Siin 2 näidisjobu, kes ntx pirita-rannamõisa teel järjekindlalt paremal kosserdasid, seejuures honda keeraski lõpuks üpris ootamatu manöövriga, paremale, Ranniku teele.
Autoks on Volvo S40, 97a
Annan võtit, mootor käivitub ja sureb 1 sekundi pärast välja.
Panin siis bensupumba otse voolule järgi ja proovisin siis käivitada, ning siis hädavaevu kuidagi läks käima ja minut aja puterdamisel hakkas juba normaalselt tööle. Kui kaasi järsult vajutada, siis hakkab ilge puterdamine pihta, aga kui sujuvalt kaasi anda, siis pöörded saab päris kõrgele.
Bensufiltri vaatasin üle ja see tundus küll normaalne olema.
Ma siin nädal aega tagasi käisin kohas nagu Soomaal, seal oli uputus ja igaaasta käivad, kogunevad paljusid maastureid kes teevad retkesid, olin ka seekord seal terranoga. Sõitsin igalpool ka vees, kohati tuli ka salongi vesi aga mitte hullusti, siis sain kuivale teele ära ja hakkas auto puperdama, alguses arvasime et küte otsas aga seda ei saanud kuidagi otsas olla kuna näidik näitas et on. Natukene auto seisis siis läks käima ja sain sõita ilusti veel 20km kui maantee ääres koduminnes suri täiesti välja, võeti nööriga taha ja proovisin viiendaga ka tööle saada aga ei saanud sedagi. Uurisime ja saime teada et Juhtaju, kõrval istuja istme all oli vett saanud ja täiesti läbi põlend, ei töötand. Ostsin uue juhtaju 30 eurot ja korraks läks käima ja suri uuesti ära, sädet pole ka. Milles võib veel viga olla ? Arvatavasti vesi sai kusagile ligi ja ei tööta enam. Oleks hea kui saaks kellegilt abi.
25.04 - 26.04 öösel varastatud kaater koos käruga ja mootoriga PÄRNUST!( KOOLI TN 67).
Kaater oli respo haagisel numbrimärgiga : 947YHB
Kaatril oli peal musta värvi Mercury mootor (40Hj).
Leidjale kindel vaevatasu !!!
Info andmiseks kaatri kohta numbritel : 5026461/ 53493706/ 56837600 või 110 !
Pm võib Mira õigeks vastuseks lugeda, kuigi konkreetne auto on Saksa turul müüdav sealset nime kandev Cuore. Lisan ka pildi, milline see Cuore täies hiilguses välja näeb. Mobile.de-s on selliseid ca 5 tükki müügis.
Seekordne pilt siis tuleb selline huvitav. Jäi endale see küsitav punane, noolega viidatud auto juhuslikult ühest saate/videolõigu sekundilisest kaadrist silma. Silma jäi just seetõttu, et kuigi see tundus mulle tuttav, ei suutnud ma kohe selle nime enda jaoks kindlaks teha. Järelemõtlemise aeg ja tulemi tõesuse kontrollimine võttis mul ligi 15 minutit aega. Seega peaks olema natukene ajusid ragistama panev pilt :) Ja õnneks juba algselt googlekindel ka :)
Olgugi, et googlega võideldes on halvenenud pildi kvaliteet, siis kõik vajalik peaks siiski olema nähtav. Igaksjuhuks siiski lisan, et viimasel pildil (all paremal) on auto näha viisil, mil uksed on avatud.
1: Kõnet pidavate seltsimeeste üle valvavad emis koos põrsastega ja teised kõrgemad ülemused :D
2: Vaade pritsumaja tornist praeguse Viru Keskuse poole, viiekümnendad. Tänaseks pole tolle ajaga võrreldes kivi kivi peale alles jäetud.
3: Vaade praeguse Mere puiestee trammipeatuse poolt pritsumaja suunas, viiekümnendad.
4: Pärnu maantee Musumäe ja Estonia Teatri vahel, kuuekümnendad.
5: Tankla, kuuekümnendad. Kabanossiõgijatel poleks seal midagi teha olnud :D
6: Liinibussid, seitsmekümnendate keskpaik.
7: Narva maantee praeguse Viru Keskuse vastas, 1974 a.
8: Narva maantee praeguse Viru Keskuse vastas, tonditosin aastat hiljem. Selleks ajaks oli seda nurka juba mõnuga lõhutud (võrdle eelmise pildiga). Tänaseks ajaks aga.... khmm... nojah...
9: Trollid kino "Kaja" juures Mustamäel, kaheksakümnendad.
10: Liivalaia tänav vaatega Tatari tänava nurgale, kaheksakümnendad.
Mõigus, kohe Tartu mnt. ääres seisis ühe maja hoovis, nii 10-20 aastat tagasi kah üks Tatra. Oli vist restaureerimise ootel ja minu mälu mööda punase kruntvärviga üle värvitud aga nii kümmekond aastat tagasi kadus ta sealt ära. Kahjuks ei suuda ma enam mälupildi järgi mudelit täpselt paika panna.
Kuigi juba aastaid pole enam autot seal aga miski pärast ikka sealt mööda sõites käivad silmad selle maja hoovist vähemalt vilksamisi üle, võibolla lootuses, et ühel hetkel tabavad nad värvist ja värskest kroomist kriiskava Tatra mis kellegi elutööna on just valmis saanud.
Mõigust ei tea midagi, selle tõin Muuga kandist paarkümmend aastat tagasi. Sildasid, mootorit pole, kere tugevalt ümber ehitatud. Teoreetiliselt kõlbaks mingi Sierra põhja peale tõstmiseks.