Tere! Mul mingi jama autoga pikemat aega-külma mootoriga käivitub koheselt aga kuumalt pöörab mitmeid kordi,auto vappub ja rappub ja lõpuks siis käivitub . Olen 3 korda sellega esinduses käinud . Diagnostika ei näita et oleks viga. Huupi siis vahetati pihustid . Tõin koju,esimesed korrad ok siis hakkas jälle pihta.Reise ringiga vahetati kütuse filter.Samuti algul ok siis hakkas jälle .Siis vahetati mingid camshaft sensorid.Koju tõin siis testisin mitmed korrad.Oli naq korras.Paar päeva hiljem tegin uue sõidu siis enam polnud korras.Naq arvata võib olen kena kopsaka kulutanud ja enam ei taha lasta neil huupi asju vahetada.Oskab keegi aidata??
Reaalne olukord liiklusest. Asukoht Iisaku alevik Ida-Virumaal, peatee on Tartu-Jõhvi maantee.
Kuidas vaja suunda näidata kui sõidan kõrvalteelt noolega näidatud viisil peateele?
Teoorias suutsin endale kõik 3 võimalikku varianti loogiliseks mõelda.
1. Ei näita üldse suunda - kuna pealtpoolt vaadates sõidan ju otse.
2. Näitan suunda vasakule - kuna n-ö reastun peateele.
3. Näitan suunda paremale - kuna peatee suhtes keeran paremale (mitte vasakule)
Mure selline, et kui pidurid soojaks saavad siis hakkavad pidurdamisel plôksu/kolksu tegema! Sõitu alustades ei ole probleemi aga just kui oled 3 -4 korda järjest juba pidurdanud.
Ei saa kurta aeglase soojenemise üle ja selle põhjus paistab välja pildilt. See on üks neist paljudest põhjustest, miks ma ostan oma autod Soome-Rootsi põhjapiirkondadest, mitte kusagilt Lõuna-Euroopast. Lahendus on suht geniaalne: kui mootori soojenemiseni (termostaadi avanemiseni) töötab nagunii vaid "väikene ringe", siis salongiradikasse tulevale hargnemisele on pandud ette kolm eelsüüteküünalt, mis teevad salongiradikasse tuleva vedeliku alati soojaks ja ühtlasi aitavad soojendada ka mootorit ennast kuni töötemperatuuri saavutamiseni. Arvata võib, et selline lahendus, mis aitab mootoril kiiremini soojeneda, aitab kuigipalju pikendada ka mootori enda eluiga (geneka eluea lühenemise arvelt:). Teine asi, mis mootori suurde läbisõitu veidi muretumalt suhtuma paneb on see, et põhjast ostetud autod said juba uuena külge mootori eelsoojenduse ja kuna mootori ette soojendamine on paljudes kohtades tasuta või fikseeritud (odava) hinnaga, siis seda on alati reaalselt ka kasutatud. Siit ka kurioosum, et talvel võtavad seal autod vähem kütust kui kevadel-sügisel, kuna talvel on pea kõik käivitused alati juba sooja mootoriga. Eelmisest postitusest on kuu möödas, numbreid kellale lisandunud selle ajaga peaaegu 4000 km jagu (lisaks teistel autodel kokku veel ligi 2000 km), nii need reaalsed läbisõidud tekivad, kui just ise regulaarselt tagasi ei kerida ei viitsi:) Suverehvidega on maanteekulu peaaegu poole liitri jagu väiksem mu eelmistel piltidel oleva näiduga võrreldes, st isegi alla tehasenormi (Michelin Energy Saver rehvid kerge ülerõhuga).
Mis auto küll sellise tagasihoidliku tõste osaliseks sai?
OT jätk: On ka minu kõrvu jõudnud infot, et maarjamaal üks 8.32 olla olnud aga ma olen üsna skeptiline selles, kõik küll räägivad aga näpuga pole keegi katsunud, seda enam, et neid veel kaks võis olla.
Ai kurrja, vist ajasin vihjetega asja keerukamaks. Vaatasin nüüd uuesti toda kollast, Udu.-l on õigus: tõesti meenutab küsitav ka IHC-i toodangut. Mina pidasin silmas hoopis selliseid tooteid:
Kui auto käivitan, siis pole probleemi, tiksub ilusti oma tuhande pöördega. Kui aga soojaks hakkab minema ja pöörded töörežiimile jõudma hakkavad viimased veidi kõikuma, langevad nii madalale, et sureb välja. Teine trikk mida mootor teeb on, et sõiduajal, kui vajutan siduri põhja siis pöörded kukuvad nulli.
Ma olen vahetanud ära ühe süütepooli, mis viga näitas, puhatasin tühikäigu mootori, asendasin õhuvooliku mis oli puruks.
Rumal küsimus aga kui ma nats tühikäigu pöördeid tõstan, keerates seda gaasitrossi pingutit, kas see teeb midagi halba?