Aeg-ajalt tuleb mõnele idee kasutada meie väravaesist parklana. Ühele tegin märkuse - see kostis "a tut znaka njet!" Püha taevas, kas ma pean kogu liiklusseaduse trükkima värava peale? Lisaks veel läbisõidu keelu märgi lisatahvliga "avamata väravast". Hiljuti üks atavist põrutas oma käruga öösel läbi värava ja põrkas kokku selle taga seisnud sõidukiga. Politsei tegi sellest isegi pressiteate.
nii, Tallinna kesklinnas (Kreutzwaldi 3 maja vastas ehk pizzakiosk.ee ristmikul) on kesklinna tasulise piirkonna alguse märk. Samas on märgi all veel ka lisatahvel 30min ehk 30 minutit. Kuna lisatahvlid näitavad päevi ja/või kellaaega, siis sellisest kombinatsioonist loen välja, et parkides selle märgi taha on 30 esmimest minutit tasulised ja pärast kolmekümmet minutit pole enam tasulise tsooniga? Või kuidas sellest märgist aru saada?
Esimesel joonisel on kujutatud Jarru soovitud olukorda, kus kõikide idiootide hulk on bmw omanike osahulk.
Kuna mulle isiklikult tundub, et Jarru seisukoht pole päris õige, tegin ka teise joonise. Sellelt järeldub et kõikidest inimestest osa on bmw omanikud, kuid on ka inimesi kes ei oma BMW-d. Lisaks on teatud osa kõikidest inimestest idioodid. Roosaga on märgitud BMW omanikest idiootide osahulk.
Või kui Teile on hulgateooria tuttav, siis äkki see pilt teeb olukorra selgemaks. Iga suurveos ulatu välja vähemalt 0,5 meetrit, kuid iga 0,5 meetrit välja ulatuv veos pole suurveos.
Liiklusteooria testides võib kohata selliseid konksuga küsimusi kus on võimalik "üle mõtlemisel" ka valesti vastata kuigi vastaja enda arvates vastab õigesti.
Nagu sellelt pildilt näha, ei loeta suurveoseks veost, mis ulatub sõidukist tahapoole üle poole meetri.
Ebakorrektne ja eksitav vastusevariant minu arvates.
Kui veos ulatub sõidukist tahapoole ÜLE 0,5m, siis võib see vabalt tähendada ka seda, et veos ulatub sõidukist tahapoole nii 0,8m kui ka 1m ning üle selle, mis on kohe kindlasti samuti ÜLE poole meetri.
Kui seal oleks see B vastusevariant täpsustatud lause lõppu lisatud "kuid mitte üle ühe meetri" lauselisaga, siis oleks see õigeks loetud. Kahjuks seda pole seal täpsustatud.
ajutiselt ümberkorraldatud liiklusskeem, üsna tihe liiklus asulasisesel teel.
Parempoolsel rajal liiklev autojuht lükkas suunatule sisse kui eesliikuva sõiduki tagant ilmus nähtavale koonduva rea märk. (~10m)
Vasakpoolsel rajal poole auto jagu tagapool liikunud sõiduk aeglustas liikumist märgatavalt, kuid hiljem kiirendas uuesti, andes alguses mõista, justkui laseks vahele, kuid lõi veidi hiljem ukse kinni.
Parempoolne auto oma sõidurajalt ei lahkunud, kuid vaatamata hilisele pidurdamisele riivas liiklusmärki.
Kellel lasub vastutus ja mil määral
(suunatuli ei anna eelisõigust manöövri alustamiseks, kuid teisalt ei tohiks ju ka manöövrit takistada. Samas ei olnud manööver de facto veel alanud, kuigi sellest oli märku antud ja tundus, et alustamiseks oli nõusolek antud).
Oodatud on kommentaarid lähtudes oma kogemusest või seadusest/eeskirjast.
Oleks hea kui keegi teadjam viitsiks selgitada pildilolevat situatsiooni.
Kuna ise alles õpin teooriat siis praegusel hetkel ajab see pilt veidi segadusse.
Kumma teega on tegu? Kas ikka kindlasti asulavälise teega?
Küsin sellepärast et minuteada ei tohiks asulavälisel teel sõites kasutada sõiduks vasakpoolset pärisuunalist sõidurada juhul kui parempoolne on vaba.
Et siis selle järgi otsustades tundub et tegu on asulateega kus teatavasti tohib liigelda kõikidel pärisuunalistel sõiduradadel ning mööduda eessõitvast sõidukist parempoolset sõidurada kasutades. Kuid miks sel juhul viidatakse möödasõidu keelule?
Mulle tundub et tegu on siis ikka asulavälise teega kus juhid lihtsalt sõidavad vasakpoolsel sõidurajal hoolimata sellest et liiklusseaduses on säte mis seda keelab (LS§ 45 lg8)
See on ekraanitõmmis õppevideost, kuid pildiloleva situatsiooni kohta seal videos selgitus puudub.
Olen märganud et näiteks liiklustestides on mitmeid nn. "konksuga" teste kus pead väga tähelepanelik olema. Kas ehk on ka sellel pildil mingi "konks" sees, millest ma aru pole saanud?
Kuid ilmselt on see siiski lihtsalt video autori poolt niimoodi sattunud ja mingit konksu seal pole.
Luksulik pea 150kW nelja kohaga pereauto, millel neljal rattal ketaspidurid, algeline ABS, sõltumatu vedrustus, täisautomaatne kliima ja tahavaatekaamera