probleem siis selles, et mul laupäeval kooli sõidueksam tulemas ja sellega seoses 2 küsimust.
1. Lähtuvalt lisatud joonisest- kui tuleb 30 märk ja ma sõidan parempoolsel real, eespool vasakul on ristmik, kas see ristmik võib lõpetada kiirusepiirangu mul? Või pean ma ootama parempoolset ärakeeramiskohta mis lõpetaks mu piirangu? Ühesõnaga, et kas kiirangu lõpetab ükskõik mis teepoolel olev ristmik või ainult sellel poolel olev ristmik mis suunas sina sõidad?
2. Räägiks oma kogemusest mis sõiduõpetajaga oli ja mulle senini arusaamatuks jäänud on. Nimelt. Sõitsime Hiiu tänaval ühel teel mille kõrval kulges ka eemal paremat kätt raudtee. Niisiis, tuli kiirusepiirangu märk, räpsemalt ei mäleta mis kiirus oli, aga toon näite: 40 km h, ja eespool u 100m pärast paremal pool (minu sõidusuunas) oli ristmik, hakkasin siis kiirendama, sest ristmik lõpetab piirangu?! Siis aga õpetaja vajutas pidurit ja küsis miks ma kiirendasin? Ütlesingi sama, et ristmik ju lõpetab piirangu, ma ei mäleta mis ta küll selle peale ütles (olin ametis liikluse jälgimise ja vasakpöördega), sõitsime veits edasi ja sooritasin vasakpöörde kõrvaltänavasse (seega ma ei tea kas otse sõites olekski see 40 km h kiirusepiirangu lõpetamise märk tulnud). Et nagu arusaamatuks jääbki see, et kas peale piirangu märgi nägemist ma sõltun järgmisest ristmikust või mitte? Või lähen ristmikust mööda sama 40 km h tunnikiirusega, lootes, et äkki eespool on märk või mitte, sest üpsi sõnul, too ristmik ei lõpetanud 40 km h kiirust? Pm. uut märki sellel ristmikul polnud, et peaksin kiirust hoidma vms, eeldasingi, et võin kiirendada, aga jah, ilmselt ei võinud siis?
Selline teema, et sai auto Elkesse viidud (tavaline hooldus). teatati, et vahetati ka tagumine kojakas ära. Minema sõites sai siis proovitud - hädavaevu suutis end üle klaasi vedada. Mõni nädal hiljem läksin asja korraldama. Uuriti ja öeldi, et kojaka mootor on läbi. Kui kuulsin uue mootori hinda - 400 euri - tekkis mul muidugi versioon, et see, mis töötas on maha kruvitud ja asemele mingi vana junn pandud. Kas keegi teab, kui kaua need mootorid tavapäraselt vastu peavad ja kas nende lõpp võib olla sedavõrd järsk, et sai olla taoline kokkusattumus hoolduses käigu ja rikkiminekuga.
Liigun mööda peateed, peatee keerab ära paremale, mina tahan keerata peateelt maha vasakule, ehk kõrvalteele. Minule vastu liigub kõrvalteelt samuti auto, kes tahaks ristmiku esimesena ületada sest tema ju tahab tulla otse, mina aga sooritada pööret. Kellel on antud situatsioonis eesõigus ja kellele jääks õigus liiklusõnnetuse toimumisel?
Kui tutvusringkonnas ühtegi Nysa alles poleks, siis oleks vist selle margi juba päris unustanud. Aga ma ei teadnudki, et neid mujal kunagi miilitsabussidena kasutati.
Jäi mõned päevad tagasi kilulinnas silma selline imelik kaubik. Eesti numbritega muuseas. Objektiivi seda konkreetset püüda ei õnnestunud, "laenasin" netist pildi.
Lükkan siis ise pildi ülesse, mis tehtud sõbra aknast. Auto ise pole väga eriline, kuid ehk see pildi kvaliteet ja kaugus teeb asja natukene keerulisemaks teile.
Kas võib manöövri ajal kalduda vastassuunda, või peaks pöörde kuidagi teistmoodi tegema?
PS! Kõrval on auto. Teine variant oleks, et lasta kõrvalrajal (vasakul) oleval autol ära sõita, keerata vedukautoga parempöörde rajapeale ja teha parempööre selliselt. ( Siis on oht muidugi, et keegi hakkab paremale rajale pressima..