoline kokkusattumus hoolduses käigu ja rikkiminekuga.
r.i.h.o
00:26 11.05.2014
Palun tuvastada rooste!
melar
13:51 09.05.2014
Liigun mööda peateed, peatee keerab ära paremale, mina tahan keerata peateelt maha vasakule, ehk kõrvalteele. Minule vastu liigub kõrvalteelt samuti auto, kes tahaks ristmiku esimesena ületada sest tema ju tahab tulla otse, mina aga sooritada pööret. Kellel on antud situatsioonis eesõigus ja kellele jääks õigus liiklusõnnetuse toimumisel?
6kant
14:23 06.05.2014
alfa13
11:06 05.05.2014
vueldas sisuliselt vastas ära: 2. põlvkonna kalina.
et teema ära ei sureks, siis taas mitte kuigi keeruline küsimus.
udu.
12:38 24.04.2014
Taas midagi väga lihtsat.
qp
13:18 22.04.2014
Tegelt paar tükki mul on kogus, mis pole veel siin esinenud.
udu.
10:27 15.04.2014
Jälle mäng toppama jäänud...

Sellisel puhul üks "Mosse".
sldmarek
15:53 11.04.2014
Tere.

Tekkis kahtlus ja arutelu. Kas pildil pargitud auto on pargitud nähtava liiklusmärgi mõjusfääri?
vasjavasja222
15:14 02.04.2014
Mis see on? Võimalik, et see on juba siit mängust korra läbi käinud, pigem paneks imestama kui ta seda ei oleks
Kärss
22:25 23.03.2014
Kui tutvusringkonnas ühtegi Nysa alles poleks, siis oleks vist selle margi juba päris unustanud. Aga ma ei teadnudki, et neid mujal kunagi miilitsabussidena kasutati.
okei
15:37 23.03.2014
Olen linnaliini bussijuht ja teavitasin sellest parkijast politseid, aga see oli mottetu tegevus. Pildi tegin 4 tundi hiljem.
qp
00:58 22.03.2014
Jätkame siis "kaubikutega".
vuoeldas
10:23 19.03.2014
Jäi mõned päevad tagasi kilulinnas silma selline imelik kaubik. Eesti numbritega muuseas. Objektiivi seda konkreetset püüda ei õnnestunud, "laenasin" netist pildi.
alfa13
16:25 17.03.2014
veidra disainiga autodega jätkates - millega tegu?
Aivar2222
22:46 15.03.2014
Märkasin täna Roccal Al Mare parklas Mazda 6´e mis sisuliselt oli täielikult ära ussitanud.
Kuidas on Mazda puhul võimalik rääkida kvaliteedist?
udu.
13:53 14.03.2014
Et mäng välja ei sureks...
vasjavasja222
23:46 28.02.2014
abu1014
18:57 27.02.2014
Lükkan siis ise pildi ülesse, mis tehtud sõbra aknast. Auto ise pole väga eriline, kuid ehk see pildi kvaliteet ja kaugus teeb asja natukene keerulisemaks teile.
rakkim
22:10 21.02.2014
Küsimus,

Kas võib manöövri ajal kalduda vastassuunda, või peaks pöörde kuidagi teistmoodi tegema?

PS! Kõrval on auto. Teine variant oleks, et lasta kõrvalrajal (vasakul) oleval autol ära sõita, keerata vedukautoga parempöörde rajapeale ja teha parempööre selliselt. ( Siis on oht muidugi, et keegi hakkab paremale rajale pressima..

Kuidas on õigem?